FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 6Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
04-10-23 20:30  Odp: [R] Warsztaty czołgowe 3 Typ 5 "Chi-ri" Kartonowa Kolekcja 1:25
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

GTiStyle ten model czołgu praktycznie skleja się sam i jest fajnie opracowany. Ale też jestem w trakcie ukończenia innego modelu. Mam nadzieję, że uda mi się ukończyć dwa modele w tym roku. Zobaczymy.

Pozdrawiam.

--
W fabryce: Fokker E V KK , Sopwith PUP KK, Lublin R XIII D KK,
Wz.34, Typ 5 Chi-ri

Fabrykę opuśiły:
Fokker E. V. , Mitsubishi A6M2 Zero , F-4F Wildcat , Chi-he , Sopwith F1 Camel MM , Nieuport 11c.1 "BeBe" , 4TP , F-104G Starfighter , Lokomotywa Spalinowa EMD F40PHM-2 , Spowith F1 Camel KK,

 
05-10-23 08:38  Odp: [R] Warsztaty czołgowe 3 Typ 5 "Chi-ri" Kartonowa Kolekcja 1:25
GTiStyle 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Zdecydowanie potwierdzam.

 
05-10-23 17:26  Odp: [R] Warsztaty czołgowe 3 Typ 5 "Chi-ri" Kartonowa Kolekcja 1:25
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

GTiastyle jeszcze będę robił sposób robienia kół jezdnych. Opiszę krok po kroku mam nadzieję, że komuś się przyda.

--
W fabryce: Fokker E V KK , Sopwith PUP KK, Lublin R XIII D KK,
Wz.34, Typ 5 Chi-ri

Fabrykę opuśiły:
Fokker E. V. , Mitsubishi A6M2 Zero , F-4F Wildcat , Chi-he , Sopwith F1 Camel MM , Nieuport 11c.1 "BeBe" , 4TP , F-104G Starfighter , Lokomotywa Spalinowa EMD F40PHM-2 , Spowith F1 Camel KK,

 
05-10-23 18:43  Odp: [R] Warsztaty czołgowe 3 Typ 5 "Chi-ri" Kartonowa Kolekcja 1:25
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

I bardzo dobrze zrobisz, ja skorzystam z całą pewnością bo model robisz w sposób budzący szacun.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
05-10-23 19:00  Odp: [R] Warsztaty czołgowe 3 Typ 5
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

jhradca też zauważyłem, że się powoli poprawiam i robię postępy w budowie w dużej mierze posiłkuję się relacją Jorzika. Ale też głównym celem który sobie założyłem to aby skleić model lepiej niż poprzedni. Lecz jedynym elementem którym z sobie nie mogę poradzić w pancerce to błotniki, ale myślę, że z czasem będę umiał je zrobić lepiej.

Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (05-10-23 19:05)

 
08-10-23 08:46  Odp: [R] Warsztaty czołgowe 3 Typ 5 "Chi-ri" Kartonowa Kolekcja 1:25
GTiStyle 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Relacja Jorzika jest wielką kopalnią wiedzy jeżeli chodzi o ten model. Sam z niej korzystam. Podglądam dalej.

 
08-10-23 17:04  Odp: [R] Warsztaty czołgowe 3 Typ 5 "Chi-ri" Kartonowa Kolekcja 1:25
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

GTiStyle oczywiście można się na tej relacji wzorować. Mimo, że jednocześnie pracuje nad relacją z budowy Chi-ri i wz.34 to trochę podłubę przy jednym i drugim modelem aby ukończyć.

--
W fabryce: Fokker E V KK , Sopwith PUP KK, Lublin R XIII D KK,
Wz.34, Typ 5 Chi-ri

Fabrykę opuśiły:
Fokker E. V. , Mitsubishi A6M2 Zero , F-4F Wildcat , Chi-he , Sopwith F1 Camel MM , Nieuport 11c.1 "BeBe" , 4TP , F-104G Starfighter , Lokomotywa Spalinowa EMD F40PHM-2 , Spowith F1 Camel KK,

 
23-12-23 16:02  Odp: [R] Warsztaty czołgowe 3 Typ 5 "Chi-ri" Kartonowa Kolekcja 1:25
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Witajcie. Trochę czasu minęło, ale budowa kół była dłuższa niż przypuszczałem. Budowa kół jezdnych była bardzo czasochłonna i męcząca. Bardzo nie lubię roić kół jezdnych w czołgach. W następnym czołgu koła jezdne pójdą na pierwszy ogień. Zatem zapraszam o oglądania.

