FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 
05-09-23 18:01  Odp: [R] USS SAN FRANCISCO 1:200 MODELIK
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

A tyle się naczytałem, jaki ten model źle zaprojektowany, a Ty widzę idziesz jak burza. Oby Ci sił starczyło na drobnicę.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
11-09-23 20:21  Odp: [R] USS SAN FRANCISCO 1:200 MODELIK
Tomasz 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Mam pytanie do sposobu wykonania pomostu drugiego od góry, szklana przesłona, tj drut, folia i retusz?
Całość jako wygląd robi wrażenie.

 
12-09-23 10:56  Odp: [R] USS SAN FRANCISCO 1:200 MODELIK
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Równo, czysto, ładnie, czego chcieć więcej. Bardzo zacnie

--
Zwodowane: Shima, HMS Fiji
Stocznia: pampers HMS Suffolk, USS Somers
Wymęczone: zbiornik M6oA2


 
13-09-23 08:31  Odp: [R] USS SAN FRANCISCO 1:200 MODELIK
Kuba2025 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Witam,

@ADAM12 - największe błędy były chyba z lokalizacją wałów napędowych do kadłuba i z podstawką. Nadbudówki już ładnie pasują do siebie. Zdarzają sią błędy w numeracji, zbyt dusze białe pola do których należy przykleić element, i tym podobne. Generalnie nic z czym nie można byłoby sobie poradzić.
@KARAŚ - Dziękuje. Nie ukrywam że dużo czerpię z twojej relacji z budowy Suffolka.
@TOMASZ - Generalnie tą galerię wykonałem wprost z wycinanki. Nie stosowałem żadnego drutu. Kolejność prac była następująca:

1. Wykorzystałem tylko jeden element - wycinanka oferuje dwa (numer części - 47K) , które należy skleić ze sobą od strony niezadrukowanej. Z tego co porównałem one są takie same, a nie powinny, bo skoro jeden jest od zewnątrz a drugi od wewnątrz to powinny się nieco różnić wielkością. przy takich samych wymiarach szprosy nie zeszły by się ze sobą i były by przesunięte.
2. Po odcięciu elementu z arkusza - pomalowałem biały rewers kolorem retuszu. Dzięki temu jeżeli coś ma się odkształcić to odkształca się cały arkusik z częścią z nie pojedyncze szprosy.
3. Potem zacząłem wycinać okienka. Najpierw wyciąłem co drugie okienko, tak aby zachować względną sztywność części, następnie wycięcia wzmocniłem BCG (zawsze skalpel mi ucieknie trochę i przetnie szprosy, a taki zabieg pozwala to naprawić). Jak klej wysechł - wyretuszowałem otwory.
4. Następnie wyciąłem pozostałe okna i powtórzyłem czynności - wzmocnienie BCG i retuszowanie.
5. Uformowałem tak wycięty pasek w kształt galerii
6. Wkleiłem od wewnętrznej strony folie. Folie mam podzieloną na 3 osobne części - tak jak płaszczyzna ścian galerii.
7. Całość nakleiłem na nadbudówkę.
Ot cały sekret :D
Proces może długotrwały, ale (po każdym kroku trzeba trochę odczekać aż wyschnie retusz albo klej), ale dzięki temu wyeliminowałem problemy z poprzecinanymi szprosami. Poniżej zbliżenia - przepraszam za jakość, ale to maks co wycisnąłem z mojego aparatu).



Jako bonus wstawiam zdjęcia pierwszego komina.



Pozdrawiam,
Kuba

 
13-09-23 10:17  Odp: [R] USS SAN FRANCISCO 1:200 MODELIK
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Świetnie wykonanie.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
13-09-23 13:58  Odp: [R] USS SAN FRANCISCO 1:200 MODELIK
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Miło mi, że się przydaje.
Za to zaskoczyłeś mnie z metodą wykonania tych szybek, nie spodziewałem się, że to z 1 kawałka. Bardzo, bardzo starannie wycięte.

--
Zwodowane: Shima, HMS Fiji
Stocznia: pampers HMS Suffolk, USS Somers
Wymęczone: zbiornik M6oA2


 
29-09-23 15:49  Odp: [R] USS SAN FRANCISCO 1:200 MODELIK
Kuba2025 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Dzień dobry,

Dzisiaj prezentuję wykonany drugi komin wraz z "infrastruktura powiązana". Większych problemów nie było. Przy montażu komina należy tylko pamiętać, aby wsunąć najpierw trzon komina w platformę, a dopiero po tym doklejać elementy u góry komina. Jeżeli najpierw komin zostanie wykonany w całości, to potem otwór w platformie będzie zbyt mały na wsunięcie całego elementu





A tak to wygląda naklejone na kadłub. Nadbudówkę dziobową zacząłem uzupełniać powoli o schody, barierki, detale itp.



Powstały również katapulty wodnosamolotów.




Plan na kolejny etap to wykonanie przynajmniej jednego wodnosamolotu i hangaru (nadbudówki rufowej).
Hangar planuje wykonać o otwartych drzwiach.

Pozdrawiam,
Kuba

 
23-10-23 16:15  Odp: [R] USS SAN FRANCISCO 1:200 MODELIK
Kuba2025 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Dzień dobry,

Dzisiaj mam do zaprezentowania dwa elementy.
1. Nadbudówkę rufową / hangar wodnosamolotów - wykonałem w wersji otwartej. Zamiast malowania środka zastosowałem oklejkę z kartonu barwionego. Drzwi nieco uplastyczniłem imitacjami przetłoczeń.







2 Wodnosamoloty. Chciałem je zostawić na koniec. Niemniej jako że wodnosamolot w całości nie przeszedłby przez drzwi hangaru, muszę najpierw przykleić samolot do pokładu a następnie nakleić całą bryłę nadbudówki rufowej. W związku z tym powstały wszystkie trzy sztuki od razu (najmniej udany schowam do hangaru). Od siebie dodałem stężenia w kształcie X pomiędzy płatami skrzydeł.





Pozdrawiam,
Kuba

 
23-10-23 19:14  Odp: [R] USS SAN FRANCISCO 1:200 MODELIK
wieslaw_ 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Wychodzi miodzio, szkoda tych śrub...

--
Relacje: IJN Fuso, ORP Piorun
Galerie: ORP Piorun,
Poradniki: Przygotowanie do druku 3D

 
24-10-23 09:21  Odp: [R] USS SAN FRANCISCO 1:200 MODELIK
żółtodziób 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

To teraz głosujemy który wodnosamolot najbrz... khem khem.....do hangaru? 😁
Mam pytanie - co to są te "karbowanki' od wewnątrz okrągłej osłony p-lotki/innego_ustrosjstwa i czy to jest w wycinance czy twój oddatek ?

--
pozdro
Wojtek
...może i lepię powoli, ale za to beznadziejnie....
Ja każdy model potrafię schrzanić, a jaka jest twoja super-moc ?
-------------------------------------------------------------------------------------
W lepieniu: Luxtorpeda , Cerkiew
Polepione : Kaplica M.B.Śnieżnej

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024