FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 
20-08-23 09:11  Odp:
cyrylus 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 7
 

Zastanawiam się nadal nad tymi otworami... Czy takie wiercenia nie popsują mi tego ładnego poszycia? Jak duże one mają być tak w ogóle, te otwory?

 
20-08-23 09:30  Odp: [R] "Wodnik" 1:100 wyd. Seahorse
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Chyba lepiej dać sobie spokój z tymi otworami. Według tych schematów to obudowa otworu miałaby ze 2-3mm szerokości, sam otwór chyba z 1mm. Ani to wielce nie poprawi wyglądu, ani nikt na to nie zwróci specjalnie uwagi -to zniknie jak postawisz żagle. A szkoda byłoby coś zepsuć bo wychodzi perfekcyjnie. Dolne pokłady to jeszcze pół biedy, bo wiercenie w jedną stronę, ale przy tym najwyższym widocznym pokładzie to otwór musiałby estetycznie wyjść z obu stron, a to już wyzwanie na tym etapie budowy.

Podglądam dalej bo baardzo dobry warsztat prezentujesz :)

Pozdrawiam

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
20-08-23 20:44  Odp: [R] "Wodnik" 1:100 wyd. Seahorse
Seahorse 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 2
 

(urlopowałem sie przez weekend, ale już odpowiadam)

@Brystol@ (miałem podać źródło rysunków, ale chcąc jak najszybciej pomóc, zapomniałem) pierwszy fragment planów to Heemskerck, który wraz Zeehaen pływał w okolicach Australii pod dowództwem Abela Tasmana (stąd Tasmania), a są to plany rozrysowane przez (śp) pana Emke Cor na potrzeby książki pana Aba Hovinga, traktującej właśnie o wyprawie Tasmana. Fragmenty możesz zobaczyć tu. Drugi fragment to szczegóły w "De 7 Provincien" w opracowaniu Otte Blom'a tu .

@cyrylus@ Wewnątrz burt bym sobie odpuścił, a jeśli chcesz to od zewnątrz (jak pisałem) nawiercić otwory (ale nie na wylot) i zakleić/zamaskować "kwadracikiem z dziurką"

Pozdrawiam
Tomek

--
http://seahorse.pl
http://facebook.com/seahorsepl
Na morzu: Bounty, Saettia, Allege d'Arles, Muleta de Seixal, Grosse Jacht, Speedy, Leudo vinacciere,
Badger, Trabaccolo, Duyfken, Łódź z Gokstad, HMS "Fly", Sao Gabriel, Il leudo vinaccere, Armed Virginia Sloop,
Wodnik 1627,Szkuta wiślana,De Zeven Provincien,USRC

 
20-08-23 21:59  Odp: [R] "Wodnik" 1:100 wyd. Seahorse
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Dziękuję Ci za podanie tego linka, przejrzałem tylko troche,alei tak sie w czerepie kręci od tych szczegółów i ogromu pracy tego człowieka przy tych modelach.

A my tu panie jakieś nie wiadomo co z papieru...

--
brystol jest gupi! lalalalaala!

Spiciu, Meee..., Avia, ała, RWD-6, P-24G, U-9, Lajciu, Kolegiata, Mercedes170V, Odp-I, Odp-II, Chałupa, Wilczur, Kościół, Beczułka


 
24-09-23 13:34  Odp: [R] "Wodnik" 1:100 wyd. Seahorse
cyrylus 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 7
 

Witam.
Sporo czasu minęło od ostatniej aktualizacji. Mało czasu miałem na sklejanie, poza tym przyszła kolej na drobnicę, a z tym tak szybko nie idzie.
Przemyślałem temat odpływów i postanowiłem dać sobie z tym spokój. Mógłbym zniszczyć poszycie. Przypomniałem sobie też że kiedyś byłem w muzeum "Vasa" w Sztokholmie. Poszukałem zdjęć w internetach. Nie widać na tych zdjęciach żeby jakieś odpływy były na kadłubie, poza jakimś jednym nisko przy rufie. W każdym razie nie będę robił otworów.
Poręcze , kołkownice i same kołki to tak średnio mi wyszły. Nie do końca jestem z tego zadowolony. Trochę krzywo to wyszło. Mam nadzieję że okrycia szańcowe i liny zasłonią te niedociągnięcia. Za to figura herbowa nad rufą wygląda super.



--

 
24-09-23 17:19  Odp: [R] "Wodnik" 1:100 wyd. Seahorse
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

super robota!

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

 
25-09-23 09:18  Odp: [R] "Wodnik" 1:100 wyd. Seahorse
Siwy 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Fakt, świetnie to wygląda :)

--
Siwy

 
23-10-23 19:17  Odp: [R]
cyrylus 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 7
 

Witam.
Dziś będzie model w modelu czyli szalupa. Jedyne trudności jakie miałem to dopasowanie poszycia wewnętrznego do stępki i poręczy. Reszta szła gładko. Ale że to takie szczegółowe i drobne to zajęło mi sporo godzin żeby zrobić tą łódkę. Zastanawiam się teraz czy zrobić takie rzeczy jak maszt, bom, wiosła, żagle no i jakieś wiązki lin. Trzeba będzie to wszystko położyć na pokładzie łodzi, a szkoda mi zasłaniać wnętrze łodzi. Muszę coś wymyślić żeby to pogodzić.




--

Post zmieniony (23-10-23 19:24)

 
24-10-23 09:31  Odp: [R] "Wodnik" 1:100 wyd. Seahorse
żółtodziób 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

szalupka 👍🏻
kształt typowo holenderski - podobie mie sie (zdjęcie wnętrza bez ławek skojarzyło mi się ze stonogą :) )

--
pozdro
Wojtek
...może i lepię powoli, ale za to beznadziejnie....
Ja każdy model potrafię schrzanić, a jaka jest twoja super-moc ?
-------------------------------------------------------------------------------------
W lepieniu: Luxtorpeda , Cerkiew
Polepione : Kaplica M.B.Śnieżnej

 
25-10-23 10:32  Odp: [R] "Wodnik" 1:100 wyd. Seahorse
Lepic 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Witam. Kurcze ,zaspałem....a tu się fajne rzeczy wyprawia :)
No,no, piękny standardzik. Podoba mi się :) Masz kolejnego kibica!

--
Praca uszlachetnia,a lenistwo uszczęśliwia...

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo  |  Wyloguj się  |  Mój profil   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 
  • W treść "postu" można wstawiać grafikę, linki, adres e-mail oraz wyróżnić tekst pogubiając go lub podkreślając. Warto przy tym korzystać z "helpu", który można znaleźć w górnej cześci strony (nad kreską). Pamiętaj, że wstawiane rysunki muszą mieć poprawnie wpisany URL pod ktorym się znajdują w sieci (pełny adres począwszy od np. "http://www..").

  • Pamiętaj, że to w jaki sposób piszesz, świadczy o Tobie ;-)

  • Administrator zastrzega sobie prawo do usuwania bez ostrzeżenia wypowiedzi o treściach uznanych powszechnie za obraźliwe oraz naruszających w jakikolwiek sposób prawa autorskie lub regulamin forum.

 
  Odpowiedz na tę wiadomość
 Imię lub Nick: brzydal
 Adres e-mail: tadeusz.bialon.priv@gmail.com
 
Użyj podpisu (sygnaturki)
   


© konradus 2001-2024