FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
21-01-24 13:44  [R] PzKpfw IV Ausf. G - wyd. Angraf
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Cześć,

urlop modelarski wychodzi mi tak, że prawie wcale, model kusił to pociąłem ;) Kolejny na mate leci Panzer IV z Angrafu, na razie skleja się bez problemu, wszystko ładnie spasowane, no i model ma naprawdę atrakcyjne kamo.

Od siebie na ten moment przerobiłem przednia płytę pancerną tak żeby miała wnęki na włazy i będę je chciał zrobić tak żeby licowały się z płytą a nie były na niej naklejone. Również te podłużne elementy od spodu dodatkowo wzmocniłem grubszą tekturą co by były stabilniejsze, ze Stuga pamiętam, że ze zwykłego kartonu były trochę wiotkie.

W modelu będę chciał zastosować żywiczne gąsienice na próbę, pewnie też żywiczny hamulec wylotowi i kugelblende(w wycinance jest taki sobie).

Zapraszam do zdjęć:




--


Post zmieniony (21-01-24 13:48)

 
21-01-24 14:55  Odp: [R] PzKpfw IV Ausf. G - wyd. Angraf
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Będzie się działo. Nie oszczędzaj na zdjęciach i opisie. Pomysł z żywicznymi elementami bardzo dobry. Przy takiej jakości klejenia jarzmo km-u i hamulec, nawet dobrze sklejone pogarszają bardzo efekt całości. Jest w tym modelu poważny błąd. Wieża w tylnej częsci jest jak w wersji D. Od wersji E wieżyczka dowódcy nie wystawała poza tylną scianę wieży jak to miało wcześniej miejsce. W wersji D wieżyczka od dołu miała półokrągłe oprofilowanie i tak masz w modelu. Co prawda zasobnik z tyłu wieży zasłania to oprofilowanie ale tylna ściana wieży jest bardziej pochylona niż w wersjach od E i kolejnych.
Były wersje D uzbrojone w długolufową 75 ale kadlub czołgu nie jest w wersji D.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

Post zmieniony (21-01-24 19:57)

 
22-01-24 08:16  Odp: [R] PzKpfw IV Ausf. G - wyd. Angraf
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Nie dziwię się, że zdecydowałeś się spróbować sił z gąsienicami żywicznymi, wszak te ogniwa to horror:-)
Podczas własnych zmagań, czasami tez taka myśl mnie nachodzi:-)
Hamulec i kugelblende można zawsze poprawić, acz nie wiem, czy faktycznie się da coś sensownego ulepić z części modelu.
W każdym razie zapowiada się znowu smakowicie:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
22-01-24 16:05  Odp: [R] PzKpfw IV Ausf. G - wyd. Angraf
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Największy problem będziesz miał z wieżą, o której już napisał Jarek.
Co z tym można zrobić bez malowania?
Użyć siatek stropu wieży i tylnej ściany z Modelika lub któregoś z modeli GPM, a potem robić kolorowe wstawki lub próbowac dobrać kolor bazowy, wszak tył zakryje rommellkiste.

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
23-01-24 14:50  Odp: [R] PzKpfw IV Ausf. G - wyd. Angraf
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Dzięki za doping :)

StuGu - no właśnie na pewno nie mam cierpliwości ani zdolności żeby robić takie kosmiczne gąski jak Ty pokazujesz przy swoim modelu, a szlifowanie laserów też mi się wydaje żmudne i nie wiem czy chce się w to bawić, jaki i tak będą pomalowane i nie będzie widać, że są z kartonu.
Stąd decyzja o żywicznych, zobaczymy jak wyjdzie.

