FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
26-01-24 13:22  Odp: [R] "Lautello" 1 : 96 GPM 9/2020
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Piękny model.
Choć, jak tak czytam, że nie przepadacie za wielkimi balonami, a nie wiedziłbym, że to o żaglach, to byłbym lekko skonsternowany...😁

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
26-01-24 14:05  Odp: [R] "Lautello" 1 : 96 GPM 9/2020
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Witam,
Waldek - dziękuję za zainteresowanie !
Siwy - przyklejenie kabestanu ...Cóż, składam to na karb (i nie tylko to...) złego PESEL-u :-)
Żagle kształtuję przed powieszeniem - tym razem coś wyszło nie tak jak chciałbym (wina "patrz wyżej").
Tak wyglądają płótna po naprawie - niestety musiałem poodcinać kilka linek. Lepiej nie będzie.
"Lautello" idzie więc na remont takielunku.



Pozdrawiam,
Ryszard

 
26-01-24 14:52  Odp: [R] "Lautello" 1 : 96 GPM 9/2020
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Moim zdaniem "baloniki" wyszły bardzo fajnie.
Moment, to Ty je nadymałeś suszarką na żywca? na modelu? Jeżeli tak, to papierzak poczuł się jak na prawdziwym oceanie :)
Oglądanie Twojej pracy ma taką wartość, że pokazuje jak było w realu, boć pływałeś na podobnych łajbach.

Pytanie z innej beczułki, a do czego były te gąbki? Tylko do higieny codziennej? Wypychano tym też np. materace?

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
26-01-24 17:56  Odp: [R] "Lautello" 1 : 96 GPM 9/2020
Siwy 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Potwierdzam, żagle ładnie nadmuchane :)

--
Siwy

 
27-01-24 08:29  Odp: [R] "Lautello" 1 : 96 GPM 9/2020
Siwy 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Ryszardzie, a jakie masz te dwie pierwsze cyferki PESEL-a, że tak na niego zwalasz? :)

Drugie pytanie, to po co oni dźwigali tę dodatkową reję? Jako zapas?

--
Siwy

 
27-01-24 08:49  Odp: [R] "Lautello" 1 : 96 GPM 9/2020
=Kondzik= 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Jako, że ta reja już uzbrojona w żagiel to pewnie dlatego, że łatwiej ją podnieść do góry przy zmianie halsu niż tą obecną przerzucać na drugą stronę masztu. Ale to tylko moja, mocno naciągana teoria. Już widziałem wiele przypadków, gdzie przy ożaglowaniu łacińskim nikt się nie przejmował tym, że przy zmianie halsu żagiel opiera się o maszt.

 
27-01-24 11:02  Odp: [R] "Lautello" 1 : 96 GPM 9/2020
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Witam,

Art -
"...to Ty je nadymałeś suszarką na żywca? na modelu?"
Nic z tych rzeczy.
Po namoczeniu żagielka rozwodnionym wikolem i położeniu go na kulistym szklanym kloszu lampy kinkietowej suszę suszarką.
W wypadku poprawy grotżagla na "Nautello" musiałem odciąć linki i był on trzymany tylko przez gardafał. Po lekkim namoczeniu wodą użyłem suszarki. Sztaksle także zmoczyłem i faktycznie suszyłem na modelu.
"...boć pływałeś na podobnych łajbach."
Chciałbym, ale nie pływałem. Jeśli idzie o żaglowce to tylko na "Darze Pomorza" a potem to już normalnie, długie lata na statkach.
"...a do czego były te gąbki? Tylko do higieny codziennej? Wypychano tym też np. materace?"
Materace ? Gąbki naturalne to za ceny materiał by go używać do materacy. Nie wiem jak w rejonie Morza Śródziemnego ale u nas na Wybrzeżu kiedyś materace wypełniano suszoną trawa morską, głównie z Zat. Puckiej.
https://www.ekologia.pl/kobieta/uroda/gabki-morskie-pochodzenie-wlasciwosci-i-wykorzystanie-gabek-morskich,25232.html

Siwy - a rzuć okiem na stronę pierwszą wątku Kartonowe Dinozaury :-)
Człowiek zawsze stara się wytłumaczyć i usprawiedliwić za jakieś tam uchybienia, że nie powiem błędy !

Kondzik - całkiem możliwe, że tak było. Żagiel łaciński pozwalał na halsowanie i płynięcie blisko 50 stopni pod wiatr.

Pozdrawiam,
Ryszard

 
27-01-24 21:02  Odp: [R] "Lautello" 1 : 96 GPM 9/2020
Siwy 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Rany, ale się naszukałem tych Kartonowych Dinozaurów, jak byś nie mógł napisać, że to jest "50". To nie taki stary jesteś, tylko 7 lat starszy ode mnie :))

Hmm, ta lista nie jest zbyt aktualna.

--
Siwy

Post zmieniony (27-01-24 21:05)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024