FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 
20-12-23 09:38  Odp: [R] An-14 - Orlik - skala 1:33
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Kilmister, jaki sens jest obrabiać cieplnie drut mosiężny, jak można to samo zrobić z miedzią. Wyżarzyć nad płomieniem i też jest miękka.

ps. Mariuszu, z ręką na sercu powiedz, że sam byś nie raził prądem takiej np.Krystyny P. No powiedz. :-)

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
20-12-23 09:42  Odp: [R] An-14 - Orlik - skala 1:33
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Myślę ceva, że efekt jest podobny, częściej miałem okazję pracować z mosiężnymi prętami dlatego o nie zapytałem, ale porównam jak się ma miedź do mosiądzu...

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
20-12-23 17:34  Odp: [R] An-14 - Orlik - skala 1:33
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Ceva - ja nie wykorzystuję forum modelarskiego do okazywania swoich sympatii, bądź antypatii pozamodelarskich.
Ty pomyślałeś o pani Krysi, ja o kim innym i mnie osobiście zrobiło się przykro. A takich jak ja może być więcej.
Zatem bardzo Cię proszę o unikanie takich słownych prowokacji.
Jesteś znakomitym modelarzem i chciałbym tu widzieć więcej takich Twoich prac .
Przepraszam autora wątku za tą interwencję moderatorską. Więcej nie będę... ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
28-12-23 21:43  Odp: [R] An-14 - Orlik - skala 1:33
Lukee 

 

Mariusz, dlaczego więcej nie będziesz? Chyba taka rola moderatora? A zawoalowane okazywanie sympatii czy antypatii np w formie żartu myślę, że jest w granicach rozsądku. Chyba wszyscy mamy do siebie trochę dystansu i zniesiemy te okazywania. Swoją wypowiedzią też zdradziłeś w pewnym stopniu swoje sympatie czy antypatie - a przynajmniej już ktoś, komu zależałoby miałby punkt zaczepienia ;-) Mi osobiście zwisa zwiędłym kalafiorem kto z nas ma takie czy inne sympatie. Dla mnie liczy się to co pokazuje na forum. Znam paru modelarzy o zupełnie innej orientacji polityczno - światopoglądowej ode mnie a jednak bardzo lubię ich prace i cenię ich jako wspaniałych fachowców.

A co do tematu okładki poruszanego parę wpisów wcześniej to rzeczywiście fajnie jest jak się znajdzie ale też i tragedii z tego bym nie robił. Myślę, że jest to pozostałość zwyczaju pokazania, że model się kupiło a nie skserowało i o to chyba głównie chodziło. Ale myślę, że czasy bezczelnego pokazywania kopiowanych (zwykle po prostu kradzionych) modeli już dawno minęły i można sobie spokojnie wpisać w gugla nazwę modelu i wydawnictwo i otrzymamy oprócz okładki jeszcze parę innych cennych informacji ;-)

A co do samej relacji to z ciekawością tu zaglądam ponieważ szykuje się bardzo ładny model bardzo ładnego samolotu. I to cywilnego :-)
A ramy foteli zamiast z drutu miedzianego czy mosiężnego można wykonać z cyny - nie zniszczy szablonu a póki się nie naciśnie to trzyma kształt.

 
04-01-24 23:03  Odp: [R] An-14 - Orlik - skala 1:33
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 21
Galerie - 26


 - 46

Mam gotowy kolejny segment kadłuba, tym razem ten zawierający wejście załodze i pasażerom do samolotu. Pokusiłem się o wykonanie perforacji we wręgach kadłuba, pomimo że nie będą bardzo widoczne. Całość okleiłem pokryciem wewnętrznym. Musiałem przy tym trochę oszlifować wręgi, ale dzięki temu pokrycie dobrze pasuje do szkieletu. Dodatkowo od razu wyciąłem i przymierzyłem pokrycie zewnętrzne - pasuje. Z dodatkowych uwag - detale przyklejane do wręgi cz.16 warto przykleić po oklejeniu segmentu pokryciem. Podobnie jest z częścią 31a - ją również lepiej przykleić na końcu budowy tego segmentu.




--
http://messer.cba.pl

 
05-01-24 21:47  Odp: [R] An-14 - Orlik - skala 1:33
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Bardzo ładnie i czysto to wygląda.
Czekam na kolejne fotki.

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
06-01-24 02:23  Odp: [R] An-14 - Orlik - skala 1:33
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 21
Galerie - 26


 - 46

Antek zaczął w końcu rosnąć:



--
http://messer.cba.pl

 
06-01-24 07:30  Odp: [R] An-14 - Orlik - skala 1:33
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Pięknie Ci to wychodzi.

Ale ja mam dziwnie złe skojarzenia, jak widzę szkielet okrętowy w samolocie.

Nie wiem czemu, ale ja od razu widzę, że nie radzę sobie ze spasowaniem oklejek...

Tym bardziej podziwiam.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
07-01-24 13:07  Odp: [R] An-14 - Orlik - skala 1:33
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

Mam podobne odczucia jak QŃ; podziw i przerażenie. Bardzo mocno trzymam kciuki.

--
serwusik

 
07-01-24 19:37  Odp: [R] An-14 - Orlik - skala 1:33
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 21
Galerie - 26


 - 46

QN i Lelum Polelum - dzięki, trochę się boję tego oklejania, ale dopóki da się jeszcze doszlifować wręgi, to chyba się uda.

Tymczasem rozpocząłem wyposażanie kabiny pilota:



--
http://messer.cba.pl

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024