Budowę koła rozpocząłem od wycięcia wszystkich elementów które następnie wyretuszowałem:



Następny krok to połącznie dwóch wręg koła z sobą:



Kolejny etap to przyklejenie środka koła o wręg:



Następnie przykleiłem środek obręczy:



Potem zacząłem przyklejać ostatnie elementy kół:



Po zmontowaniu koło przykleiłem do wózka. po czym ruszyła produkcja seryjna kół:



Wybaczcie nie zdążyłem zrobić zdjęć kiedy miałem wszystkie koła gotowe. Po zbudowaniu kół przykleiłem na samym początku wahacze do kadłuba czołgu, aby ustawić wysokość. Po ustawieniu wahaczy przykleiłem wózki z gotowymi kołami i mogę dodać, że czołg stanął na wszystkich kołach i mogłem odetchnąć z ulgą.

Kadłub z kołami:



I kilka zbliżeń:



Kolejnym etapem będzie montaż kół nąpędowych które nastąpi po nowym roku, a teraz moi rączkowi pracownicy idą na Świąteczny urlop.

Pozdrawiam.

--
W fabryce: Fokker E V KK , Sopwith PUP KK, Lublin R XIII D KK,
Wz.34, Typ 5 Chi-ri

Fabrykę opuśiły:
Fokker E. V. , Mitsubishi A6M2 Zero , F-4F Wildcat , Chi-he , Sopwith F1 Camel MM , Nieuport 11c.1 "BeBe" , 4TP , F-104G Starfighter , Lokomotywa Spalinowa EMD F40PHM-2 , Spowith F1 Camel KK,

 
24-12-23 19:56  Odp: [R] Warsztaty czołgowe 3 Typ 5 "Chi-ri" Kartonowa Kolekcja 1:25
GTiStyle 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Jeszcze kapselki :) no i nie wiem czy nie utrudniłeś sobie pracy wklejając koła przed "amortyzatorami?" te druciki które połącza elementy podłużne półokrągłe z częściami do krótych dokleisz tylne koła. Trzymam kciuki. :)

 
24-12-23 22:28  Odp: [R] Warsztaty czołgowe 3 Typ 5 "Chi-ri" Kartonowa Kolekcja 1:25
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

GTiStyle myślę, że te druciki się uda przykleić. Zobaczymy.

--
W fabryce: Fokker E V KK , Sopwith PUP KK, Lublin R XIII D KK,
Wz.34, Typ 5 Chi-ri

Fabrykę opuśiły:
Fokker E. V. , Mitsubishi A6M2 Zero , F-4F Wildcat , Chi-he , Sopwith F1 Camel MM , Nieuport 11c.1 "BeBe" , 4TP , F-104G Starfighter , Lokomotywa Spalinowa EMD F40PHM-2 , Spowith F1 Camel KK,

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo  |  Wyloguj się  |  Mój profil   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 6Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
  • W treść "postu" można wstawiać grafikę, linki, adres e-mail oraz wyróżnić tekst pogubiając go lub podkreślając. Warto przy tym korzystać z "helpu", który można znaleźć w górnej cześci strony (nad kreską). Pamiętaj, że wstawiane rysunki muszą mieć poprawnie wpisany URL pod ktorym się znajdują w sieci (pełny adres począwszy od np. "http://www..").

  • Pamiętaj, że to w jaki sposób piszesz, świadczy o Tobie ;-)

  • Administrator zastrzega sobie prawo do usuwania bez ostrzeżenia wypowiedzi o treściach uznanych powszechnie za obraźliwe oraz naruszających w jakikolwiek sposób prawa autorskie lub regulamin forum.

 
  Odpowiedz na tę wiadomość
 Imię lub Nick: brzydal
 Adres e-mail: tadeusz.bialon.priv@gmail.com
 
Użyj podpisu (sygnaturki)
   


© konradus 2001-2024