FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
21-02-04 10:39  [Relacja] Apache z MM 7/8 2003
Ciechan 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Zaczynam nowy temat ze sklejanym przezemnie Apachem. Na zdjęciu widzimy bierzący stan prac :]. Przepraszam za słabą jakość zdjęcia, ale cyfrak mimo zamocowania go na statywie i trybu makro miał problem ze złapaniem ostrości :(. Co do opracowania modelu, to muszę przyznać, że model skleja się wyśmienicie. Te małe czarne plamki można delikatnie podretuszować ołówkiem, chociaż efekty boskie nie są... Proszę o oceny i komentarze.

Ciechan

 
21-02-04 13:40  Re: Apache z MM 7/8 2003
MicZ 



Na Forum:
Galerie - 4


 - 4

Życze przyjemnego sklejania! Te plamki mozna zaretuszować pastelami olejnymi, wystarczy dobrać odpowiedni kolor i nic nie będzie widać. Pozdrawiam!

..:: Micz ::..

 
22-02-04 10:14  Re: [relacja z budowy] Apache z MM 7/8 2003
Ciechan 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
He! Cosik mi się nie chce iść za kolejnością sklejania, i zacząłem robić drugi segment, w którym jest umieszczona podstawa wirnika nośnego. Jak na razie praca przy modelu sprawia mi dużo satysfakcji. Polecam!

Ciechan

 
22-02-04 12:08  Re: [relacja z budowy] Apache z MM 7/8 2003
HYBRYD 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Sporo szczegolow polecam link :

http://aircraftwalkaround.hobbyvista.com/apache/apache.htm

moze sie przyda :-)

Pozdrawiam
HYBRYD
GG: 2669140
___________
poczatkujacy

 
23-02-04 13:27  Re: [relacja z budowy] Apache z MM 7/8 2003
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

No modelik spoko. Może też się kiedyś pokuszę. Tylko dlaczego oznaczony jest jako 7/8 2003, skoro mamy już 2004 rok?

 
23-02-04 13:53  Re: [relacja z budowy] Apache z MM 7/8 2003
Ciechan 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Opóźnienie MM jest oblrzymie. Stąd taka data...

Ciechan

 
23-02-04 15:42  Re: [relacja z budowy] Apache z MM 7/8 2003
MicZ 



Na Forum:
Galerie - 4


 - 4

Zabawne spostrzeżenie: numer z Apache'm to 7-8/2003 a podpis pod rysunkiem na przedniej okładce: Mistewicz 2004... Czyżby LOK miał maszynę do podróży w czasie;)))))))

..:: Micz ::..

 
24-02-04 08:46  Re: [relacja z budowy] Apache z MM 7/8 2003
Jer-ry 

 

LOK zdaje się w ogóle jest w innej epoce i tylko dzięki jakimś zaburzeniom czasoprzesterzennym dostajemy te modele.
Swoją drogą - jak się ma coś takiego do różnych archiwów? Gdzie umieścić takiego MM? w roku 2003 czy 2004?
A może MM nadrobi zgubiony czas - pomyślmy - w ciągu ostatnich 2 miesięcy nadrobił 5. Czyli gdzieś w maju można oczekiwać listopadowego numeru. Za to w czerwcu, na Dzień Dziecka, dostaniemy numer Gwiazdkowy. Dla mnie wszystko jest logiczne i jasne.
:)

pozdrawiam

 
24-02-04 15:24  Re: [relacja z budowy] Apache z MM 7/8 2003
panczo 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Fajnie ci wychodzi ten Apacz. Pracuj dalej nad nim. Ja też go mam, ale jak ja wezmę go na warsztat to nie będzie metodą wręga do wręgi tylko po prostu na jednej wrędze. Nie wiem jak wam to tak idealnie wychodzi że te wręgi tak super do siebie pasują mi tak nigdy nie chce super co do milimmetra wyjść. Dlatego będę już tworzył tylko samoloty metodą jednej wręgi.

 
24-02-04 18:07  Re: [relacja z budowy] Apache z MM 7/8 2003
Ciechan 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Kolejne dwa rysunki przedstawiają już całkowicie ukończone kabiny pilotów oraz dodany pierwszy segment kadłuba. :D

Ciechan

 
24-02-04 21:12  Re: [relacja z budowy] Apache z MM 7/8 2003
Przemek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5
Galerie - 2


 - 9

Panczo ja teżjedna wręga plus czarny retusz:-)

Pozdrawiam

 
24-02-04 23:16  Re: [relacja z budowy] Apache z MM 7/8 2003
cebulka 

 

Też mam tego apacza no i będę śledził twoje postępy. Kidyś się za niego zabiorę.

 
24-02-04 23:34  Re: [relacja z budowy] Apache z MM 7/8 2003
MarekB 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 2
 

Ładnie Ci to idzie , nabieram na niego coraz wieksza ochote :)
poowdzenia

*********
5914289

PROJEKT WŁASNY
Maz-537G + naczepa MAZ/ChMZAP-5247G
Niemiecka wyrzutnia rakiet NEBELWERFER
Rosyjski pojazd inżynieryjny BAT-M
Polski lekki czołg ANDERS
AMERYKAŃSKI CIĄGNIK M4 + LONG TOM

 
04-03-04 11:19  Re: [relacja z budowy] Apache z MM 7/8 2003
Ciechan 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Kolejne dwa zdjęcia. Mam jeszcze taką mało prośbę. Mógłby ktoś podesłać części numer 36 i 36a? Gdzieś w tłoku pracy się zagubiły... :D

Ciechan

 
04-03-04 14:39  Re: [relacja z budowy] Apache z MM 7/8 2003
Ciechan 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Pszepraszam! Chodzi o części 46, 46a, 47, 47a. Pozdrowienia

Ciechan

 
14-03-04 12:44  Re: [relacja z budowy] Apache z MM 7/8 2003
Ciechan 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Kałdub już ukończony. W trakcie jego budowy nie natrafiłem na żadne błędy. Jescze raz powtórzę prośbę o przesłanie części numer 46, 46a, 47, 47a. Bez tego przód modelu będzie brzydko wyglądał... :). Już wkrótce zabieram się za kółko ogonowe.

