FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 19Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 
05-05-23 11:58  Odp: [R] M60A2 1:25 Angraf
wieslaw_ 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Karas lepi czołg, "piekło zamarzło" :) Obejrzę z przyjemnością.

--
Relacje: IJN Fuso, ORP Piorun
Galerie: ORP Piorun,
Poradniki: Przygotowanie do druku 3D

 
05-05-23 15:56  Odp: [R] M60A2 1:25 Angraf
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Niezły numer!
Z racji prawie żadnego zainteresowania pancerką pomijałem tę relację dopóki dzisiaj nie zauważyłem, że to relacja Karasia. I oniemiałem.
Pół dnia czytam poszczególne posty i oglądam postępy prac.
Karaś, okrętowiec (!), a wziął się za czołg.
I to z jakim skutkiem.
Chylę czoło Michaś!
Teraz widzę, że chyba nie ma modelu, którego byś nie skleił, Bez względu na autora.
Podejście do standardu jak najbardziej zbliżone do mojego - kleję model taki jaki jest w opracowaniu. Odstępstwa od oryginału mnie nie interesują. To problem i ewentualny wstyd autora, wydawcy lub drukarni.
Dla mnie ważne jest aby skleić model "niesklejalny" jak w tym przykładzie.
I to jest właśnie modelarstwo!
Powodzenia Michale!

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
05-05-23 21:24  Odp: [R] M60A2 1:25 Angraf
Kruszyna 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Karas, nie zarzekaj się, bo może za jakiś czas uraczysz nas jakimś żaglem albo szmato płatowcem :D

--
W budowie:
Szkuta Wiślana | Łódź z Gokstad
Ukończone:
A7V | Wieża Nyska w Otmuchowie | Crusader III | Tiger I
Zawieszone:
Mark I

 
07-05-23 11:10  Odp: [R] M60A2 1:25 Angraf
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

heheeh, cieszę się, jeśli udało mi się niektórych z was zaskoczyć, jeszcze miesiąc temu sam bym w to nie uwierzył : ]
Dziękuje WIesiu, hehe choć przyznaje, że już powoli dopadają mnie natręctwa zmian i poprawek. Ale zgadzam się, ten przypadek, gdyby tak wziąć i go skleić jak jest, to zdecydowanie należy do niechlubnej grupy modeli niesklejanych. W zasadzie niewiele tu rzeczy chce z sobą współpracować, hehe ale z 2 strony chyba ta nieskracalność też niesie z sobą pewnego rodzaju atrakcje, bo nigdy nie wiem w jakie bagno wdeptuje, a pokonanie problemów daje sporo satysfakcji.
Szmatopłat mi nie grozi, nie dziś i nie jutro, a co będzie za rok, 2. Nie wiem: ]

Co do postępa.
Nie wiem, dlaczego autor uparł się aby jarzmo działa wykonać przed szkieletem wierzy. Nie wiem, nie ma to znaczenia. Ale, że nie rozeznaje się w konstrukcjach zbiorników, to zrobiłem zgodnie z życzeniem i według instrukcji. Samo jarzmo w miarę spoko, trochę bezsensowny szkielet, który łatwo sobie poprawić. Przy okazji zaokrągliłem sobie przejścia między ściankami, Porównując ze zdjęciami element ten ma błędy geometryczne, ale nie mam sił ani zapasu na poprawki. Kolejną moją małą modyfikacją, było wepchnięcie okularów wewnątrz jarzma, tu bardzo pomocne okazały się sztańce którymi łatwo dało się wygryźć walcowe otwory w poszyciu i stojącym za nim szkielecie, bez wybebeszania wszystkiego wokół. Lufka bardzo fajnie, bez większych problemów. Tu jest sporo pasków papieru do nawinięcia, polecam ciąć z lekkim zapasem i odcinać nadmiar. Oklejki zewnętrzne na szczęście mają bardzo duży zapas i to nie było mowy aby coś zabrakło. Jedyna moja ingerencja, to że pomalowałem wnętrze lufy na czarno i zaślepiłem ją jedynie na samym końcu, a nie za oklejką z namalowanym gwintem. Element 85 nad działem, ma błąd w oklejce obejmującej, sam tego niestety nie wychwyciłem wcześniej i musiałem sztukować z zapasu.

Szkielet wierzy, w miarę OK, oprócz jednego wybitnie wqr...cego faktu tzn nie ma zaznaczonej osi mocowania jarzma, hehehe taki szczególik. Który niesie za sobą poważne konsekwencje. Jakoś to niby sobie wyznaczyłem, ale nie wiem czy dobrze, czy źle i to mnie trochę denerwuje. bo ta oś wydaje się ważna. Poza tym jak widać, sklejone i zaszpachlowane. Trochę byle jak bo szpachla stara i nie chciała się trzymać. Teraz przyjdzie czas na najciekawsze i IMO najtrudniejsze, tu jest jedna duża oklejka tego pudełka... ciekawe jak wyjdzie.

