FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
13-02-24 23:14  [G] Brama Krakowska w Lublinie - model testowy
JaCkyL 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26
 

Zostało jeszcze kilka modeli do pokazania. Tym razem mamy model Bramy Krakowskiej w Lublinie, moje miasto :) model testowy, autor opracowania Tomasz Król. Ja dostałem wydrukowany model do sklejenia testowego. Zasadniczo wszystko pasuje, miałem kilka uwag technicznych, tu podkleić, tam nie podklejać itd. Da się skleić jak widać. Utrudnieniem był wydruk z plujki, grube rozmyte linie do wycinania, mam nadzieję że wydruk offsetowy będzie lepszy. Kto to wyda? Zobaczymy ;)











Pozdrawiam
Jacek

--


Post zmieniony (13-02-24 23:24)

 
13-02-24 23:48  Odp: [G] Brama Krakowska w Lublinie - model testowy
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Ta brama zawsze mi się kojarzy z podsłuchami za komuny zaraz po wprowadzeniu stanu wojennego. Na ścianie bocznej z prawej strony bramy (będąc przodem do podpór) był powieszony charakterystyczny automat na monety. W momencie dzwonienia do znajomej uslyszałem " rozmowa kontrolowana, rozmowa kontrolowana". Ale Lublin i tak mi się spodobał, także dlatego, że były tam trolejbusy a nie hałasujące tramwaje (szczególnie w wąskich ulicach jazgot na łukach i trzęsienie się kamiennic były denerujące). Chyba sobie tą bramę kupię i dorobię automat 😄

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

Post zmieniony (13-02-24 23:50)

 
14-02-24 15:06  Odp: [G] Brama Krakowska w Lublinie - model testowy
Dziadek-Tadek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

A jaka to skala?

--
Co by tu jeszcze ... skleić panowie?

 
14-02-24 15:10  Odp: [G] Brama Krakowska w Lublinie - model testowy
Tuco 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Zgrabny modelik, wygląda bardzo obiecująco i daje spore pole do waloryzacji ;) Jak będzie w skali 1:120 lub mniejszej to łykam!

--
Pozdrawiam!
Tuco

 
14-02-24 22:38  Odp: [G] Brama Krakowska w Lublinie - model testowy
JaCkyL 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26
 

Skala to 1:150. Mam nadzieję, że w końcu będzie wydany, najlepiej z laserami, bo przydałyby się drobne detale jak schody, krata czy barierki wewnątrz.
Pozdrawiam :)

 
17-02-24 00:14  Odp: [G] Brama Krakowska w Lublinie - model testowy
Tomasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 55


 - 11

Gratuluję modelu i dziękuję.

--
Pozdrawiam!
Po za klejeniem - malarstwo i rysunek http://sabbstone.deviantart.com/

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024