FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 
15-01-24 17:05  Odp: [R] Ex marsjańska korweta ''Rocinante'' - The Expanse, free
=Kondzik= 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Wygląda na to, że sposób z mojej relacji https://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=368702&t=368702&filtr=0&page=1 jak na razie działa.

--


Post zmieniony (15-01-24 17:05)

 
29-01-24 20:43  Odp: [R] Ex marsjańska korweta ''Rocinante'' - The Expanse, free
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

Witam

Dziękuję koledze Kudłatemu za poradę w dziale testy jak przywrócić wyświetlające się miniaturki.

Kontynuuje prace przy zbudowanych już modułach, lecz aby model nie był tak „płasko-pudełkowy” postanowiłem trochę zmodyfikować niektóre elementy i wyciąłem właz chyba luku śluzy, aby podkleić go od wewnętrznej strony poszycia, ściąłem też przyklejki:



Kolejna modyfikacja dotyczy elementów górnej wyrzutni torped – tutaj także wyciąłem właz i klapy wyrzutni. Podklejony właz tym razem nakleiłem na poszycie, zaś klapy wyrzutni chcę zrobić otwarte:



Bazując na tym renderingu:
https://www.artstation.com/artwork/k4ZBdl

zrobiłem wylot wyrzutni:



A tak wygląda Roci na obecnym etapie budowy:



Pozdrawiam i będę wdzięczny za rady, sugestie i słowa krytyki też ;-)

--
"Si vis pacem para bellum"

 
31-01-24 12:28  Odp: [R] Ex marsjańska korweta ''Rocinante'' - The Expanse, free
aragorn001 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10
 

Witaj, tak sobie oglądałem twoją relację i spodobał mi się pomysł, Dołączam do obserwujących, sam zacząłem ten model i mam podobne postępy.

--
Sklejacz kartonowych modeli od ponad 40 lat. Raz coś się uda, innym razem nie za bardzo.

Ulubione tematy to żaglowce, okręty i dioramki opowiadające historie

 
01-02-24 11:32  Odp: [R] Ex marsjańska korweta ''Rocinante'' - The Expanse, free
Peter_D   

Cześć, jestem autorem tej strony i jak patrzyłem ostatnio to rzeczywiście część linków już nie funkcjonowała. Muszę porozmawiać z autorem i podpytać się czy nie przeniósł źródeł w inne miejsca.
Jeśli chodzi o rozmiar, to model jest w skali 1:100. Długość to ok 40cm, może ciut więcej.

Sam sklejałem wersję Marsjańką. Galeria tutaj:
http://www.kartonowki.pl/modele-galeria/model/5320,sf-the-expanse-rocinantetachi-1100

--


Post zmieniony (01-02-24 11:33)

 
01-02-24 18:17  Odp: [R] Ex marsjańska korweta ''Rocinante'' - The Expanse, free
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

aragorn001 - to zakładaj relacje. Pewnie mnie wyprzedzisz w sklejaniu, to potem ja będę podglądał;-)
Peter_D - wersja marsjańska - Tachi - nawet mi się bardziej podoba kolorystycznie, ale wersja Rocinante miała 2 atuty, które przeważyły, że się zdecydowałem na nią:
1 - fajny "nose art",
2 - Rocinante była bardziej ekonomiczna, bo zużywała mniej czarnego tuszu;-)

--
"Si vis pacem para bellum"

 
20-02-24 22:06  Odp: [R] Ex marsjańska korweta ''Rocinante'' - The Expanse, free
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

Witam,
zacząłem prace nad ostatnim – 4 modułem statku – modułem napędu. Na razie pominąłem 3 moduł - ładunkowy.

I tu taka moja rada, aby dobrze analizować rysunki z instrukcji, gdyż po sklejeniu szkieletu tego modułu oraz poszycia, jak wstawiłem szkielet w poszycie to się trochę zdziwiłem – myślałem, że ponieważ model jest drukowany samodzielnie coś z proporcjami wydruku namieszałem, gdyż wręga rufowa szkieletu pasowała idealnie, ale szkielet był za wysoki o jakieś 3mm od oklejek a wręga dziobowa była za wąska po 5 mm po obwodzie – jak na zdjęciu poniżej:



Rozerwałem nawet szkielet aby go dostosować do poszycia:



ale najpierw jeszcze zerknąłem do rysunku w instrukcji i się okazało, że wszystko jest jak być powinno.
Na poszycie należy nakleić pasek obręczy, zaś na szkielet pasek po obwodzie, dobrze jest też przykleić samą wręgę rufową do poszycia kadłuba:



wtedy po złożeniu szkieletu z poszyciem wszystko pasuje i jest ok:



Kontynuowałem tez prace nad modułami dziobowymi.
Zrobiłem elementy dolnej wyrzutni torped. Początkowo miałem nie robić jej otwartej, ale finalnie wykonałem ją tak samo jak górną:



Wywietrznik postanowiłem też przerobić i wyciąłem grafikę „żaluzji” zaś w ich miejsce powklejałem ich imitacje z barwionego czarnego bloku technicznego:



Ponieważ kształt tego wywietrznika jest nieregularny i oprócz tego, że się rozszerza to jeszcze poszczególne ścianki są pod różnymi kątami, nie było to łatwe zadanie, bo kazdy dorabiany element trzeba było dopasowywać na żywo. A że tych wywietrzników jest w sumie 6 sztuk, to jeszcze trochę się będę musiał namęczyć.

