FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
08-02-24 10:21  [N] MODELIK – Nowości/wznowienia luty 2024
JOL 

 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


W czerwcu zeszłego roku wznowiłem (niejako sondażowo) partię archiwalnych modeli wydanych niegdyś przez spółkę „ModelCard” i pierwszych „Modelików” z lat 90-tych. Nakład był „ostrożny”, ale jak się okazało pomysł był dobry i spotkał się z pozytywnym przyjęciem. Kilka wydanych wówczas pozycji musiałem już dodrukowywać. Teraz przygotowałem i przedstawiam Wam drugą partię takich modeli: są to trzy „Modeliki z lat 1997-98 i pięć „ModelCardów” wydanych teraz jako nowości „Modelik”





...oraz nieco zmieniony PTS (Modelik 1/01), który wraca do oferty w postaci klejonego bloku A3 z inną okładką, właściwą nazwą (bo to jest PTS-M a nie PTS) i uzupełniony o szczegółowy opis budowy, którego wcześniej nie było wcale:



He-162 jest w całości przerysowany w Corelu, natomiast w pozostałych modelach od nowa zostały nałożone kolory przy zachowaniu oryginalnych, ręcznie kreślonych, ale nieco "podrasowanych" konturów. Wszystkie (oprócz „katiuszy”) otrzymały też nowe, szczegółowe instrukcje budowy. Katiusza nadal bazuje na rysunkach montażowych, ale jest to model przeznaczony dla modelarzy zaawansowanych, który sklejamy w kolejności numeracji korzystając z licznych i bardzo przejrzystych rysunków, więc nie powinno być problemów.
Dodrukowane zostały też wszystkie inne modele, których nakłady w ostatnich miesiącach się pokończyły. Tym samym dostępna „na dziś” w sklepie internetowym oferta „Modelika” osiągnęła równe 400 modeli!
Zapraszam do odwiedzin i zapoznania się ze szczegółami:
www.modelik.pl

--
JOL

 
08-02-24 12:52  Odp: [N] MODELIK – Nowości/wznowienia luty 2024
siedem   

A jest szansa na przerysowanie, albo wznowienie USS Washington i HMS Exetera z ModelCardu?

--
--
Pozdrawiam Marcin

 
08-02-24 13:10  Odp: [N] MODELIK – Nowości/wznowienia luty 2024
JOL 

 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Exeter to było bardzo złe opracowanie i wznawiany nie będzie, natomiast dokumentację i prawa autorskie do Washingtona ze 20 lat temu sprzedałem Gomixowi.

--
JOL

 
08-02-24 13:13  Odp: [N] MODELIK – Nowości/wznowienia luty 2024
Majk79   

Bardzo ciekawe tematy, szczególnie Swordfish I Jake, ale poziomy opracowań je po prostu dyskwalifikuje w XXI wieku, no chyba że kto lubi stare modele. To już bym wolał już wcześniej wspomnianego Pe-2, ale przemalowanego i przerobionym dziobem, ale na to chyba próżno czekać.

 
08-02-24 13:40  Odp: [N] MODELIK – Nowości/wznowienia luty 2024
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Przecież tu są płacze że nie ma krech obrysowych i wyciąć nie można. Vulcan i Swordfisha wezmę napewno. A jak chcesz tego Pe-2 z Modelika w innym malowaniu to kup Pe-2 z GPM bo ten sam autor . Jeżeli chodzi o tego autora to zabieram się zawsze jak pies do jeża bo może I to detaliczne ale pokrojone strasznie i jeszcze koszmarne wręgi czyli w praktyce dodatkowy wydatek na model. A wracając do tych wznowień to jestem fanem wszelkoch FT 17 i pewnie też go kupię ale ma on bardzo chyba nieudaną mnie w każdym razie odstraszającą okładkę.

 
08-02-24 16:49  Odp: [N] MODELIK – Nowości/wznowienia luty 2024
bomb007 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 7
 

Szkoda, że ten FT-17 w sowieckim wydaniu :(

 
08-02-24 17:30  Odp: [N] MODELIK – Nowości/wznowienia luty 2024
JOL 

 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Oczywiście że to nie są opracowania na miarę XXI wieku tylko wznowienia (choć nieco "zremasterowane") modeli wydanych 30 lat temu. Sam wydając partię takich modeli pierwszy raz w czerwcu zeszłego roku nie wiedziałem jak to zostanie przyjęte. Okazało się jednak, że ludzie to kupują i pytają o następne. Część starszych modelarzy z sentymentu bo niektóre pewnie sklejali, część dlatego że szuka modeli łatwych i prostych. Na www.modelik.pl są zdjęcia większości sklejonych modeli z tamtych starych wydań i chyba nie prezentują się te modele najgorzej. Jeśli chodzi o super opracowania na skalę XXI wieku to (już to kiedyś napisałem i trochę mi się za to oberwało ale powtórzę): za najlepsze modele kartonowe wielu modelarzy uznaje wydania Halińskiego, tylko że na konkursach modeli kartonowych (przynajmniej w czasach kiedy jeszcze na nie jeździłem) były niemal nieobecne. Widocznie co innego podziwiać pięknie graficznie wyglądające arkusze, a co innego wybierać model do sklejenia...

--
JOL

 
08-02-24 18:53  Odp: [N] MODELIK – Nowości/wznowienia luty 2024
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Czy rozważa Pan przerysowanie/lifting własnego projektu z MM pancernika HMS Vanguard? Czy prawa autorskie też sprzedane do MM?

--
Sven

HMS Ark Royal

 
08-02-24 19:13  Odp: [N] MODELIK – Nowości/wznowienia luty 2024
JOL 

 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Ten "Vanguard" był mocno uproszczony, bo opracowany na podstawie słabych planów z bardzo starego Modelarza, chyba jeszcze z lat 50-tych. Musiałbym się postarać o dobre plany i zrobić go całkowicie od nowa, ale nie mam na to czasu.
MM nie kupował na własność praw autorskich tylko prawo do jednego wydania. Jak robili wznowienie to płacili po raz drugi, tylko trochę mniej. Prawa autorskie modeli wydanych w MM są nadal własnością autorów.
Z tym przerysowaniem to ogólnie nie jest taka szybka i prosta sprawa. Kilka lat temu postanowiłem przerysować komputerowo i wydać w Modeliku model "Tobruka". W praktyce wyszło, że od podstaw opracowałem ten model jeszcze raz.

--
JOL

 
08-02-24 21:00  Odp: [N] MODELIK – Nowości/wznowienia luty 2024
dryf   

Mam pytanie czy we wznowieniach są np. cieńsze linie obrysowe , poprawiony kolor itp ? Modelik i wczesniej Model Card to ogrom wydanych modeli , często bardzo ciekawych, a tego Swordfisha chyba łyknę. Drugie pytanie czy jest szansa na poprawienie kolorystyki pokładów w Suffrenie , lub wydanie go i innych większych okrętów w mniejszej skali (1;250 lub 1;300)?

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024