FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
05-01-17 14:12  [R] Trzech Hierarchów - Bumażnoje Modielirowanie, 1:100
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

Witam,
na prośbę Petrov'a zamieszczam małą recenzję wycinanki Trzech Hierarchów.
Wycinanka składa się się z 38 arkuszy A3 + 5 opisu budowy, na których znajdziemy (kolejność wg stron w wycinance):

-kilka zdjęć gotowego modelu

-instrukcje budowy w czterech językach (rosyjski, polski, niemiecki, angielski)

-arkusze z elementami (wygląda na offset) na dwóch grubościach papieru/kartonu, ok 80g/m2 i 160g/m2. Są bardzo dobrze wydrukowane, tzn. uwzględniona jest tekstura drewna na pokładach i na masztach(!), z teksturą drewna na masztach i rejach spotkałem się pierwszy raz
nie widać na zdjęciu ale armaty są złote


bardzo duży zapas koloru, po lewej na rejach widać teksturę drewna

- 7 arkuszy obustronnie drukowanych z rysunkami montażowymi


bardzo dokładny opis wykonania takielunku



-opcjonalnie, do kupienia są lasery,. Jest to 9 arkuszy kartonu o grubości od 0,5 mm do 2 mm


Jeżeli w/w informacje nie zaspokajają Waszej ciekawości, to piszcie. Na wszystko odpowiem.

PZDR

--

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...


Post zmieniony (12-02-24 00:07)

 
05-01-17 15:43  Odp: [Recenzja] Trzech Hierarchów - Bumażnoje Modielirowanie, 1:100
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

Też nie wiem jak się nazywa, ale chyba o to chodzi.( a jak wygląda na modelu to pokazuje pierwsze zdjęcie w pierwszym poście)



--

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...


Post zmieniony (12-02-24 00:09)

 
07-01-17 15:08  Odp: [Recenzja] Trzech Hierarchów - Bumażnoje Modielirowanie, 1:100
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

Raziel - Mam tylko ten żaglowiec w tego wydawnictwa.

Niestety nie mogę się wypowiedzieć, czy to podrasowany MM i w ogóle jaka jest, szeroko rozumiana, jakość modelu. Na pewno kiedyś z owej recenzji zrobię relację, ale to jeeeeeeeszcze....

Petrov - No to jestem w mniejszości, bo żadnego żaglowca jeszcze nie pomalowałem i nie zanosi się abym w ogóle malował...

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

 
09-01-17 10:19  Odp: [Recenzja] Trzech Hierarchów - Bumażnoje Modielirowanie, 1:100
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

Popełniłem błąd w Darze Młodzieży i nie wyciąłem okien na dwóch nadbudówkach...żałuję tego. Trudno...ale dojdzie cały takielunek i mam nadzieje, że przykryje popełnione faux pas. Na pewno w kolejnych żaglowcach, okna będą oknami a nie namalowanymi szybami.

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

 
01-01-21 16:47  Odp: [Recenzja] Trzech Hierarchów - Bumażnoje Modielirowanie, 1:100
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

Witajcie w Nowym Roku,
życzę wszystkim dużo zdrowia i sklejonych modeli, a jak już o sklejonych modelach to jak się powiedziało "a" czyli zrobiło recenzję, to trzeba powiedzieć "b" i sklejać model, czyli na początek, że tak powiem "podstawowy" szkielet, same wręgi, żadnych wzmocnień



i drewniane pokłady, które są mega delikatne, mam wrażenie, że te kartonowe są mocniejsze


Moje wrażenie póki co jest takie, że te wręgi to nie jest przysłowiowe lego. Trzeba się trochę nagimnastykować, ale pewnie to przez złożoność szkieletu.

PZDR

--

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...


Post zmieniony (12-02-24 00:13)

 
04-01-21 20:07  Odp: [R] Trzech Hierarchów - Bumażnoje Modielirowanie, 1:100
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

Dzięki, postaram się nie zepsuć projektu.

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

 
12-01-21 00:04  Odp: [R] Trzech Hierarchów - Bumażnoje Modielirowanie, 1:100
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

Witajcie,
dzisiaj, jak by to napisać, niedociągnięcia w projektowaniu (?). Żeby nie było, że ja coś sknociłem ;-)

Porównanie części z wycinanki i drewnianego pokładu



i przysłowiowy zonk...


jakoś wybrnąłem... i tak nie będzie widać bo przykryje pokład główny i na nim greting, burty itd... ;-)


i pokład, który wg mnie powinien być ucięty w innym miejscu, o ile w ogóle ponieważ spokojnie się mieści na A3,


wobec czego dołożyłem wzmocnienie


no i jakoś wygląda. bardziej prosto i się chociaż nie zapadnie



to na razie tyle, pomijam niedogodności w podposzyciu bo i tak będzie poszycie.

