FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  -> 
26-02-24 00:05  Odp: [R] Hms Barham 1:200 w konwersji Malaya Fantom model
Agand 

 

Ja bym nie ruszał - bo tyle roboty - i czasem trza będzie od nowa.
A tak jest git i hej do przodu

--
Pozdrówka
Agand

 
27-02-24 23:04  Odp: [R] Hms Barham 1:200 w konwersji Malaya Fantom model
Hubert 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Potwierdziłem kilka elementów co wyłapałem na zdjęciach i wykonałem trochę intuicyjnie, no nie jest to mój pierwszy model więc już tam jakaś wiedza jest. Różnice w konstrukcji obu okrętów są więc nie wszystko ta się ujednolicić. Napewno zaczerpnę z anatomi Warspitea podział pionowy blach, jego schemat. szkoda tego babola przy stępce…ale olewam to już. Barham był bardziej podobny w zakresie kadłuba do Malaya, choć były różnice np. Trochę inaczej wyprofilowane bąble, układ bulajów, sposób zaślepienia rufowych kazmat, i burtowe dupersznyty. Co ciekawe dwie burty nie były symetryczne ale to chyba nie nowość…
Jeszcze warte zauważenia jest przy brytolach różne podejście do montażu słupków relingów. Typ QE ma to rozwiązane różnie, względem listwy okalającej drewniany pokład. Słupki są albo od strony burt albo wewnątrz…
mam koncepcję na nitowanie, już to zastosowałem na poprzednim modelu a był to Hood. Takie coś jak robią plastikowcy zębatym kołem lekkie nagniecenia, mam swój przyżąd :-)
Teraz walczę z daszkami nad bulajami i dopieszczam babole przed malowaniem.
I chyba zmienię źródło zdjęć z fotosika na inne……

--
Jak na razie only Royal Navy

 
07-04-24 13:01  Odp: [R] Hms Barham 1:200 w konwersji Malaya Fantom model
Hubert 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Kadłub w zasadzie skończony. Teraz po pierwszym tryśnięciu jakimś szarym i czerwonym wyszło trochę spraw do doszlifowania. Dorobione wały napędowe, daszki, i trochę drobnicy. Czas na podstawkę i przymiarki do malowania kamuflażu.








--
Jak na razie only Royal Navy

Post zmieniony (07-04-24 15:02)

 
07-04-24 13:01  Odp: [R] Hms Barham 1:200 w konwersji Malaya Fantom model
Hubert 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 



--
Jak na razie only Royal Navy

Post zmieniony (07-04-24 13:02)

 
07-04-24 15:57  Odp: [R] Hms Barham 1:200 w konwersji Malaya Fantom model
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

No ładnie, ładnie.

A czemu zamaskowałeś wały śrub? Były stalowe a nie w kolorze dna?

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
07-04-24 16:04  Odp: [R] Hms Barham 1:200 w konwersji Malaya Fantom model
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Niemal na pewno powinny być w kolorze dna. Jeszcze bym to dno pociagnął bezbarwnym matowym, bo błyszczy się nienaturalnie.
Oczywiście zrobisz jak chcesz 😉
Ogólnie jest super👍

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
07-04-24 16:12  Odp: [R] Hms Barham 1:200 w konwersji Malaya Fantom model
Hubert 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Wały stalowe, hmm tak mi się wydaje… muszę to potwierdzić jeszcze.Oczywiście po kamuflażu i czarnym pasie na linii wodnej i jakimś tam lekkim brudzeniu matowy lakier poleci

--
Jak na razie only Royal Navy

Post zmieniony (07-04-24 16:14)

 
07-04-24 17:44  Odp: [R] Hms Barham 1:200 w konwersji Malaya Fantom model
Agand 

 

Ja bym ostrożnie podchodził do koloru wałów - na pewno były czymś pacykowane (żeby zminimalizować korozję i efekt kawitacji), ale czy to był lakier bezbarwny czy farba koloru dna - nie wiem.
Jedno jest pewne - podczas dokowania, były obwijane - na zdjęciach z budowy śliczna owijka 'firmowa', podczas dokowań remontowych wygląda to na tkaninę jutową - temu czort wie co pod spodem jest

fota z budowy Barhama


--
Pozdrówka
Agand

 
07-04-24 20:25  Odp: [R] Hms Barham 1:200 w konwersji Malaya Fantom model
Hubert 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Też to zdjęcie widziałem. W modelu Malaya są stalowe, u Japończyków też widziałem stalowe, a u amerykańców w kolorze dna….

--
Jak na razie only Royal Navy

 
07-04-24 20:59  Odp: [R] Hms Barham 1:200 w konwersji Malaya Fantom model
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Temat wielokrotnie był już wałkowany. Wały stalowe przyjęły się w modelach, bo są ładne. W rzeczywistości natychmiast pokryła by je rdza, bo woda morska z dużą zawartością chlorków żre prawie wszystko, co nie jest porządnie zabezpieczone nawet teraz, a co dopiero 100 lat temu.
Swoją drogą jednak zdjęcie ciekawe. Myślę, że to zabezpieczenie przed uszkodzeniem mechanicznym podczas dalszych prac wyposażeniowych

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024