FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 10Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
09-05-23 08:47  Odp: [R] Vickers Medium Mk.l WAK 1:25 w standardzie+
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Gdy Piotrek zakłada relację, nie może mnie zabraknąć.:-)

Powiem tak - gacie mam pełne, natomiast beretki już żaden gwóźdź na łbie nie utrzyma:-)
Po Tygrysach wydawało się, że poprzeczka została podniesiona na pułap nieosiągalny dla innych, teraz jest ona podniesiona wyżej i przez to już dla nas, maluczkich, niewidoczna.
Miło się jest dowiedzieć, że inspiruję kogoś do pracy, ale żarty o niedoścignionym wzorze uważam za bardzo grube:-)
To ja tutaj jestem uczniem, to ja podpatruję jak wycinać i sklejać tak jak Ty. U mnie wszystko jest krzywe, koślawe, jakby zrobione na kolanie, popaprane... Pewnie dlatego na końcu wszystko brudzę mniej lub bardziej. U Ciebie tego nie trzeba robić.
Wszystko co pokazujesz to genialny, acz przecież prosty przepis na sukces - dokładne wycinanie, pasowanie i sklejanie. Niby trywialne, tylko dlaczego innym to tak nie wychodzi?:-)

Czołg Mark I jest bardzo ciekawy ze względu na swoją konstrukcję i nitowanie, ale gąski, a szczególnie sklejenie tak czysto i równo i to bez retuszu "zębów" zniszczyło mnie i nie wiem czy będę w stanie wydusić cokolwiek przez cały czas trwania relacji. Moje modele patrzą z dołu:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
09-05-23 11:57  Odp: [R] Vickers Medium Mk.l WAK 1:25 w standardzie+
brzydal 

Na Forum:
Galerie - 1


 - 3

Po cichutku i nieśmiało również zaglądać tu będę.

Powodzenia!

--
W budowie: TKS, Chi-he. Gotowe: Tiger. 50 lat MM: Wz. 29 i Wz. 34, Renault R17, T-38.

 
09-05-23 13:31  Odp: [R] Vickers Medium Mk.l WAK 1:25 w standardzie+
Kuba2025 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Witam,

No to zaczęło się ... :)
Nad samym efektem, który pokazałeś nie będę się wypowiadał, bo poprzednicy powiedzieli już chyba wszystko - poziom kosmiczny.
Mimo że temat nie do końca jest w strefie moich zainteresowań, to i tak będę wiernym widzem tej relacji z uwagi na sposób jej prowadzenia - ocieka merytoryką.

O efekt końcowy jestem spokojny.

Pozdrawiam,
Kuba

 
09-05-23 19:55  Odp: [R] Vickers Medium Mk.l WAK 1:25 w standardzie+
SebastianGREEN 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Niesamowity poziom wykonania, będę śledził.

--
Droga do sukcesu jest zawsze w budowie.

 
09-05-23 23:03  Odp: [R] Vickers Medium Mk.l WAK 1:25 w standardzie+
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

StuGu - nie dostrzegam aż tak głębokiej przepaści między pracami Twoimi a Pitera, jaką sugerujesz. Przesadzasz. Kleję modele już od tylu lat, obserwuję dokonania innych Kolegów i zauważam, że każdy z „pierwszej ligi” i tak ma własny styl wykonania modeli, co moim zdaniem nie jest jednoznaczne z tym, że któryś styl jest gorszy.
Zawsze czekam z równą niecierpliwością na Wasze aktualizacje relacji!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
27-05-23 20:58  Odp: [R] Vickers Medium Mk.l WAK 1:25 w standardzie+
Piotr P. 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 1

Chyba pora nieco zaktualizować temat. Przez ostatnie trzy tygodnie walczyłem z kołami napinającymi i nośnymi. W tym poście będzie o tych pierwszych.

Konstrukcja prosta jak barszcz bo to zaledwie dwa kółka połączone ze sobą korpusem z ośką i oklejone obręczami. Miałem z nim jednak problem a konkretnie z samymi obręczami. Pierwsza którą kleiłem wyszła mi strasznie koślawo i wiedziałem że coś chyba robię źle. Skończyło się rwaniem i zniszczeniem elementu. Pewne dobre duszyczki podpowiedziały mi wtedy żeby oklejki obręczy kleić na mijankę czyli styki klejenia przesunięte o 180 stopni względem siebie. Aby uniknąć kolejnej porażki zdecydowałem, że dobrze będzie zrobić próbę na boku. I tutaj pełny sukces :-) Dalsza budowa przebiegła bez większych problemów. W korpusach kół autor nie przewidział wręg ale jakoś lepiej pasowało mi jakby były więc je sobie dorobiłem.





I tak to mniej więcej wyszło. Kończę teraz koła nośne ale o tym już za niedługo :-)





--
Pozdrawiam
Piotrek

 
27-05-23 22:15  Odp: [R] Vickers Medium Mk.l WAK 1:25 w standardzie+
Kruszyna 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Poezja! Grubość obręczy dopiero uświadamia jakie te kółeczka są małe :D

--
W budowie:
Szkuta Wiślana | Łódź z Gokstad
Ukończone:
A7V | Wieża Nyska w Otmuchowie | Crusader III | Tiger I
Zawieszone:
Mark I

 
27-05-23 22:43  Odp: [R] Vickers Medium Mk.l WAK 1:25 w standardzie+
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Przecudna robota!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
28-05-23 21:06  Odp: [R] Vickers Medium Mk.l WAK 1:25 w standardzie+
danielw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Praca wspaniała i każdą odsłonę oglądam z przyjemnością. Fajnie, że jakiś Brytol się klei. Czekam na więcej.

--

Post zmieniony (28-05-23 22:04)

 
30-05-23 10:06  Odp: [R] Vickers Medium Mk.l WAK 1:25 w standardzie+
Rzeznik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 8
 

Wspanała robota

--
Ukończone: PaK40 | Type 2 Ka-Mi | L6/40 | Renault FT | T34-85 | Crusader Mk.III | HL-2 Haroldek

Na warsztacie: plastik

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 10Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024