Przeszkliłem sobie całą optykę


Widać zaznaczony fragment którego brakuje, albo trzeba sobie zawczasu zostawić białe i zamalować, albo sztukować na koniec, jak ja: ]







--
Zwodowane: Shima, HMS Fiji
Stocznia: pampers HMS Suffolk, USS Somers
Wymęczone: zbiornik M6oA2


 
13-05-23 09:47  Odp: [R] M60A2 1:25 Angraf
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Siemano Pany, ostatnio Konrad trochę niedomaga, mam nadzieje, że to przejściowe

Co do postępa, ufff, tak się, mnie się, wydaje się... że to były najtrudniejsze papierki jakie dało mi wyciąć w mojej ulepiaczej historii.
Oklejka wieży, jeden wielki element na całość, 3 dni ją lepiłem, hehehe autentycznie 3 dni mi zajeła. Było dużo rzeźby, dużo rozkminy, dużo sztukowania i prób, a na koniec zawsze i tak coś się mnie wykopyrtło.
Ehhh całość oceniam jako silne 3+, no może 4- na zachętę. Jednak samolociarzem nie będę, walka z listkami pasowaniem, formowaniem, he, no nieszło to. Do tego błędy, choć nie było ich dużo. Tak naprawdę tylko ta naklejka z prawej strony część 90, to była żenada, Nie wiem na podstawie czego autor uznał, że ten element powinien mieć taką geometrię jaka została wydrukowana, ale to w ogóle nie działało. Musiałem duzo ciąć i modyfikować, ściskać i jakkolwiek zmusić, aby ta płaska ścianka pod przyszłą optykę, choć trochę układała się w poziomie, a do tego w miarę rozsądnej lokalizacji. No bo oczywiście nic tu nie jest zaznaczone. Klej se ulepiaczu gdzie i jak chcesz, bo ja mam w D. jak to zrobisz.
Ale jak już napisałem, Przy dość trudnej geometrii, prawie wszystko jest tu obłe, całość zadziwiająco dobrze do siebie pasowała, a błędy były do ogarnięcia. Gdybym jeszcze sam trochę lepiej ogarniał listki i wyprowadzanie obłych powierzchni, jak to robią koledzy od samolotów, to wyglądałoby to naprawdę dobrze.

Ahhh zapomniałbym watek mocowania jarzma, heheeheh. Oczywiście źle wyznaczyłem, o jakieś o,7-1mm za nisko. Więc zapadła decyzja o wklejeniu go na stałe, zresztą nie oszukujmy się, tam nie ma nawet gdzie to jarzmo ruszyć się, całe te niby mocowanie to pic na wodę. Może i była tam jakaś fantazja, ale IMO została ona porzucona. Dlatego nie było zaznaczonego miejsca mocowania w wieży.

No i to by było na tyle w tym odcinku. Wracamy do kadłuba, pacjent będzie żył... chyba: ]









--
Zwodowane: Shima, HMS Fiji
Stocznia: pampers HMS Suffolk, USS Somers
Wymęczone: zbiornik M6oA2


 
13-05-23 10:43  Odp: [R] M60A2 1:25 Angraf
Kruszyna 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

No i fajno! Też bym wykoleił się na tej listkozie ;)
Jednak czołgi zaprojektowane siekierą i palnikiem mają swoją przewagę w łatwości :D

--
W budowie:
Szkuta Wiślana | Łódź z Gokstad
Ukończone:
A7V | Wieża Nyska w Otmuchowie | Crusader III | Tiger I
Zawieszone:
Mark I

 
13-05-23 16:44  Odp: [R] M60A2 1:25 Angraf
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Karas, szacun i beret z głowy za jakość wykonu i odwagę w wyborze modelu. Acha, większość samolotów nie jest tak trudna jak ten czołg, który moim zdaniem w skali trudności 1 - 10 ma 20.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
13-05-23 19:44  Odp: [R] M60A2 1:25 Angraf
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Karas, wykonanie super, podziwiam za odwagę sklejania tej wieży :)

 
13-05-23 19:56  Odp: [R] M60A2 1:25 Angraf
Bjorn 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Łooooo Panie, rewelacyjnie to wyszło.

--
"Każda wystarczająco zaawansowana technologia jest nierozróżnialna od magii." Arthur C. Clarke

 
13-05-23 22:30  Odp: [R] M60A2 1:25 Angraf
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

A młodym adeptom modelarstwa wszyscy mówią zacznij od pancerki. Proste, kwadratowe, w sam raz na początek ;-)

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 19Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024