Pozdorwienia

Ciechan

 
14-03-04 22:42  Re: [relacja z budowy] Apache z MM 7/8 2003
AlaN   

Witam.
Apache idzie Ci całkiem nieźle - podoba mi się :-) Niestety nie mogę Ci podrzucić zeskanowanych tych elementów, bo.... mój Apache już jest sklejony i gotowy. A'propos: uważaj przy sklejaniu podwozia i silników, bo jest tam kilka rzeczy do przemyślenia - czego nie widać na rysunkach złożeniowych. Śledzę temat nadal - powodzenia!


 
17-03-04 15:18  Re: [relacja z budowy] Apache z MM 7/8 2003
Ciechan 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Zamieszczam zdjęcie "pociętego" kadłuba. Szkoda, że mój eksperyment z robieniem "panoram" modelu nie wyszedł... :( widać różnice w kolorach na środku niektórych segmentów. Na ostatnim zdjęciu widnieje kółko ogonowe. Sklejało się przyjemnie i łatwo. nieco gorzej poszło mi ze statecznikiem pionowym, ale zdjęcia już wkrótce. Pozwólcie, że ponowię prośbę o części 46, 46a, 47, 47a :]. NAPRAWDĘ byłbym wdzięczny komuś, kto by mi je przesłał... :)

Ciechan

 
21-03-04 19:00  Re: [relacja z budowy] Apache z MM 7/8 2003
Ciechan 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Statecznik pionowy już ukoczony. Da ktos te części, czy nie?

Ciechan

 
21-03-04 21:09  Re: [relacja z budowy] Apache z MM 7/8 2003
wojtas.r 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3


 - 5

No nieźle ci idzie,

cymam kciuki !

--
Informacje nie wyszczególnione w profilu: Kronprinz, Masumoto

 
21-03-04 21:13  Re: [relacja z budowy] Apache z MM 7/8 2003
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Ciechan napisał:

> ....Da ktos te części, czy nie?

Poszly na maila. Zobacz tylko czy jakosc jest w miare dobra, bo mi skaner robi cuda ostatnio.

 
21-03-04 21:15  Re: [relacja z budowy] Apache z MM 7/8 2003
wojtas.r 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3


 - 5

Tak się przy okazji poprzyglądałem opracowaniu APACHE'a - bardzo dużo części - wygląda na dobre opracowanie, aż chce się...

...sklejać ale najpier te już zaczęte !

--
Informacje nie wyszczególnione w profilu: Kronprinz, Masumoto

 
22-03-04 08:27  Re: [relacja z budowy] Apache z MM 7/8 2003
Ciechan 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Na poczatek podziękowania dla Konradusa, Drewala i wojtasa.r. Wszyscy oni wysłali mi części, za co serdecznie dziękuję. W modelu obydwa skrzydła już ukończone, i już powoli zabieram się do "obudowy" kabiny.

Ciechan

 
15-05-04 16:21  Re: [relacja z budowy] Apache z MM 7/8 2003
Ciechan 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
To była długa przerwa. Owszem sklejałem model, ale szkoła, ładna pogoda itp. rzeczy sprawiły, że prace nad modelem "nieco" przystały. Nadrabiam zaległości. Na zdjęciach jest pokazany aktualny stan budowy modelu. Od razu rzuci Wam się w oczy brak niektórych części. Otóż zostawiłem sobie np. drugi silnik na potem, a zająłem się innymi częściami (np. wirnikiem).

Ciechan

 
15-05-04 16:22  Re: [relacja z budowy] Apache z MM 7/8 2003
Ciechan 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Ciąg dalszy... Już niedługo znajdziecie tu kolejne zdjęcia.

Pozdrowienia

Ciechan

 
07-09-05 19:14  Re: [relacja z budowy] Apache z MM 7/8 2003
Vigro   



Aktualnie w stoczni niszczyciel ,,Mutsuki"

Post zmieniony (03-10-05 20:23)

 
27-07-06 05:43  Re: [relacja z budowy] Apache z MM 7/8 2003
Darkness   

Witam.
Ciechan:
u Ciebie też papier był taki wiotki?, bo u mnie strrasznie, jak złapie apacha za ogot to dosłownie zgniatam ogonod ciężaru modelu (niejest on wbrew pozorom taki mały)
Pozdrawiam

--
>>> www.master-models.orq.pl (ruszcie to forum) <<<

 
27-07-06 11:54  Re: [relacja z budowy] Apache z MM 7/8 2003
?????? 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

kolego Ciechan - czy przez dwa lata zbudowano brakujacy silnik

--


 
29-01-07 17:09  Re: [relacja z budowy] Apache z MM 7/8 2003
małyGlód 

 

Czyzby relacja umarla?

Zaopatrzylem sie w ten model i chcialbym wiedziec czy ta relacja bedzie kontynuowana. Nie chce wtopic na pierwszym lepszym elemencie, poza tym pewne spostrzezenia na forum sa niezmiernym ulatwieniem dla innych...

To jak z tym apachem bedzie?

--
Pozdrawiam Pawel

Utknąłem w niemocy ... :/

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024