FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 
11-01-24 07:48  Odp: [R] F-16C Block 52+ - Angraf - 1:33
Lukee 

 

A tym wałkiem to co żona robi? Pytam z ciekawości bo urządzenie wygląda ciekawie...

 
11-01-24 08:34  Odp: [R] F-16C Block 52+ - Angraf - 1:33
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

aaa to ciekawe, czyli wycinanka nie jest zakaponowana? by aby to znikło, to trzeba całość doprowadzić do stanu w którym karton jest przesiąknięty np lakierem, lekko ściemnieje, ale faktycznie wtedy może zniknąć.

--
Zwodowane: Shima, HMS Fiji
Stocznia: pampers HMS Suffolk, USS Somers
Wymęczone: zbiornik M6oA2


 
11-01-24 08:42  Odp: [R] F-16C Block 52+ - Angraf - 1:33
97 



Na Forum:
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

@Lukee wałkuje to i owo :D
ponoć jest to ustrojstwo co wygładza zmarszczki pod oczami(?)
do modelirowania, nadaje się znakomicie :D

--
----------------------------------------------------------------------------
o tu choszm ... o takie
F4 Phantom II A10 Thunderbotl II

 
04-03-24 21:07  Odp: [R] F-16C Block 52+ - Angraf - 1:33
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 21
Galerie - 26


 - 46

Najwyższa pora odświeżyć relację. Od ostatniej aktualizacji doszło sporo elementów:
Najpierw wykonałem usterzenie pionowe:



Pomimo impregnacji i nawilżania nie potrafiłem dobrze zapanować nad kartonem, stąd widoczne niedoskonałości.
Kolejny etap to wnętrze kabiny i dziób :




Na koniec symboliczne "przyłożenie" jeszcze nie gotowej owiewki do kadłuba:



Poza tym trwają już prace nad zbiornikami konforemnymi.

--
http://messer.cba.pl

 
25-03-24 21:32  Odp: [R] F-16C Block 52+ - Angraf - 1:33
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 21
Galerie - 26


 - 46

Mała aktualizacja - owiewka jest na swoim miejscu, podobnie jak zbiorniki konforemne. Rozpocząłem teraz prace nad podwoziem.



--
http://messer.cba.pl

 
01-05-24 22:40  Odp: [R] F-16C Block 52+ - Angraf - 1:33
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 21
Galerie - 26


 - 46

Budowa F-16 dobiegła końca. Niestety, przez ostatni miesiąc musiałem mocno przyspieszyć i nie miałem nawet czasu na zdjęcia z kolejnych etapów budowy. Model miał być gotowy do 26 kwietnia - ledwo zdążyłem. Ale zanim zaprezentuję zdjęcia gotowego modelu, przedstawię jeszcze kilka uwag do ostatnich etapów budowy.
Podwozie - w przypadku podwozia głównego wszystkie elementy oznaczone jako lewa i prawa strona są zamienione. Porównywałem to z kolejnymi klonami tego modelu i tam jest ten sam problem. Druga sprawa to golenie, zarówno te od podwozia głównego i jak i przedniego zostały wydrukowane na kartonie. Nie da się ich zwinąć do poprawnej średnicy. Albo pocienianie kartonu, albo skan i wydruk na papierze xero - ja wybrałem drugą opcję i kłopoty zniknęły. Koła w modelu to "firmowa" żywica - jakość średnia, jedyna zaleta - są.
Dalsze elementy - dolne powierzchnie ustateczniające - cz. 154L i P - zamienione oznaczenia stron.
Uzbrojenie - poza dość długimi listkami w zbiornikach zapasowych oraz za małe wszystkie wręgi od uzbrojenia ( używałem laserów) większych problemów nie było.
Owiewka - tym razem delikatniej nałożyłem mieszankę emalii przezroczystej od Tamiyi - yellow + smoke, domalowałem również szary pasek na połączeniu części otwieranej i stałej - tego w modelu nie było.

Model nie wyszedł mi idealnie, presja czasu miała na to niestety jakiś wpływ, poza tym ciągle denerwował mnie karton, na jakim wydano model.

Poniżej kilka zdjęć wykonanych tuż przed przekazaniem modelu nowemu właścicielowi oraz zdjęcia modelu już w nowym domu - wyjątkowo model na zdjęciach ze swoim pierwowzorem.













--
http://messer.cba.pl

 
02-05-24 06:22  Odp: [R][G] F-16C Block 52+ - Angraf - 1:33
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Piękna maszyna :-)

I we właściwym otoczeniu ;-)

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
02-05-24 06:23  Odp: [R][G] F-16C Block 52+ - Angraf - 1:33
MPaweł 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Brawo! Bardzo ładny!

 
02-05-24 09:08  Odp: [R][G] F-16C Block 52+ - Angraf - 1:33
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Witam,śliczności,pozdrawiam ceva.

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024