FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
06-08-23 12:07  [G] Su-37 (Angraf nr 142)
wasia 

Na Forum:
Galerie - 22
 

Prezentuję mój ostatni wytwór, czyli Flankera-F. Poza galerią wersji z ecardmodels na czeskim forum nie znalazłem zdjęć tego modelu. Projekt jest modułowy i ma wiele wspólnego z wydaniami z Orlika i Modelika (te w sieci znaleźć można). Model nie jest bardzo skomplikowany, nie oferuje zbyt dużej ilości detali. Ale smaczki można znaleźć - z jednej strony autor nie przewiduje oddzielnych powierzchni sterowych, za to z drugiej można zsynchronizować wychylenie stateczników z dyszami silnika czy wykonać otwartą sondę do tankowania. Wnętrze jest mocno uproszczone, ale wyposażenie jest wystarczające. Podklejanie większości części szkieletu jest wg autora opcjonalne, a sam szkielet moim zdaniem jest dość delikatny. Laserowe wręgi nie obejmują wszystkich części przewidzianych do ewentualnego podklejenia, oraz generalnie są za małe (przy kanałach silnika nawet bardzo za małe). Poszycie kadłuba jest poszatkowane jak kapusta do kiszenia, ale panele pasują bardzo dobrze i niedokładności biorę w całości na siebie. W kilku miejscach upaprałem trochę spód, uroki jasnych kolorów.
Mój egzemplarz jest podklejony papierem z bloku technicznego praktycznie w całości, powstawiałem też trochę wzmocnień do tekturowego szkieletu. Oddzieliłem lotki i stery kierunku, sloty odpuściłem. Na goleniach podwozia owinięta srebrna folia. Żeby nie było tak kolorowo to od spodu wyszły szpary przy łączeniu skrzydeł z kadłubem. Uznałem, że korekty mogą skończyć się jeszcze gorzej. Panel między statecznikami ma rażąco inny odcień - taki wyszedł z drukarni.




--
_ _ _ _ _ _ _
Halifax, Su-37, Su-35, Su-27, Black Widow, MiG-29M, MiG-29A, Mustang, SZD-22 Mucha, Iskra bis DF, Su-27 Fly Model, Su-30MKI, Su-30MK, LIM-2, SBLim-2Art

Post zmieniony (17-01-24 14:08)

 
06-08-23 19:40  Odp: [G] Su-37 (Angraf nr 142)
PABLOS 

Na Forum:
Galerie - 27
 

Kawał porządnie sklejonego modelu , chociaż grafika mogłaby być bardziej efektowna . Brakuje mi też podwieszonego uzbrojenia .
Pozdrawiam

--
PABLOS

 
07-08-23 18:48  Odp: [G] Su-37 (Angraf nr 142)
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Model zacny. Faktycznie biorąc pod uwagę ile można mu napakować pod skrzydłami, to bez uzbrojenia tak nago wygląda.

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
16-08-23 10:19  Odp: [G] Su-37 (Angraf nr 142)
wasia 

Na Forum:
Galerie - 22
 

Uzbrojenia pod swoje modele nie podwieszam i w najbliższej przyszłości raczej tego nie zmienię. Uzbrojenie do tego modelu zajmuje dwa arkusze A3 - zamiast tego wolę zmontować jakiś szybowiec o podobnej objętości. Poza tym, Su-37 jako prototyp chyba zbyt wiele nie dźwigał pod skrzydłami.

--
_ _ _ _ _ _ _
Halifax, Su-37, Su-35, Su-27, Black Widow, MiG-29M, MiG-29A, Mustang, SZD-22 Mucha, Iskra bis DF, Su-27 Fly Model, Su-30MKI, Su-30MK, LIM-2, SBLim-2Art

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024