PZDR

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...


Post zmieniony (12-02-24 00:19)

 
13-01-21 01:57  Odp: [R] Trzech Hierarchów - Bumażnoje Modielirowanie, 1:100
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

Witajcie,
poniżej przedstawiam o jakie niedogodności chodzi w podposzyciu, o których wspominałem we wcześniejszym wejściu, mianowicie autor opracowania nader dosłownie wziął słowa, aby "podposzycie sklejać na styk". Chodzi o to, że te części są do przyklejenia "w powietrzu".



obawiam się jak poszycie zbudowane z paseczków będzie się trzymało, aczkolwiek projektant modelu zademonstrował sklejony cały kadłub. Zobaczymy...

A tym czasem szukając w necie części do takielunku (w końcu kiedyś nadejdzie :-D ) uznałem, że bloczków nie będę kupować bo po prostu za dużo bym wydał kasy. "Lasery", które można kupić do tego modelu, na swoich arkuszach mają wycięte bloczki, wobec czego je wykorzystam. Dzisiaj bawiąc się aerografem przy malowaniu samolotu plastikowego, zapałem do ręki dawno kupione, wycięte laserem bloczki od Shipyard'u i żeby nie czyścić aerografu dwa razy, testowo psiknąłem w/w bloczki. Do tego celu użyłem farby Mr. Hobby Sandy Brown (H66) , następnie na gąbkę nałożyłem trochę nierozcieńczonej farby olejnej od Van Gogh'a kolor Burnt umbra, wytarłem nadmiar farby i prawie suchą gąbką przejechałem bloczki, aby nadać teksturę drewna.



PZDR

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...


Post zmieniony (12-02-24 00:25)

 
14-01-21 10:56  Odp: [R] Trzech Hierarchów - Bumażnoje Modielirowanie, 1:100
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

Cieszę się, że się podobają.
Bloczki wzmacniam CA, żeby się nie rozwarstwiły, tzn. na krawędzie kartonu/bloczków delikatnie nakładam klej, on świetnie się wchłania w karton i uzyskuję twardy element, następnie sklejam czerwonym magic, czyli tym czym 90% części na modelach.

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

 
24-01-21 19:18  Odp: [R] Trzech Hierarchów - Bumażnoje Modielirowanie, 1:100
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

Witajcie,
Bumażnoje chyba chciało zaoszczędzić na "farbie" i uznało, że lawety armat, które są zabudowane burtami i pokładami mogą zostać białe, w kolorze papieru lub laserów... wobec czego uznałem, że trzeba coś z tym zrobić i tak jak w przypadku bloczków, lawety pomalowałem.
Czyli na lasery położyłem, tym razem nie używałem aerografu, pędzlem Hataka RLM79b,



następnie olejna Van Gogh



i przykleiłem na swoje miejsca


PZDR

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...


Post zmieniony (12-02-24 00:33)

 
15-03-21 12:17  Odp: [R] Trzech Hierarchów - Bumażnoje Modielirowanie, 1:100
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

Witajcie,
coś tam się dłubie, ale napiszę, że jest masakra. Nie chce mi się opisywać co i "nie jak", więc zostańmy przy zdjęciach.



i oklejony szkielet podposzyciem. Jeszcze bez retuszu.


PZDR

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...


Post zmieniony (12-02-24 00:36)

 
25-04-21 23:18  Odp: [R] Trzech Hierarchów - Bumażnoje Modielirowanie, 1:100
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

Witajcie,
zmagań ciąg dalszy. Udało mi się skończyć burty, choć łatwo nie było ze względu na ilość pasków, aż się boje co będzie z dnem...

na początek przesunięcia w częściach, będzie trzeba to poprawić, po drugiej stronie jest to samo...



i to co tutaj będzie "nie tak", już się boję...



i pozostałe zdjęcia



PZDR

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...


Post zmieniony (12-02-24 00:47)

 
26-04-21 17:41  Odp: [R] Trzech Hierarchów - Bumażnoje Modielirowanie, 1:100
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

Wydaje mi się, że chyba było opracowywane na płasko i nie została uwzględniona krzywizna dziobu



--
Feci quod potui faciant meliora potentes...


Post zmieniony (12-02-24 00:51)

 
26-07-21 13:37  Odp: [R] Trzech Hierarchów - Bumażnoje Modielirowanie, 1:100
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

Witam odwiedzających,
coś tam się ruszyło, czyli kadłub skończony. Bałem się tych pasków, ale spasowanie jest bardzo dobre. Są niedociągnięcia, ale to wynika tylko z moich (nie)umiejętności



PZDR

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...