Jhradca i Piterpanzer - widziałem właśnie dyskusje na temat tyłu wieży w innej relacji, i rozumiem, że powinno być inaczej, ale i tak będzie to miejsce w dużej części zasłonięte zasobnikiem i raczej bardziej widoczne będą zmiany w kolorystyce gdybym coś tam sztukował niż niewłaściwy gabaryt wieży. Raczej zostanę przy opcji z wycinanki, całego świata modelarskiego nie naprawię :)
Doradźcie za to proszę który pattern gąsek wybrać z żywicznych i rodzaj hamulca wylotowego :)

 
23-01-24 16:39  Odp: [R] PzKpfw IV Ausf. G - wyd. Angraf
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Zapowiada się kolejna solidna porcja kartonowej pancerki, hehe, tym razem bez flaków: ]

--
Zwodowane: Shima, HMS Fiji
Stocznia: pampers HMS Suffolk, USS Somers
Wymęczone: zbiornik M6oA2


 
23-01-24 19:30  Odp: [R] PzKpfw IV Ausf. G - wyd. Angraf
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Co do armaty to w wersji G możesz spotkać dwie, początkowo 75mm KwK 40L/43 z hamulcem dwukomorowym, u mnie oznaczonym jako ver.2 ,
a w końcowych wersjach G oraz późniejszych H i J stosowano już armatę KwK40L/48 i tu hamulec wybierz bazując na zdjęciach, bo stosowano różne.
Chyba największą dokumentację zdjęciową najróżniejszych konfiguracji wozów serii G niosą zdjęcia pojazdów z IV Dywizji Pancernej.
Co do gąsienic, to jeśli zdecydujesz się na mój wybór to najczęściej na zdjęciach znajdziesz ver.1

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER



Post zmieniony (23-01-24 19:32)

 
24-01-24 10:23  Odp: [R] PzKpfw IV Ausf. G - wyd. Angraf
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Wersja G obejmuje wersje F2 bo niemcy wersję F z armatą długolufową oznaczali potem jako G. I w wersji z nieco krótszą armatą L43 stosowali na początku jednokomorowy hamulec wylotowy (obły gruszkowaty). Są zdjęcia tych wersji gdzie niektóre czołgi mają pod lufą odbojnik anteny jak w wersjach z krótkolufową armatą L24. Moim zdaniem taki hamulec byłby ciekawszy ale nie wiem czy jest dostępny w wersji żywicznej albo drewnianej. We wczesnych wersjach w wieży były dwa wizjery po ubu stronach jarzma armaty. W późnych wersjach z L48 generalnie był tylko wizjer z lewej strony jarzma. Prawy zlikwidowano i tak jest w modelu.

Polecam tą stronkę.
https://tanks-encyclopedia.com/ww2/nazi_germany/panzer_iv_ausf_g/
Masz tu malowania wersji G z różnych jednostek i są tam malowania podobne do tych z wycinanki.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

Post zmieniony (24-01-24 11:52)

 
24-01-24 14:47  Odp: [R] PzKpfw IV Ausf. G - wyd. Angraf
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Dzięki bardzo za rozjaśnienie sytuacji i podesłanie materiałów :)

 
27-01-24 11:35  Odp: [R] PzKpfw IV Ausf. G - wyd. Angraf
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Patrząc z boku to Rommelkiste, niestety nie zasłania wszystkiego jak mi się wydawało. Łączenie bocznej ściany za włazem z tylną ścianą powinno być od wersji E praktycznie pionowe a w D było bardzo pochylone. I to jest bardzo widoczne. Zwróc uwagę na haki do podnoszenia wieży, które w wersji D są na tylnej ścianie a w E na bocznej (nad prawym górnym rogiem włazu).

Pamiętając jak sobie zrobiłeś koła do tego typu podwozia, zrobienie poprawnej wieży nie byłoby chyba dla Ciebie niemożliwe, tym bardziej, że można skorzystać z istniejących wzorów wieży. Trudniejszym mogłoby być dobranie koloru aby nie było widać różnic pomiędzy wieżą a kadłubem. Ale może warto spróbować skoro koła użyjesz własnej produkcji ?

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

Post zmieniony (28-01-24 10:47)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024