FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
05-01-24 11:55  Odp: [G] Caudron CR.714 1:33 WAK
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Popatrzyli, skomentowali a co niektórzy nawet poprzesadzali, dziękuję. :-)

Piotr D. , fakt zdjęcia mogłem nieco obrobić, ale tak dawno nie wstawiałem "profesjonalnej" galerii, że po prostu o tym zapomniałem...

ABC, na temat tego "cudu techniki" najdobitniej wypowiedziała się rzeczywistość ;-)
A tera, będzie wykład. ;-)
Brak linii, ich głównym celem jest pozbycie się widocznych połączeń poszczególnych elementów modelu, tyle teoria. A w praktyce żeby mieć z tego pożytek, czyli powierzchnię modelu "bez kresek" należy mieć dobrze wydrukowany model, bez przesunięć składowych barw i bez różnic w odcieniach koloru (pięknie będzie wyglądało połączenie poszycia kadłuba mniej zielone z bardziej zielonym prawda?), umieć precyzyjnie i dokładnie wycinać np. listki sfer, dokładnie kształtować kształtować karton np. te listki tak żeby się pięknie zeszły, starannie skleić uzyskując sferę, kopułkę BEZ konieczności retuszu, bez widocznych miejsc klejenia. Jeżeli zachodzi jednak potrzeba retuszu umieć idealnie trafić z odcieniem no i oczywiście z naniesieniem farby na wymagające tego miejsca które w większości przypadków są białymi kreskami szerokości mniej więcej 0,2 mm. Spełniając te wszystkie warunki otrzymujesz rzeczywiście piękny model, ale jest tylko jedno ale, żeby tak było musisz mieć szczęście i być mistrzem w modelarskim kartonowym fachu. Odnieś to do modelu dla początkujących i do osoby początkującej.
Linie obrysowe moim zdaniem maja o wiele więcej zalet niż ich obligatoryjny brak. Umożliwiają precyzyjne cięcie (oczywiście kiedy są sensownej grubości), i wbrew pozorom ułatwiają ukrycie małych niedokładności na łączeniach elementów, bo wzrok skupia się bardziej na linii niż na małej szczelince która może być między nimi. Nie musisz idealnie ukrywać połączenia. Retusz nie musi być idealnie dopasowany, bo farba nie będzie sąsiadować bezpośrednio z nadrukiem. Do pewnego stopnia niwelują też różnice w odcieniach druku. itp, itd...
Dźwigar z kartonowego pręta, jego sens i brak sensu... Po pierwsze trzeba go zwinąć dokładnie do określonej średnicy, żeby pasował do otworów w szkielecie, a nierzadko może być wydrukowany w poprzek włókiem kartonu co jego zwijania nie ułatwia, ma sporą wytrzymałość, ale jakie to ma znaczenie kiedy jest zastosowany w modelu o konstrukcji wydmuszki? Nie ogranicza ruchów w większości osi swobody łączonych części. W moim modelu zastąpiłem go dźwigarem wykonanym z dwóch warstw tektury 1mm o wymiarach zbliżonych do tego zaprojektowanego pręta, szybko , łatwo i pewnie. No i przynajmniej skrzydła w czasie montażu się nie obracały.

MARIUSZ, psst, to jest galeria ;-)

Reszcie macham łapką i do następnej galerii.
;-)

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
05-01-24 19:10  Odp: [G] Caudron CR.714 1:33 WAK
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Jak ktoś nie potrafi wyciąć bo nie odróżni białego od koloru to modelarza z niego nie będzie. Problem w wycinaniem w dawniejszych czasach był taki że trzeba było ciąć po środku grubej lini obrysowej a całej nie można było ściąć bo powstałyby za duże ubytki szerokosci detali. Powiem Ci tylko że P-11 - stką z WAKu nie dodając nawet odzielenia sterów i nie dodając nic ponad to co w wyccinance dostałem wyróżnienie na poważnym konkursie a kategoria 1-silmiki jest zawsze najbardziej konkurencyjna. Zapewniamy cie że z kreskami obrysowymi model by tak dobrze nie wypadł w oczach sędziów.

 
05-01-24 23:21  Odp: [G] Caudron CR.714 1:33 WAK
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Ceva : fakt, galeria. Bo ja ciagle marzę o skrupulatnej relacji i pewnie to dlatego , jak mawiał Zygmunt Freud... ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
07-01-24 18:01  Odp: [G] Caudron CR.714 1:33 WAK
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Śliczności, zarówno autorowi jak i modelowi mówię "brawo". Co następne?

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
07-01-24 19:45  Odp: [G] Caudron CR.714 1:33 WAK
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 21
Galerie - 26


 - 46

Zapomniałem się wcześniej wysłowić, zatem: śliczności, pozdrawiam. Tylko się ramka owiewki trochę odkleja w jednym miejscu temu Cudronu :)

--
http://messer.cba.pl

 
09-01-24 19:47  Odp: [G] Caudron CR.714 1:33 WAK
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Pozdrawiam drugi rzut oglądaczy. ;-)

stachooo, co następne? Oczywiście model kartonowy., przynajmniej na razie. :-)

messer, widzę że rzuciłeś okiem tylko na obrazki, a pisanego nie tknąłeś... :-)

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
09-01-24 22:10  Odp: [G] Caudron CR.714 1:33 WAK
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 21
Galerie - 26


 - 46

Czytałem, akurat to jedno zdanie przeoczyłem - dopiero teraz znalazłem. Chyba pora zacząć używać okulary i przy kąkuterze...

--
http://messer.cba.pl

 
12-01-24 12:19  Odp: [G] Caudron CR.714 1:33 WAK
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Mogłeś dodać co nieco, ale wykonanie jak zwykle, klasa.

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
15-01-24 12:06  Odp: [G] Caudron CR.714 1:33 WAK
MarcinS 

Na Forum:
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 4

Klasa sama w sobie a nie tam jakiś powrót.

--
pozdrawiam,
MarcinS

 
19-01-24 08:48  Odp: [G] Caudron CR.714 1:33 WAK
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Art - pozwolę sobie przypomnieć, że ja jestem w dalszym ciągu leniwy, więc możesz się nie doczekać "dodania co nieco" co spełniło by Twoje oczekiwania w tej kwestii ;-) Poza tym to był model do którego podszedłem jako początkujący...

MarcinS - ;-)

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024