A tu już wywietrznik na swoim miejscu:



A tak wygląda część dziobowa z wszystkim co do tej pory zrobiłem:



To co na dziobie wygląda jak iluminatory to były wyloty dysz silników manewrowych. Dysze postaram się dorobić.
Statek z tego co pamiętam to chyba nie maiła okien.

Pozdrawiam i będę wdzięczny za rady, sugestie i słowa krytyki też ;-)

--
"Si vis pacem para bellum"

 
21-02-24 10:37  Odp: [R] Ex marsjańska korweta ''Rocinante'' - The Expanse, free
aragorn001 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10
 

Najger, widzę, że wybrnąłeś z tego problemu z ostatnim modułem, mi też to ni jak nie pasowało, myślałem, że gdzieś jest problem przy druku i skali, tak jak ty, posklejałem to inaczej, przerobiłem i nie ma u mnie tego progu, dopiero potem analizując rysunki zdałem sobie sprawę, że źle to odczytałem z rysunków.

U mnie będzie lekko inaczej, ale działam dalej, relacji nie mam czasu prowadzić, ale jak nie masz nic przeciwko to od czasu do czasu coś to wrzucę z postępu prac.

Podoba mi się wyrzutnia torped.

--
Sklejacz kartonowych modeli od ponad 40 lat. Raz coś się uda, innym razem nie za bardzo.

Ulubione tematy to żaglowce, okręty i dioramki opowiadające historie

 
21-02-24 21:29  Odp: [R] Ex marsjańska korweta ''Rocinante'' - The Expanse, free
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

aragorn001 - możesz wrzucić zdjęcia swojej Roci

--
"Si vis pacem para bellum"

 
22-02-24 15:50  Odp: [R] Ex marsjańska korweta ''Rocinante'' - The Expanse, free
aragorn001 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10
 

Dzięki Najger postaram się nie zaśmiecić twojej relacji, a tu stan na dzisiaj. Moduły nie są jeszcze posklejane, moja lekka waloryzacja to naklejanie niektórych elementów z drugiego wydruku by uwypuklić niektóre elementy.








--
Sklejacz kartonowych modeli od ponad 40 lat. Raz coś się uda, innym razem nie za bardzo.

Ulubione tematy to żaglowce, okręty i dioramki opowiadające historie

Post zmieniony (22-02-24 16:12)

 
08-03-24 22:47  Odp: [R] Ex marsjańska korweta ''Rocinante'' - The Expanse, free
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

Witam,

aragorn001 – jesteś dużo dalej w budowie niż ja, pewnie już kończysz.
Też myślałem o tym aby wydrukować drugi model i ponaklejać pewne elementy na poszycie, jak Ty zrobiłeś.
Tylko, że ja swój model drukowałem jakieś 3 lata temu i wtedy też polakierowałem arkusze, co spowodowało, że mam je lekko pożółkłe, więc nowy wydruk by miał inne odcienie.
Ale u Ciebie efekt jest bardzo fajny.

Ja zrobiłem prawoburtową strukturę na śródokręciu mieszczącą między innymi hangar dla działka obrony bezpośredniej – kontaktówki:



Na zdjęciu retusz się świeci, ale w realu nie ma tego efektu.

Z luku kontaktówki wyciąłem włazy i zrobiłem wnętrze luku z hangarem w którym chowało się działko.



A tak to wygląda już na kadłubie:



Zrobiłem tez szkielet trzeciego modułu – cargo i złożyłem na sucho wszystkie moduły do siebie:



Bardzo fajnie jest rozwiązana budowa tego statku z podziałem na w zasadzie 3 moduły, które można składać niezależnie i dopiero na końcu połączyć ze sobą.

Pozdrawiam i będę wdzięczny za rady, sugestie i słowa krytyki też ;-)

--
"Si vis pacem para bellum"

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo  |  Wyloguj się  |  Mój profil   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 
  • W treść "postu" można wstawiać grafikę, linki, adres e-mail oraz wyróżnić tekst pogubiając go lub podkreślając. Warto przy tym korzystać z "helpu", który można znaleźć w górnej cześci strony (nad kreską). Pamiętaj, że wstawiane rysunki muszą mieć poprawnie wpisany URL pod ktorym się znajdują w sieci (pełny adres począwszy od np. "http://www..").

  • Pamiętaj, że to w jaki sposób piszesz, świadczy o Tobie ;-)

  • Administrator zastrzega sobie prawo do usuwania bez ostrzeżenia wypowiedzi o treściach uznanych powszechnie za obraźliwe oraz naruszających w jakikolwiek sposób prawa autorskie lub regulamin forum.

 
  Odpowiedz na tę wiadomość
 Imię lub Nick: brzydal
 Adres e-mail: tadeusz.bialon.priv@gmail.com
 
Użyj podpisu (sygnaturki)
   


© konradus 2001-2024