FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 
04-10-23 09:12  Odp: [R] Karawela "Pinta",Spółdzielnia WARTA 1993, skala 1:118 ?
97 



Na Forum:
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

"czekam z niecierpliwościa na ciąg dalszy ze stoczni "
ja też

--
----------------------------------------------------------------------------
o tu choszm ... o takie
F4 Phantom II A10 Thunderbotl II

 
04-10-23 21:19  Odp: [R] Karawela "Pinta",Spółdzielnia WARTA 1993, skala 1:118 ?
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Szanowni Panowie Forumowicze,

pseudo aktualizacja

korbowód przykryty pokładem, ani go co widać,
do supełków na pokładzie przywiązałem sznurki, w instrukcji autor pisze, że to jakieś cybanty, do trzymania masztu prosto,
bo wiadomo, na morzu wieje, jak by bo cybanty nie trzymały, toby sie na pokład obalił.

Może nawet i samemu Kolumbowi na głowe i ten by Indji nie odkrył.




a tu lustro



--
brystol jest gupi! lalalalaala!

Spiciu, Meee..., Avia, ała, RWD-6, P-24G, U-9, Lajciu, Kolegiata, Mercedes170V, Odp-I, Odp-II, Chałupa, Wilczur, Kościół, Beczułka


 
07-10-23 23:09  Odp: [R] Karawela "Pinta",Spółdzielnia WARTA 1993, skala 1:118 ?
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Szanowni Panowie Forumowicze,

na przodku wystąpiło zjawisko przykrótkiej kołderki i musiałem śtukować, żeby deski dosięgły do samego przodu, ło rety rety i jejku jejku, to napewno moja wina !

co to będzie ? co to będzie ? co ludzie powiedzą ? a panie w salonie fryzjerskim znowu mnie wyśmieją !
koledzy ratujcie , to jest powyżej moich możliwosci, znowu babola zrobiłem ! babola !

co robić ?! co robić ?!

a zrąbać sie w gacie i tak chodzić, stary świrze !!!




Kilostępka i kierownica przyklejone.
Kilostępka jako odrębna część szkieletu okazała się dla mnie upierdliwie trudna do spasowania z kadłubem, śpary, że ho ho.

Zamaskuje zagęszczonym wikolem, ino jak zagęścić wikol ? chyba zadam pytanie gdzieś na forumach , bo nic mi nie przychodzi do czerepu.




a tu kierownica, z boku,



i za przeproszeniem, od tyłu



--
brystol jest gupi! lalalalaala!

Spiciu, Meee..., Avia, ała, RWD-6, P-24G, U-9, Lajciu, Kolegiata, Mercedes170V, Odp-I, Odp-II, Chałupa, Wilczur, Kościół, Beczułka


 
08-10-23 11:12  Odp: [R] Karawela "Pinta",Spółdzielnia WARTA 1993, skala 1:118 ?
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Dobrze idzie i jest klimat.
Ster skręcany był przy pomocy rumpla? Czy może tych sterociągów? A jeżeli tak to czy te sterociągi nie powinny być napięte?
No chyba że przeznaczenie tych linek było inne np. zabezpieczenie płetwy steru przed zgubieniem i odpowiedzialnością materialną kapitana ;)

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
08-10-23 12:41  Odp: [R] Karawela "Pinta",Spółdzielnia WARTA 1993, skala 1:118 ?
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Stary, dobrze dedukujesz, to zabezpieczenie przed zgubieniem.

Według zapisków Kolumba kierownica na Pincie ? w drodze na Wyspy Kanaryjskie wypadła z zawiasów dwa razy, 6-tego i 7-go sierpnia 1492 roku.
Kolumb podejrzewał sabotaż.

--
brystol jest gupi! lalalalaala!

Spiciu, Meee..., Avia, ała, RWD-6, P-24G, U-9, Lajciu, Kolegiata, Mercedes170V, Odp-I, Odp-II, Chałupa, Wilczur, Kościół, Beczułka


 
08-10-23 14:12  Odp: [R] Karawela "Pinta",Spółdzielnia WARTA 1993, skala 1:118 ?
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Tak sterowano "wiatrowcami" (super nazwa !!!) w tym czasie,

 
10-10-23 10:18  Odp: [R] Karawela "Pinta",Spółdzielnia WARTA 1993, skala 1:118 ?
żółtodziób 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

w sumie bardziej intuicyjne - skręcasz w prawo to kij w prawo a nie jak ze zwykłym rumplem :D

--
pozdro
Wojtek
...może i lepię powoli, ale za to beznadziejnie....
Ja każdy model potrafię schrzanić, a jaka jest twoja super-moc ?
-------------------------------------------------------------------------------------
W lepieniu: Luxtorpeda , Cerkiew
Polepione : Kaplica M.B.Śnieżnej

 
10-10-23 18:27  Odp: [R] Karawela "Pinta",Spółdzielnia WARTA 1993, skala 1:118 ?
autobusy_prl   

Praca idzie :) Jak skończysz to weź się za Wodnika, też taki antyk, chyba nawet gdzieś mam, musiałbym poszperać .

 
10-10-23 19:22  Odp: [R] Karawela "Pinta",Spółdzielnia WARTA 1993, skala 1:118 ?
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Szanowni Panowie Forumowicze,

będzie mało zrobione, ale za to dużo ględzone

w międzyczasie frajdorze przy pompach.



Pompy są typu: "tu możesz za darmo popić i poruchać", można je jeszcze zobaczyć na ulicach i samemu wypróbować , czy jak sie ruchadłem rucha, to woda poleci,
i wtedy bedzie i "dydaktycznie"i "jak w rzeczywistości".



Porównałem moją pompe z pompami mistrzów, co drewniane modele robia, i twierdze bezwstydnie, że nie mam sie czego wstydzić panie,
moja pompa w niczym im nie ustępuje, a nawet je przewyższa, bo jest z papieru.
znalezione w arcyciekawej książce-albumie, "Die Kunst des Modellbaus" wydawnictwa Ancre.



i nie bede dziadował z jednogroszówką, ino dam górala



Pompka przyklejona ino aby, oczywiście mozżna by to i tamto zrobić w niej z patyczka abo z drucika , i wygładzić na gładziusio i cacusio żeby farfocli nie było itd itd
Ale mie sie niechce, a po drugie to nie umie i tak zostanie na pośmiewisko.



Autobusie, Wodnika mam, ale jeden wiatrowiec mi na razie daje wystarczająco dużo bobu.

--
brystol jest gupi! lalalalaala!

Spiciu, Meee..., Avia, ała, RWD-6, P-24G, U-9, Lajciu, Kolegiata, Mercedes170V, Odp-I, Odp-II, Chałupa, Wilczur, Kościół, Beczułka


 
10-10-23 19:50  Odp: [R] Karawela "Pinta",Spółdzielnia WARTA 1993, skala 1:118 ?
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Pompa pompą ale bez rurek, którymi woda wylatuje to są nie są pompy i nie sa warte nawet górnika :-) A skąd ten góral łaskawco ?

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024