FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
21-01-24 13:44  [R] PzKpfw IV Ausf. G - wyd. Angraf
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Cześć,

urlop modelarski wychodzi mi tak, że prawie wcale, model kusił to pociąłem ;) Kolejny na mate leci Panzer IV z Angrafu, na razie skleja się bez problemu, wszystko ładnie spasowane, no i model ma naprawdę atrakcyjne kamo.

Od siebie na ten moment przerobiłem przednia płytę pancerną tak żeby miała wnęki na włazy i będę je chciał zrobić tak żeby licowały się z płytą a nie były na niej naklejone. Również te podłużne elementy od spodu dodatkowo wzmocniłem grubszą tekturą co by były stabilniejsze, ze Stuga pamiętam, że ze zwykłego kartonu były trochę wiotkie.

W modelu będę chciał zastosować żywiczne gąsienice na próbę, pewnie też żywiczny hamulec wylotowi i kugelblende(w wycinance jest taki sobie).

Zapraszam do zdjęć:




--


Post zmieniony (21-01-24 13:48)

 
23-01-24 14:50  Odp: [R] PzKpfw IV Ausf. G - wyd. Angraf
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Dzięki za doping :)

StuGu - no właśnie na pewno nie mam cierpliwości ani zdolności żeby robić takie kosmiczne gąski jak Ty pokazujesz przy swoim modelu, a szlifowanie laserów też mi się wydaje żmudne i nie wiem czy chce się w to bawić, jaki i tak będą pomalowane i nie będzie widać, że są z kartonu.
Stąd decyzja o żywicznych, zobaczymy jak wyjdzie.

Jhradca i Piterpanzer - widziałem właśnie dyskusje na temat tyłu wieży w innej relacji, i rozumiem, że powinno być inaczej, ale i tak będzie to miejsce w dużej części zasłonięte zasobnikiem i raczej bardziej widoczne będą zmiany w kolorystyce gdybym coś tam sztukował niż niewłaściwy gabaryt wieży. Raczej zostanę przy opcji z wycinanki, całego świata modelarskiego nie naprawię :)
Doradźcie za to proszę który pattern gąsek wybrać z żywicznych i rodzaj hamulca wylotowego :)

 
24-01-24 14:47  Odp: [R] PzKpfw IV Ausf. G - wyd. Angraf
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Dzięki bardzo za rozjaśnienie sytuacji i podesłanie materiałów :)

 
28-01-24 14:05  Odp: [R] PzKpfw IV Ausf. G - wyd. Angraf
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Jhradca - no faktycznie na rysunku dosyć mocno widać różnicę... właśnie co do trudności to też nie widzę problemu z zaprojektowaniem siatek samemu pod poprawną wieżę, ale kolor mnie już martwi. Jestem wzrokowcem mocnym i jeśli bym musiał zmienić tylko tylną ścianę to jeszcze bym to przeżył ale tu wg rysunku musiałbym też sztukować boczne ścianki co już mnie będzie koleć w oczy bo koloru chyba nie dobiorę tak żeby się nie odznaczało a to jednak będzie widoczne miejsce. Ale się nie poddaję, może mi coś wpadnie do głowy jak to rozwiązać tak żeby mój wewnętrzny esteta nie ucierpiał :)

Co do samego modelu to mały proges też mam, uzupełniłem dno i dodałem kilka detali po bokach, wlewy paliwa uwypukliłem chodź nie widać tego na zdjęciach. Następne będą wózki jezdne.


 
29-01-24 14:46  Odp: [R] PzKpfw IV Ausf. G - wyd. Angraf
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Intrygi to ja mam nawet ciąg dalszy, bo faktycznie połączenie ściany bocznej i tylnej jest pionowe (krawędź ściany bocznej jest równoległa do krawędzi pionowej włazu). Wychodzi na to, że w projekcie mamy wersje gdzieś pomiędzy D i E, czyli takie "D i 3/4" i bardzo interesujące rozcięcie siatki w połowie tyle ściany. Nawis pod kopułką wydaje się też mniejszy porównując foty sklejonego modelu i rysunku który podesłał Jhradca



Jaką widzę teraz opcje:
- Trochę wydłużam strop i sztukuję go zapasem kolor czy to z Tigera, czy maluje farbą, tu powinny być małe kawałki bo większość i tak będzie pod kopułką.
- boki wieży robię jak w projekcie,
- tył wieży, siatki staram się na maksa dopasować do ścian bocznych i sztukuje na szwie na środku który jest schowany za zasobnikiem.

