FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
21-02-24 20:01  Odp: [R] Warsztaty czołgowe 3 Typ 5 "Chi-ri" Kartonowa Kolekcja 1:25
GTiStyle 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Mnie za każdym razem te kolory wychodzą inne. Nie wspomnę już po wyschnięciu.

 
23-02-24 20:23  Odp: [R] Warsztaty czołgowe 3 Typ 5 "Chi-ri" Kartonowa Kolekcja 1:25
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Witajcie. Kolejny postęp prac nad budową modelu idą powoli do przodu i powoli zbliżają się końcowi. Kolejne elementy które przykleiłem do kadłuba to właz kierowcy oraz podstawę do której przykleję działo z lufą i karabin. Przy wieży do boków przykleiłem włazy wraz z zawiasami, gniazdo do którego będzie przyklejone kolejne działko oraz przykleiłem elementy podstawy mocowania anten. Myślę, że stopniowo będę uzupełniać wieżę i kadłub o kolejne elementy. Zapraszam do oglądania.

Kilka elementów które przykleiłem do kadłuba:



Kilka elementów które przykleiłem do wieży:



I kilka fotek wieży z kadłubem



Pozdrawiam.

--
W fabryce: Fokker E V KK , Sopwith PUP KK, Lublin R XIII D KK,
Wz.34, Typ 5 Chi-ri

Fabrykę opuśiły:
Fokker E. V. , Mitsubishi A6M2 Zero , F-4F Wildcat , Chi-he , Sopwith F1 Camel MM , Nieuport 11c.1 "BeBe" , 4TP , F-104G Starfighter , Lokomotywa Spalinowa EMD F40PHM-2 , Spowith F1 Camel KK,

 
23-02-24 20:45  Odp: [R] Warsztaty czołgowe 3 Typ 5 "Chi-ri" Kartonowa Kolekcja 1:25
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Bardzo ładne wykonanie. Dobry retusz i czyste klejenie. Jedna rzecz, którą bym zmienił to zawiasy włazów na pancerzu przed wieżą. Są takie płaskawe w ruchomej części. Być może tak zaprojektowana jest sama część ale gdyby był zapas koloru to można by go wykorzystać.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

Post zmieniony (24-02-24 13:48)

 
24-02-24 13:18  Odp: [R] Warsztaty czołgowe 3 Typ 5 "Chi-ri" Kartonowa Kolekcja 1:25
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Ładnie i czysto, dobrze idzie :) Mi za to tylko nitów do pełni szczęścia brakuje, namawiam żebyś podoklejał :)

 
24-02-24 21:10  Odp: [R] Warsztaty czołgowe 3 Typ 5 "Chi-ri" Kartonowa Kolekcja 1:25
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

jhradca myślę, że uda mi się zawiasy dorobić zobaczymy. Do retuszu się przyłożyłem. Czyste klejenie zawdzięczam zmianie kleju na inny. BCG Jedynie używam do formowania części i zwijania.

Viz myślę, że model uda mi się ukończyć. Co do nitów zobaczymy może przy następnym modelu wykonam muszę zaopatrzyć w sztance medyczne lub biopsyjne.

Pozdrawiam.

--
W fabryce: Fokker E V KK , Sopwith PUP KK, Lublin R XIII D KK,
Wz.34, Typ 5 Chi-ri

Fabrykę opuśiły:
Fokker E. V. , Mitsubishi A6M2 Zero , F-4F Wildcat , Chi-he , Sopwith F1 Camel MM , Nieuport 11c.1 "BeBe" , 4TP , F-104G Starfighter , Lokomotywa Spalinowa EMD F40PHM-2 , Spowith F1 Camel KK,

 
24-02-24 22:28  Odp: [R] Warsztaty czołgowe 3 Typ 5 "Chi-ri" Kartonowa Kolekcja 1:25
żółtodziób 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

przecież biopsyjne to właśnie są medyczne hehe.
Na jaki klej się przerzuciłeś? Ja akurat coraz bardziej jestem przekonany do BCG jak głównego, choć nadal używam wikolu, buda u CA zależnie od tego, jaka cecha kleju jest mi akurat potrzebna, a czasem nawet który bliżej leży hehe

--
pozdro
Wojtek
...może i lepię powoli, ale za to beznadziejnie....
Ja każdy model potrafię schrzanić, a jaka jest twoja super-moc ?
-------------------------------------------------------------------------------------
W lepieniu: Luxtorpeda , Cerkiew
Polepione : Kaplica M.B.Śnieżnej

 
24-02-24 22:35  Odp: [R] Warsztaty czołgowe 3 Typ 5 "Chi-ri" Kartonowa Kolekcja 1:25
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

żółtodziób takiego kleju używam bardzo fajnie nim się klei wystarczy posmarować bardzo dobrze jedną warstwę. Klej jest dostępny w Actionie.

Pozdrawiam.

--
W fabryce: Fokker E V KK , Sopwith PUP KK, Lublin R XIII D KK,
Wz.34, Typ 5 Chi-ri

Fabrykę opuśiły:
Fokker E. V. , Mitsubishi A6M2 Zero , F-4F Wildcat , Chi-he , Sopwith F1 Camel MM , Nieuport 11c.1 "BeBe" , 4TP , F-104G Starfighter , Lokomotywa Spalinowa EMD F40PHM-2 , Spowith F1 Camel KK,

 
25-02-24 14:39  Odp: [R] Warsztaty czołgowe 3 Typ 5 "Chi-ri" Kartonowa Kolekcja 1:25
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Kylo - ja nity kupuje z Modelika wycinane laserem i nic nie trzeba wycinać wtedy sztancą :) maluje tylko wymaganą ilość jak jeszcze są na blankiecie, odcinam Olfą i gotowe do przyklejenia. Są wycinane na czarnym kartonie, w różnych rozmiarach (ja używam głównie 0,8mm i 1mm) więc nawet nie zawracam sobie głowy żeby je retuszować (zawsze i tak trochę farby wpłynie na krawędzie jak maluje się górę)

A sztance biopsyjne też bardzo polecam, przyśpieszają wycinanie różnych otworów, kółek, ale szybko się tępią i też musze zamówić nowy zestaw. Do większych kółek czasem używam wybijaków do skóry ale jeszcze nie trafiłem na takie co by się nimi jakoś super wygodnie wycinało niestety, są jednak mniej ostre niż sztance.

 
26-02-24 09:04  Odp: [R] Warsztaty czołgowe 3 Typ 5 "Chi-ri" Kartonowa Kolekcja 1:25
GTiStyle 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Te nity z modelika... Trzeba mieć cierpliwość. Spróbujcie żywicznych.

 
26-02-24 14:26  Odp: [R] Warsztaty czołgowe 3 Typ 5 "Chi-ri" Kartonowa Kolekcja 1:25
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Mam jeszcze pomysł na to aby zrobić ksero innej wycinanki aby powoli wyciąć następnie pomalować nity i przykleić do kadłuba. Zobaczymy czy się uda to zrobić innego pomysłu nie mam. Wiem, że to będzie żmudna praca, ale efekt będzie tego wart.

--
W fabryce: Fokker E V KK , Sopwith PUP KK, Lublin R XIII D KK,
Wz.34, Typ 5 Chi-ri

Fabrykę opuśiły:
Fokker E. V. , Mitsubishi A6M2 Zero , F-4F Wildcat , Chi-he , Sopwith F1 Camel MM , Nieuport 11c.1 "BeBe" , 4TP , F-104G Starfighter , Lokomotywa Spalinowa EMD F40PHM-2 , Spowith F1 Camel KK,


Post zmieniony (26-02-24 18:32)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024