FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 10 z 10Strony:  <=  <-  6  7  8  9  10 
08-11-23 19:00  Odp: [R/G] Vickers Medium Mk.l WAK 1:25 w standardzie+
Piotr P. 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 1

Dzięki Mateusz. Odpowiadając na Twoje pytania:

1. Krawędzie wszystkich elementów wygładzam, a raczej lekko zagniatam, kulkami do masy cukrowej. Grubość elementu nie ma znaczenia. Im grubszy to używam większej kulki. Kiedyś wygładzałem szpatułką do mieszania farbek ale kulki są lepsze.

2. Używam butaprenu do podklejania wręg i do klejenia dużych powierzchni jak np. oklejanie kadłuba bądź wieży. Szkielet pospawałem klejem cyjanoakrylowym. Całą resztę kleiłem na BCG. Próbowałem nim kleić nawet nity żywiczne ale jak mi kilka odpadło to przerzuciłem się na klej CA.

3. Przed pocieciem modelu zabezpieczyłem arkusze dwoma cienkimi warstwami błyszczącego lakieru akrylowego Motip w sprayu. Po sklejeniu modelu znowu psiknąłem dwie warstwy połysku a na koniec warstwa matu, też Motip.

Fakt zabezpieczenia arkuszy lakierem przed pocieciem spowodował, że elementy przyklejane na BCG, do takiej polakierowanej powierzchni, nie chciały się zbytnio trzymać. Dlatego w miejscach gdzie musiałem coś przykleić zdrapywałem warstwę lakieru czubkiem skalpela. W jednym miejscu na kadłubie zagapiłem się trzymając ostrze pod zbyt malym kątem i zdrapałem trochę nadruku z jednej z płyt pancernych. Musiałem ratować się lekkim retuszem ale na szczęście niewiele widać. Wszystkiego możnaby uniknąć klejąc na butapren lub klej polimerowy no ale lubię BCG :-)

--

Post zmieniony (08-11-23 23:43)

 
08-11-23 23:44  Odp: [R/G] Vickers Medium Mk.l WAK 1:25 w standardzie+
Mateusz  



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Dzięki za odpowiedzi :) a masz jakiś sposób na wbijanie igly cyrkla tonącego w środek okręgu? Zawsze gdzie mi to schodzi i koła wycinają się niezbyt równo :)

 
09-11-23 00:11  Odp: [R/G] Vickers Medium Mk.l WAK 1:25 w standardzie+
Piotr P. 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 1

Ja robię tak, że nakuwam delikatnie środek koła, zalewam go kroplą rzadkiego kleju CA, co powoduje utwardzenie kartonu, i dopiero potem wycinam cyrklem :-)

--
Pozdrawiam
Piotrek

 
11-11-23 09:37  Odp: [R/G] Vickers Medium Mk.l WAK 1:25 w standardzie+
Kruszyna 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Piotr P., też tak staram się robić, ale czasem coś pójdzie nie tak :)

--
W budowie:
Szkuta Wiślana | Łódź z Gokstad
Ukończone:
A7V | Wieża Nyska w Otmuchowie | Crusader III | Tiger I
Zawieszone:
Mark I

 
12-11-23 13:59  Odp: [R/G] Vickers Medium Mk.l WAK 1:25 w standardzie+
GTiStyle 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

U mnie pomaga użycie pod cyrkiej tego czarnego kółeczka :)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 10 z 10Strony:  <=  <-  6  7  8  9  10 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024