FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
22-08-23 11:23  [N] Krążownik pancerny HMS Black Prince 1:300 - Fantom Model
Fantom Model   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Informuję, że udało mi się sfinalizować budowę i druk kolejnego modelu: krążownika pancernego HMS Black Prince, na razie w skali 1:300. 

www.fantom-model.pl/grafika/artykuly/HMS%20Black%20Prince%20final/okladkaBlackPrince_300_m.JPG

Temat i okres być może mniej popularny, ale mam nadzieję, że też ma swoich zwolenników. Chciałem poszerzyć zestaw dostępnych modeli na moment Bitwy Jutlandzkiej, do tej pory jeżeli dobrze liczyłem były tylko 2 modele po stronie brytyjskiej (z pełnym kadłubem, JSC wydał też kilka okrętów do linii wodnej).

Złożoność modelu jest podobna do wydanego jakiś czas temu HMS Good Hope, kto ma tamten model może sobie to jakoś oszacować. Więcej można podejrzeć na zdjęciach poniżej. Z innowacji przede wszystkim mogę wymienić podłużne pasy kadłuba imitujące podział blach na kadłubie. To jest coś co w mojej opinii pozwala wykonać łatwiej i bardziej realistycznie wyglądający kadłub, tylko z niewiele większym nakładem pracy. Jak to ktoś mi napisał, jest to rewolucja w budownictwie modeli kartonowych okrętów na skalę HMS Dreadnought. To żart oczywiście... :-)

Cena modelu: 110 zł. Niestety cenę warunkują wyższe koszty druku dzielone na coraz mniejszą ilość sprzedawanych modeli. Dla ciekawości moge podać, że koszt druku wyszedł większy niż dla poprzedniego modelu w skali 1:300, HMS Suffolk, mimo mniejszej ilość arkuszy, mniejszej ilości kolorów użytych w opracowaniu i braku druku dwustronnego.

Gotowy model składa się z 15 arkuszy A4 z elementami oraz 23 arkuszy A4 z opisem i rysunkami. Poniżej podgląd zawartości

Galeria modelu (zdjęć dużo, czasami tylko z lekko przesuniętym fokusem, ale może komuś się przyda podczas ewentualnej budowy modelu):










































Instrukcja:







Arkusze z elementami:





--

Post zmieniony (22-08-23 20:28)

 
22-08-23 20:18  Odp: [N] Krążownik pancerny HMS Black Prince 1:300 - Fantom Model
żółtodziób 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

fajne te PODŁUŻNE pasy poszycia :) poprzeczne to stare były hyhy 😉
edit:
zastanawiam się tylko czy to faktycznie takie polepszenie, bo uwidacznia niepłynność kadłuba wynikającą
z aproksymacji nierozwijalnego kształtu ppowierzchni kadłuba rozwijalnymi fragmentami oklejek podposzycia.
Tak naprawdę kadłub powinien być wyszpachlowany i IDEALNIE wyszlifowany, żeby tego efektu nie było,
a dopiero na to imitacja blach naklejona. Inaczej model zamiast zyskać - straci na wyglądzie.
Widać ten efekt dobrze na przybliżeniach dziobu w części podwodnej



--

Post zmieniony (22-08-23 20:26)

 
22-08-23 20:40  Odp: [N] Krążownik pancerny HMS Black Prince 1:300 - Fantom Model
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

To model dla bardzo doświadczonych modelarzy, więc na pewno dadzą sobie radę z poprawnym wykonaniem kadłuba.
Mnie się bardzo podoba. Uważam, że to dobry trend w naszym modelarstwie kartonowym.
👍

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
22-08-23 20:44  Odp: [N] Krążownik pancerny HMS Black Prince 1:300 - Fantom Model
Fantom Model   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


>> fajne te PODŁUŻNE pasy poszycia :)

Racja, poprawiłem.

Co do załamań, to w mojej opinii (nie każdy musi ją podzielać) tak wykonany kadłub i tak wygląda lepiej, nawet w takim nieidealnym wykonaniem jak u mnie, niż oklejony tradycyjną metodą. Mówię tak oglądając swoje modele wykonane kiedyś "po staremu" i teraz.

Oczywiście te pasy nie są obowiązkowe, można pozostać tylko przy tradycyjnych poprzecznych oklejkach.

--
wydawca przez małe "w"

 
22-08-23 21:37  Odp: [N] Krążownik pancerny HMS Black Prince 1:300 - Fantom Model
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

Kiedy skala 1:200?

--
serwusik

 
22-08-23 21:50  Odp: [N] Krążownik pancerny HMS Black Prince 1:300 - Fantom Model
żółtodziób 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

@Fantom - to była i jest oczywiście tylko refleksja. Nie krytykuję.
Wiadomix - każdy sklei tak jak będzie chcial i umiał, a zawsze warto
mieć więcej opcji i ty to dajesz dzięki swemu opracowaniu 👍

--
pozdro
Wojtek
...może i lepię powoli, ale za to beznadziejnie....
Ja każdy model potrafię schrzanić, a jaka jest twoja super-moc ?
-------------------------------------------------------------------------------------
W lepieniu: Luxtorpeda , Cerkiew
Polepione : Kaplica M.B.Śnieżnej

 
22-08-23 22:27  Odp: [N] Krążownik pancerny HMS Black Prince 1:300 - Fantom Model
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Gratuluję kolejnego wspaniałego wydania.
IMO pasy poszycia są meeega i niezależnie od sposobu wykonu, zawsze dadzą pozytywny efekt.
Artur jeszcze raz szczere gratulacje. Za wytrwałość, za cierpliwość i za wiele siły aby dopinać zawsze wszystko do końca, mimo przeciwności losu.

--
Zwodowane: Shima, HMS Fiji
Stocznia: pampers HMS Suffolk, USS Somers
Wymęczone: zbiornik M6oA2


 
22-08-23 23:03  Odp: [N] Krążownik pancerny HMS Black Prince 1:300 - Fantom Model
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Piękny projekt Arturze, uszanowanko!
Te "pływające kotłownie" zdecydowanie mają w sobie "to coś" ;)
Aż się prosi o wspólne zdjęcie w parce z Good Hope :P
Czekam na większego brata w 1:200 ;)

Pozdrawiam

--

 
23-08-23 10:27  Odp: [N] Krążownik pancerny HMS Black Prince 1:300 - Fantom Model
Fantom Model   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Lelum Polelum - model w skali 1:200 powinien być za jakieś 1,5-2 miesiące, czyli pewnie gdzieś w październiku.

Cordel, ok postaram się zrobić zdjęcie rodzinne z Good Hope i gdzieś podrzucić.

--
wydawca przez małe "w"

 
23-08-23 10:30  Odp: [N] Krążownik pancerny HMS Black Prince 1:300 - Fantom Model
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 21


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

Bardzo mi się podoba, zwłaszcza że to okręt z mojego ulubionego okresu, kiedy dzioby robiono do góry nogami ;-)
Dużo trzeba przeróbek, żeby przerobić go na jego bliźniaka - Duke of Edinburgh? Bo ja jednak nie za bardzo chcę kleić okręt, który spotkał tak tragiczny koniec...

--
pozdrawiam
Piotr


 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024