Voila i gotowe :) Przynajmniej w teorii zobaczymy przy budowie wieży i pocięciu elementów czy uda się tak złożyć.
Choć i tak nie wiem czy jest sens bo na fotach sklejonego modelu widzę, że zasobnik i tak dosyć mocno ten garb zasłania.

Stanisław, proszę skan instrukcji do wieży (przepraszam ze trochę w nieładzie), u mnie za to w wycinance są całe dwa komplety wszystkich stron na białym, cienkim papierze.

 
09-03-24 12:03  Odp: [R] PzKpfw IV Ausf. G - wyd. Angraf
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Cześć,
mam małą aktualizacje w temacie IV-ki, zrobiłem wahacze i koła jezdne. W wahaczach chyba standardowo dla opracowań IV od Angrafu trzeba było skrócić resory, w kołach wykorzystałem bandaże z wycinanki a środek zaprojektowałem samodzielnie tak żeby był bardziej plastyczny i bardziej podobny do oryginału, w sumie są to już elementy który zrobiłem do Stuga, ale zaprojektowałem nowe dekle. Do następnego :)

 
12-03-24 18:54  Odp: [R] PzKpfw IV Ausf. G - wyd. Angraf
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

jhradca - dzięki, mówisz masz, drugą wersje kół wrzuciłem do tego samego folderu co i pierwszą o tutaj:

https://drive.google.com/drive/folders/1sxjZ0tuK1KBpMnsxtpU6_yYOSoSW9qRz?usp=sharing

proszę się częstować :)

 
02-04-24 14:38  Odp: [R] PzKpfw IV Ausf. G - wyd. Angraf
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Cześć,

IV-ka stanęła w końcu na kołach :) Oklejki rolek wrotnych były za krótkie ale nie łatałem ich tylko zasłonie braki gąsienicą. Koło napinające zrobiłem z cyny i części przerysowanych z angrafowego Stuga, kolor obręczy w rzeczywistości nie odstaje, aż tak jak na zdjęciach. Teraz czas na gąski :)



 
03-04-24 17:15  Odp: [R] PzKpfw IV Ausf. G - wyd. Angraf
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Już chyba kwestia wlewów paliwa poruszaliśmy w tym temacie, a może to było przy okazji budowy Stuga IV?
W każdym razie dla mnie w sumie najważniejsze jest, żeby model miał jako taką integralność sam w sobie niż 100% zgodności z oryginałem i wiem, że zamalowane białe pola bardziej by mnie drażniły codziennie patrząc na model niż to, że wlewów jest o 2 za dużo (o tym pewnie znów zapomnę). I chyba z tego samego powodu zrezygnuje z przeróbek wieży, bo jednak to widoczne miejsce, a no zabranie siatek z innego opracowania będzie wchodzić w oko, ale za same komentarze i propozycje zmian bardzo dziękuję, co mogę to poprawiam w opracowaniu :)

 
10-04-24 15:06  Odp: [R] PzKpfw IV Ausf. G - wyd. Angraf
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Czołem,

IV-ka dorobiła się gąsek :) Gąsienice są żywiczne, zakupione od naszego kolegi Piterpanzera i prezentują się całkiem nieźle, chyba polubię się z żywicznymi dodatkami na dłużej :) Pierwszy raz też malowałem suchymi pigmentami i z efektu jestem zadowolony. No to pierwsze pół modelu za mną teraz będzie z górki. Do następnego :)


 
11-04-24 15:07  Odp: [R] PzKpfw IV Ausf. G - wyd. Angraf
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Dzięki :)

No wiem, że materiał nie do końca koszerny, ale obiecuję, że moje modele mimo żywicznych dodatków dalej w większości będą z kartonu ;)

Co do napięcia gąsienic, to no kurde nie wiem jak to wyszło, wszystko niby symetryczne, a na lewej stronie musiałem dać o jedno ogniwko mniej bo gąsienica zwisała z nim już zdecydowanie za luźno (prawa za to jak chciałem wyrównać ilość ogniw była już za krótka) mea culpa...
Na szczęście patrząc na model jednocześnie widzi się tylko jedną stronę :)

 
11-04-24 15:36  Odp: [R] PzKpfw IV Ausf. G - wyd. Angraf
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

O widzicie Karas mnie rozumie ;)

A no co do koła napinającego, też bym pewnie nim napiął gdybym go wcześniej nie przykleił na super glue..... no także tego no ;)

 
16-04-24 19:49  Odp: [R] PzKpfw IV Ausf. G - wyd. Angraf
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Cześć,

po gąsienicach jadę dalej, doszły błotniki i górna cześć wanny, wszystko pasuje i skleja się nieźle :)



 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024