Post zmieniony (12-02-24 00:53)

 
03-09-21 22:28  Odp: [R] Trzech Hierarchów - Bumażnoje Modielirowanie, 1:100
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

Witam odwiedzających,
coś na żaglowcu się dzieje, myślałem, że przez sierpień zrobię dziób i rufę a okazało się, że model jest tak absorbujący czas, że to, co powinno robić się pół godziny klei się 3... no nic, do sedna:

na początek poszły wzmocnienia pod podłogę na dziobie (sorry, nie znam się na terminologii żaglowej więc piszę tak, jak mi się to stosowne wydaje):

każda część jest osobno numerowana, czyli lasery osobno i "okleiny" osobno. Nie wiem czy wada czy zaleta, wg mnie chyba bardziej czytelne:



i pierwszy problem, czyli źle docięte lasery:



następnie też lasery nie były potrzebne, poniżej przedstawiam dźwig kotwic, ale jakoś wybrnąłem, po prostu użyłem zwykłego bliku technicznego:



Kolejny element wymagał wygięcia w trzech płaszczyznach. Ten po lewej już wygięty i po prawej płaski. Problem polega na tym, że jest to 3mm karton, więc łatwo ulega łamaniu.



Prawa burta z dopasowanym elementem i lewa z "płaskim"



I efekt końcowy:



PZDR

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...


Post zmieniony (12-02-24 01:08)

 
06-09-21 00:09  Odp: [R] Trzech Hierarchów - Bumażnoje Modielirowanie, 1:100
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

Istotnie, trzeba by je wyciąć, ale nie brałem się za to, bo bym to koncertowo spartolił.

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

 
06-02-22 00:38  Odp: [R] Trzech Hierarchów - Bumażnoje Modielirowanie, 1:100
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

Witajcie,
Pół roku nic nie pisałem, ale jakoś nie mogłem się za niego zabrać, po pierwsze, bo nie ogarniałem instrukcji, trochę chaotyczna, ale już ok. A po drugie, fazę mam na plastikowe samoloty. Mam nadzieję, że będę miał werwę do robienia tego żaglowca. No to jedziem:

Jako "standardziaż", że się tak wyrażę, stwierdzam, że trzymając się skrajnego standardu w tym modelu, to zbrodnia. Ale to oczywiście moje zdanie.
A zatem dziobowa część ukończona. Na początek zrobiłem jakieś kolkownice. Wykorzystałem zestaw laserowy. Zrezygnowałem z części wydrukowanych na rzecz farby olejnej van Gogh'a.



Kolejny element wyposażenia pokładu dziobowego to chyba dzwonnica (ma dzwon, to chyba tak się nazywa...?, nie wiem...) też zrezygnowałem z kilku "standardowych" części. Dzwon zrobiłem z wycinanki, dołożyłem obręcz z kleju magic i pomalowałem na złoto ( vallejo color 70.801):



i tak wygląda:



i kilka zdjęć dziobu



Następne to armaty na pokładzie głównym.

No to można się wyżywać.
PZDR

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...


Post zmieniony (12-02-24 01:15)

 
21-02-22 20:24  Odp: [R] Trzech Hierarchów - Bumażnoje Modielirowanie, 1:100
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

Witajcie,

no to jedna armata z...64 skończona. - 2,5h roboty, ale wiadomo jak coś się składa z xx elementów, to schodzi. następne pójdą szybciej pewnie. Ale do sedna. Zrezygnowałem z "standardowych" oklein bo na wnętrze lawet by nie wystarczyło i pomalowałem farbą olejną tak jak wcześniejsze lawety
I o to efekt.





i na pokładzie


Na koniec dwa pytania do znających się na rzeczy:
1. Jak były mocowane, armaty na rosyjskich żaglowcach? bo w necie znalazłem tylko angielskie i nawet hiszpańskie trafiłem.
2. Co to jest za siatka na burcie i z czego najlepiej taką wykonać?



PZDR

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...


Post zmieniony (12-02-24 01:17)

 
12-03-22 20:40  Odp: [R] Trzech Hierarchów - Bumażnoje Modielirowanie, 1:100
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

@Siwy, dzięki za wyjaśnienie. Myślałem, że to jakieś podniesienie burt, jakiś ochrona przed, tylko się nie śmiejcie, wypadnięciem. Jeżeli to nie konieczne jak piszesz to chyba odpuszczę.

Tak na marginesie to od 17 dni jakoś nie mam ochoty robienia niczego rosyjskiego.
Su-34 co robiłem z plastiku schowałem do szafki i jakoś marne szanse, żebym powrócił do niego.

