FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 
28-01-24 14:05  Odp: [R] PzKpfw IV Ausf. G - wyd. Angraf
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Jhradca - no faktycznie na rysunku dosyć mocno widać różnicę... właśnie co do trudności to też nie widzę problemu z zaprojektowaniem siatek samemu pod poprawną wieżę, ale kolor mnie już martwi. Jestem wzrokowcem mocnym i jeśli bym musiał zmienić tylko tylną ścianę to jeszcze bym to przeżył ale tu wg rysunku musiałbym też sztukować boczne ścianki co już mnie będzie koleć w oczy bo koloru chyba nie dobiorę tak żeby się nie odznaczało a to jednak będzie widoczne miejsce. Ale się nie poddaję, może mi coś wpadnie do głowy jak to rozwiązać tak żeby mój wewnętrzny esteta nie ucierpiał :)

Co do samego modelu to mały proges też mam, uzupełniłem dno i dodałem kilka detali po bokach, wlewy paliwa uwypukliłem chodź nie widać tego na zdjęciach. Następne będą wózki jezdne.


 
28-01-24 18:15  Odp: [R] PzKpfw IV Ausf. G - wyd. Angraf
Stanisław  



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 4
 

Witam
Zazdroszczę prędości z projektami
Mam tę wycinankę i patrząc na siatkę wieży wydaje się że tylna ściana jest stosunkowo pionowo ,może wystarczy przesunąć wieżyczkę dowodzenia do środka wieży? A w to białe pole wpasować część od tej wypukłości ,ja bym tak zrobił.
Mam też małą prośbę ,czy zechciałbyś wrzucić zdjęcie instrukcji z tego modelu odnośnie właśnie wieży,bo w moim egzemplażu mam dwie kartki takie same i nie mam właśnie rysunków od wieży.
Powodzenia w dalszej budowie i pozdrawiam
stan

 
28-01-24 19:25  Odp: [R] PzKpfw IV Ausf. G - wyd. Angraf
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Jeśli model ma pionowe połączenie sciany bocznej i tylnej to rzeczywiście można spróbować zadziałać jak pisze Stanisław. Ale swoją drogą to ciekawe na jakich materiałach oparł się projektant ?

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
28-01-24 20:52  Odp: [R] PzKpfw IV Ausf. G - wyd. Angraf
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Sorry Stanisław, ale bardzo zły ruch proponujesz. Na stropie po lewej jest luk do wystrzeliwania rakietnic, dalej z przodu wentylator, więc kopułka wejdzie na te elementy lub będzie zbyt blisko. Poza tym w rzucie bocznym będzie nad włazami bocznymi wieży.
Źle!

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
28-01-24 21:35  Odp: [R] PzKpfw IV Ausf. G - wyd. Angraf
Stanisław  



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 4
 

Super intryga się tu zawiązała z tą wieżą że aż mam ochotę pociąć ten element i sprawdzić ,patrząc po rzutach bocznych panzera IV G wierzyczka dowódcy mimo wszystko trochę wystaje za tylną ścianę , ale mam z kolei inne podejrzenie , przyglądając się częściom w wycinance mam wrażenie że wieżyczka dowódcy nie jest od wersji G ,nie mam rysunków montażowych tych elementów więc nie wiem co z tego ma powstać ,ale.........

Przepraszam Viz że się u Ciebie zbyt aktywowałem ,ale temat mi się podoba ,twoja robota i też chcę go skleić .........kiedyś :)

 
29-01-24 14:46  Odp: [R] PzKpfw IV Ausf. G - wyd. Angraf
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Intrygi to ja mam nawet ciąg dalszy, bo faktycznie połączenie ściany bocznej i tylnej jest pionowe (krawędź ściany bocznej jest równoległa do krawędzi pionowej włazu). Wychodzi na to, że w projekcie mamy wersje gdzieś pomiędzy D i E, czyli takie "D i 3/4" i bardzo interesujące rozcięcie siatki w połowie tyle ściany. Nawis pod kopułką wydaje się też mniejszy porównując foty sklejonego modelu i rysunku który podesłał Jhradca



Jaką widzę teraz opcje:
- Trochę wydłużam strop i sztukuję go zapasem kolor czy to z Tigera, czy maluje farbą, tu powinny być małe kawałki bo większość i tak będzie pod kopułką.
- boki wieży robię jak w projekcie,
- tył wieży, siatki staram się na maksa dopasować do ścian bocznych i sztukuje na szwie na środku który jest schowany za zasobnikiem.

Voila i gotowe :) Przynajmniej w teorii zobaczymy przy budowie wieży i pocięciu elementów czy uda się tak złożyć.
Choć i tak nie wiem czy jest sens bo na fotach sklejonego modelu widzę, że zasobnik i tak dosyć mocno ten garb zasłania.

Stanisław, proszę skan instrukcji do wieży (przepraszam ze trochę w nieładzie), u mnie za to w wycinance są całe dwa komplety wszystkich stron na białym, cienkim papierze.

 
09-03-24 12:03  Odp: [R] PzKpfw IV Ausf. G - wyd. Angraf
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Cześć,
mam małą aktualizacje w temacie IV-ki, zrobiłem wahacze i koła jezdne. W wahaczach chyba standardowo dla opracowań IV od Angrafu trzeba było skrócić resory, w kołach wykorzystałem bandaże z wycinanki a środek zaprojektowałem samodzielnie tak żeby był bardziej plastyczny i bardziej podobny do oryginału, w sumie są to już elementy który zrobiłem do Stuga, ale zaprojektowałem nowe dekle. Do następnego :)

 
09-03-24 14:51  Odp: [R] PzKpfw IV Ausf. G - wyd. Angraf
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Dekle mniam. Chętnie bym przygarnął jak poprzednie.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
12-03-24 18:54  Odp: [R] PzKpfw IV Ausf. G - wyd. Angraf
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

jhradca - dzięki, mówisz masz, drugą wersje kół wrzuciłem do tego samego folderu co i pierwszą o tutaj:

https://drive.google.com/drive/folders/1sxjZ0tuK1KBpMnsxtpU6_yYOSoSW9qRz?usp=sharing

proszę się częstować :)

 
12-03-24 20:52  Odp: [R] PzKpfw IV Ausf. G - wyd. Angraf
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Bardzo smakowite. Dzięki wielkie.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo  |  Wyloguj się  |  Mój profil   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 
  • W treść "postu" można wstawiać grafikę, linki, adres e-mail oraz wyróżnić tekst pogubiając go lub podkreślając. Warto przy tym korzystać z "helpu", który można znaleźć w górnej cześci strony (nad kreską). Pamiętaj, że wstawiane rysunki muszą mieć poprawnie wpisany URL pod ktorym się znajdują w sieci (pełny adres począwszy od np. "http://www..").

  • Pamiętaj, że to w jaki sposób piszesz, świadczy o Tobie ;-)

  • Administrator zastrzega sobie prawo do usuwania bez ostrzeżenia wypowiedzi o treściach uznanych powszechnie za obraźliwe oraz naruszających w jakikolwiek sposób prawa autorskie lub regulamin forum.

 
  Odpowiedz na tę wiadomość
 Imię lub Nick: brzydal
 Adres e-mail: tadeusz.bialon.priv@gmail.com
 
Użyj podpisu (sygnaturki)
   


© konradus 2001-2024