FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
02-07-23 20:34  [P] Lufy okrętów
Cieciek   

Czołem

Gdzie zaopatrujecie się w lufy do okrętów, gdy wydawca ich nie przewidział albo się kończyły. Od jakiegoś czasu ten problem jest z łódeczkami GPM. Skleiłbym sobie (no albo chociaż zakupił do szuflady :)) Dragona, Naiada, Yahagi, Sendaia i pewnie jeszcze kilka innych okręcików, ale bez działek to średnio mi się to widzi.

 
02-07-23 22:15  Odp: [P] Lufy okrętów
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

W skali 1:200 lufy do niszczycieli to kupuję w aptece ;-) Co prawda farmaceutka się na mnie patrzy jak na jakiegoś ćpuna, kiedy przebieram średnice igieł do strzykawek.
Zaś lufy do krążowników to w markecie budowlanym mają takie miedziane rurki dość małych średnic i długości około 1 metra.
Potem to trzeba sobie pociąć na odpowiednie długości i w odpowiednich fragmentach okleić cienkim zwiniętym papierem aby uzyskać lufę z uskokami.

--
"Si vis pacem para bellum"

 
03-07-23 06:53  Odp: [P] Lufy okrętów
Cieciek   

Ciekawych czasów dożyliśmy. Do niemal każdego modelu GPM (i nie tylko) można na stronie wydawcy kupić pierdyliardy różnych dodatków, szkielety, elementy laserowe, fototrawione, żywiczne, wały, śruby, torpedy, marynarzy, działka p-lot itp, a luf artylerii głównej nie ma.

A jak wygląda sprawa ze standaryzacją? Czy lufy od innych modeli będą pasować? Fantom ma w ofercie lufy HMSów (większości chwilowo brak, ale wierzę wydawcy, że chwila nie potrwa długo) różnych kalibrów, takiego Dragona i wszystko do ciężkiego krążownika można by wyposażyć w Fantomie.

GPM ma bogatą ofertę do IJNów i USSów, ale nie do wszystkich modeli. Wadą jest często to, że aby zdobyć np. działa 150 mm, to muszę kupić zestaw jakiegoś pancernika, co kosztuje dużo więcej niż armatki do lekkiego krążownika, a poza tym dostaje się ciężkie działa, które do niczego nam się nie przydadzą.Nawet jak kiedyś rzucimy się na pancernika, to i tak będziemy potrzebowali pełnego zestawu.

Patent z igłami/rurkami nie jest zły i jest mi znany, ale jak dla wygody kupuję fototrawki do jakiegoś kajaka, to dołożyłbym kilka dyszek i miałbym spokój z armatkami.

 
03-07-23 08:17  Odp: [P] Lufy okrętów
Gdaś 

 

Zawsze można zlecić i wydrukować , tak jak Adam drukuje sobie lufy do swoich okrętów u Szkutnika

--
uszanowanko gdaś

 
03-07-23 21:24  Odp: [P] Lufy okrętów
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Tak jak Gdaś napisał, wystarczy podesłać wymiary, jakie się potrzebuje, ja robię projekt, a Gdaś, jak ma tę robotę z głowy, to nie ma problemu żeby to zarzucić na drukarkę obok innych bieżących wydruków. Potem się już tylko dogadujecie, co do szczegółów. Już takie akcje były kilka razy i wszyscy zadowoleni, oczywiście mówię o prostych rzeczach, typu lufy, polery itp.
A z toczonymi z tego co się dowiedziałem, jest coraz gorszy problem i tendencja będzie szła w stronę żywicy.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
04-07-23 22:14  Odp: [P] Lufy okrętów
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

RB model cały czas chyba toczy. Kiedyś zamówiłem u nich lufy do Browningów w setce. Piękne zrobili.

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
04-07-23 22:15  Odp: [P] Lufy okrętów
Kruszyna 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

@Gdaś, czyli na przyszłość można się dogadywać w kwestii wydruku dodatków własnoręcznie zaprojektowanych?

--
W budowie:
Szkuta Wiślana | Łódź z Gokstad
Ukończone:
A7V | Wieża Nyska w Otmuchowie | Crusader III | Tiger I
Zawieszone:
Mark I

 
05-07-23 05:50  Odp: [P] Lufy okrętów
Gdaś 

 

Tak , nie ma problemu , drukuje z projektów zleconych oraz jak jest potrzeba to sam też mogę zaprojektować ,

--
uszanowanko gdaś

 
05-07-23 06:27  Odp: [P] Lufy okrętów
Cieciek   

O projektowaniu nie mam pojęcia, więc odpada.

Ile by kosztowało zaprojektowanie i wydrukowanie luf do jednego okrętu?

Np. ja rzucam na tylko nazwę (niech dla przykładu będzie IJN Sendai: 7*140mm).

Choć zakładam, że nie zawsze trzeba będzie projektować od nowa. Bo np. takie działka 150mm to są na wielu okrętach i raz zrobione można kopiować.

RB Model na stronie podaje, że nie robią detalu, tylko hurt, minimum kilkaset sztuk. Trochę sporo, tyle to przez całe życie nie zużyję :)

Post zmieniony (05-07-23 06:31)

 
05-07-23 07:07  Odp: [P] Lufy okrętów
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

metalowe lufki miały swój urok, nie wiem dlaczego ale też zawsze korzystałem. Jakiś czas temu miałem okazję wypróbować Gdaśowe wydruki i powiem, mega. Plastik twardy i trudny w obróbce, ale dzięki temu pewność, że nic się nie będzie odchylać i giąć jak guma. Z opcji brak lub wydruk, biorę wydruk. Bo to nie odstaje jakościowo od toczonych, a nadal niestety albo stety, tańsze w produkcji, niż klasyczne.
W ogóle technologia druku miażdży precyzją i dokładnością, ale nie ma co popadać w szaleństwo. Nadal ulepianie chyba jednak jest ważniejsze niż ulepienie: ]

pozdr

--
Zwodowane: Shima, HMS Fiji
Stocznia: pampers HMS Suffolk, USS Somers
Wymęczone: zbiornik M6oA2


 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024