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

 
02-10-22 15:13  Odp: [R] Trzech Hierarchów - Bumażnoje Modielirowanie, 1:100
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

Witam,
ciężko mi się było przestawić i kleić rosyjskie armaty, ale jak Siwy napisałeś, ucieram nosa ruskim bo ukraińskie wydawnictwo. Coś się ruszyło, pierwsze armaty zamontowane, schody i kabestan.




PZDR

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...


Post zmieniony (12-02-24 01:21)

 
05-10-22 21:32  Odp: [R] Trzech Hierarchów - Bumażnoje Modielirowanie, 1:100
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

Cieszę się, że się podoba :-)
lufa armaty jest w standardzie, z części wycinankowych.

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

 
31-10-22 14:34  Odp: [R] Trzech Hierarchów - Bumażnoje Modielirowanie, 1:100
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

Witajcie :-)
stała się katastrofa !!! spółdzielnia mieszkaniowa, do której przypisany jest mój blok, masakrycznie oszczędza na cieple wobec czego rzadko kiedy są ciepłe kaloryfery, przez co wzrosła wilgotność i wygięło mi pokład drewniany na modelu. Czy macie jakiś pomysł na to? z burtami sobie poradzę, ale nie chciał bym, aby model za kilka stówek poszedł w pi.... las.




PZDR

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...


Post zmieniony (12-02-24 01:23)

 
01-11-22 10:53  Odp: [R] Trzech Hierarchów - Bumażnoje Modielirowanie, 1:100, POMOCY
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

No, trzeba zacząć od wysuszenia.
Plan jest taki
1.Model stoi przy kaloryferze, który jest lekko ciepły. Poczekam, aż może się trochę ściągną pokłady. Może się uda.
2. Środkowy pokład jakoś się wypłaszczy, bo idzie balustrada, która będzie poprowadzona wzdłuż burt ku dziobowi, więc trochę się zamaskuje.



3. dolny pokład spróbuje rozciąć w miejscu, gdzie jest czerwona kreska, odetnę nadmiar pokładu i dopasuje w stronę gretingów i kabestanu.



Może "nic" straconego jeszcze...

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...


Post zmieniony (12-02-24 01:26)

 
16-11-23 16:17  Odp: [R] Trzech Hierarchów - Bumażnoje Modielirowanie, 1:100
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

Witajcie,
wracam do budowy :-D nie wiem czy kojarzycie, jak rok temu (tak, to już rok minął...) wrzuciłem zdjęcia pofalowanego pokładu, niestety fotosik zawalił i mam zdjęcia zablokowane, ale dla przypomnienia wrzucam zdjęcia, jak to wyglądało:





a tak wygląda teraz. najpierw podsuszyłem trochę a następnie podkleiłem kartonem 2mm, natomiast pokład naciąłem i na sg przykleiłem do wręg




a obecnie jestem na etapie robienia armat, jeszcze 57 sztuk



Niektóre niedoskonałości na pokładzie, mam nadzieję, że zanikną w gąszczu takielunku.

PZDR

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...


Post zmieniony (12-02-24 01:34)

 
16-02-24 22:26  Odp: [R] Trzech Hierarchów - Bumażnoje Modielirowanie, 1:100
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

Witajcie,
coś tam się robi. Pokład prawie skończony, zostały tylko armaty do zamontowania. Zastanawiam się czy nie odopuścić sobie "dolnych" i zostać przy tych na pokładzie głównym. Na tych dolnych lawety są mocno przesunięte, w stosunku do otworów. Ale o tym w następnej aktualizacji.
Pokład skończony, prawie


i wziąłem się za rufę.



Uznałem, że rysunki przedstawiające płaskorzeźby powinny być płaskorzeźbami i spróbowałem swoich sił:



Do wykonania płaskorzeźb użyłem zwykłej modeliny, następnie położyłem podkład AK czarny w spray'u, złotą farbę vallejo 70.801 i brązowy pigment w proszku, jakiś noname.
Ja jestem zadowolony, tym bardziej, że pierwszy raz robiłem coś takiego. Także te duże płaskorzeźby tez będę wykonywać.

PZDR

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

 
17-02-24 17:31  Odp: [R] Trzech Hierarchów - Bumażnoje Modielirowanie, 1:100
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

Dzięki QN, cieszę się, że się podoba:-)
Te niebieskie też mi trochę się gryzą z całością. Zmodyfikuję je.

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

 
13-04-24 23:55  Odp: [R] Trzech Hierarchów - Bumażnoje Modielirowanie, 1:100
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

Witajcie,
Coś tam się dzieje, czyli rufa z płaskorzeźbami i bez płaskorzeźb. Oczywiście jeszcze nie skończona rufa, także retusze i takie tam inne będą zrobione.





Pzdr

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024