FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Poprzednie wiadomości  |  Następne wiadomości 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
27-02-23 11:40  [G] HMS Fiji 1:4oo (autor projektu Adam12)
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Siemano Panowie.

Link do relacji
http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=399226&t=399226&filtr=0&page=1

Link do galerii w google photos.
https://photos.app.goo.gl/rVVEaz1WXNH8RYgK7

Zapraszam wszystkich do obejrzenia efektu moich ulepiań, projektu Adama Rutkowskiego znanego pod wieloma nickami, z wydawnictwa, Adam & Adam i jego drukarka atramentowa: ] Tu chciałbym zauważyć, że jestem bardzo, ale to bardzo pozytywnie zaskoczony jakością wydruku, jak i papieru. Ba kaponowanie temu niestraszne. Bo zawsze kaponuje każą wycinankę.
Co do samego projektu, nie mam żadnych zastrzeżeń, geometrycznie wszystko zadziwiająco ładnie i czysto się spina. Nie gdzie trochę były problemy z przeniesieniem kolorów camo na wyposażenie, ale Adam jest świadom i chyba nawet jest już to poprawione, hehehe jak i kolor kabinki samolotu... mniej taki kosmiczny: ]
Co do mojej przygody ze skalą 1:4oo. Całość była dla mnie jednym wielkim eksperymentem i polem doświadczalnym. I skala i diorama i walki z podkładem wodopodobnym, ale jestem zadowolony z uzyskanego rezultatu, mimo że dziś sporo zrobiłbym inaczej, szczególnie tyczy się to wody.
Bardzo też chciałbym podziękować koledze Agand, za pomysł wydłubania nici z damskich rajstop. Mega, mega cieniutka i niemal niewidoczna nić. Nie jest łatwa do opanowania, bo jest bardzo elastyczna, ale dzięki tej elastyczności zapewnia ona zawsze bardzo ładny naciąg. Cóż więcej od strony technicznej, Wszystko poza lufami wykonane jest własnoręcznie, czyli bez dodatków laser/foto. Retusz tempera, lakier do gwaszy satyna. Kleje jedynie średnim CA. Najcieńsze druciki o,1mm głównie na barierki.
Jeśli natomiast chodzi o wodę, to bazą jest pianka styrodurowa, na to masa plastyczna i malowane jest farbami olejnymi. Bazowym kolorem jest błękit berliński, ale ciapałem też błękitem paryskim i pruskim, do tego delikatne dodatki zieleni szmaragdowej i bieli tytanowej. Na to po wyschnięciu (przepraszam po utlenieniu) 2x lakier do gwaszy połysk. Białe falki i wykończenie to specyfik od Winka i dużo białego podkładu do obrazów, hehe śmierdzi jak korektor szkolny dla dzieci.

Cóż więcej, pewnie można by sporo spamować, ale większość zawarte jest w relacji do której to zapraszam po więcej szczegółów.
hehe Adaś już mi zapewnił Ediego, którego to będę lakierował przy najbliższej sprzyjającej okazji i pewnie też potnę. Jakość, jak i detalizacja Adamowych projektów jest tym, co lubię najbardziej: ]

Przepraszam, ale nie mam zdjęć śrub, które to u mnie zawsze goszczą na zdjęciu w galerii, hehehehe

Ahhh zapomniałbym, mojemu Fiji udało się zająć miejsce na pudle, na ostatnim konkursie w Warszawie ,,Kartonowa Syrenka". Impreza była PRZEZACNA pod każdym względem. Dziękuje organizatorom, jak i wielu przyjezdnym za możliwość wymiany doświadczeń i zwykłego pogadania.

--
Zwodowane: Shima, HMS Fiji
Stocznia:

Post zmieniony (27-02-23 11:51)

 Odpowiedz na tę wiadomość  |  Tematy/Start  |  Wyświetlaj płasko   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 

 Tematy Autor Odsłon Data
 [G] HMS Fiji 1:4oo (autor projektu Adam12)  nowe
Karas 4282 27-02-23 11:40
 Odp: [G] HMS Fiji 1:4oo (autor projektu Adam12)  nowe
żółtodziób 55 27-02-23 12:00
 Odp: [G] HMS Fiji 1:4oo (autor projektu Adam12)  nowe
Lukee 64 27-02-23 12:08
 Odp: [G] HMS Fiji 1:4oo (autor projektu Adam12)  nowe
=Kondzik= 52 27-02-23 12:26
 Odp: [G] HMS Fiji 1:4oo (autor projektu Adam12)  nowe
jhradca 56 27-02-23 12:52
 Odp: [G] HMS Fiji 1:4oo (autor projektu Adam12)  nowe
Kruszyna 78 27-02-23 13:13
 Odp: [G] HMS Fiji 1:4oo (autor projektu Adam12)  nowe
kari 97 27-02-23 14:12
 Odp: [G] HMS Fiji 1:4oo (autor projektu Adam12)  nowe
El Comandante 49 27-02-23 15:04
 Odp: [G] HMS Fiji 1:4oo (autor projektu Adam12)  nowe
Ziga 65 27-02-23 17:27
 Odp: [G] HMS Fiji 1:4oo (autor projektu Adam12)  nowe
Spychacz 55 27-02-23 17:48

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024