FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 6Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
07-02-23 15:54  Odp: [R] ORP Wicher 1:100 wydawnictwo MH
Montybacopa 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

A nie ma czasami przepisu, że do takich wraków nie można zbliżać się na określoną odległość bo są one zabytkiem oraz "sarkofagiem" i jedynie specjalne pozwolenia od konserwatora zabytków zezwala? Coś takiego obiło mi się o uszy kiedyś

--
Nigdy nie dokończyłem modelu. Jeżeli nie potrafię fizycznie to zrobię to wirtualnie

 
07-02-23 17:00  Odp: [R] ORP Wicher 1:100 wydawnictwo MH
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Na Wichra czy też na jego resztki nie potrzeba, choć jest uznany za zabytek. Na zatopionym Wichrze nie było ciał marynarzy a z reguły tylko takie mogą wymagać zezwolenia.
--

Post zmieniony (07-02-23 17:02)

 
08-02-23 11:17  Odp: [R] ORP Wicher 1:100 wydawnictwo MH
Kris 



Na Forum:
Relacje w toku - 3


 - 10

;-) wiem że to już tylko bezkształtne resztki wraku, ale 30 lat temu to jeszcze amunicja na nim leżała... a wy wszystko na poważnie traktujecie, trochę humoru też trzeba na forum przemycić.

 
08-02-23 16:35  Odp: [R] ORP Wicher 1:100 wydawnictwo MH
rafowski   

gdyby to ode mnie zależało szczególnie Groma i Wichra podniosłbym na powierzcnie do extra Muzeum. :) a o koszty ... trzeba byc szejkiem.... dymbaju

 
08-02-23 17:18  Odp: [R] ORP Wicher 1:100 wydawnictwo MH
Montybacopa 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Moim zdaniem zamiast wydobywać te skorupy to przeznaczył bym pieniądze na nowe okrety dla naszych marynarzy. My, możemy sobie zawsze zbudować model :)

--
Nigdy nie dokończyłem modelu. Jeżeli nie potrafię fizycznie to zrobię to wirtualnie

 
08-02-23 20:08  Odp: [R] ORP Wicher 1:100 wydawnictwo MH
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

A jak tam postępy? ;-)
Bo narobiłeś apetytu...

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
08-02-23 20:30  Odp: [R] ORP Wicher 1:100 wydawnictwo MH
Montybacopa 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Aktualnie studiuje historie vickersa wz 28. Porównuje ze zdjęciami , planami itd. Vickers, vickersowi nie równy i w zależności gdzie i prze kogo były montowane różnią się detalami. Można powiedzieć, że jako model jest on skończony w około 40%, więc nie zamieszczam relacji dopóki go nie skończę w całości. Notabene Vickers w wydaniu MH to 4 kwadraty. W 40% modelu już jest około 100 części... dlatego to jest relacja bardziej duży fiat niż ferrari w tempie. Kiedyś dojedzie

--
Nigdy nie dokończyłem modelu. Jeżeli nie potrafię fizycznie to zrobię to wirtualnie

 
08-02-23 22:11  Odp: [R] ORP Wicher 1:100 wydawnictwo MH
Montybacopa 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Tak na zachęte...



--

Post zmieniony (08-02-23 22:13)

 
08-02-23 22:28  Odp: [R] ORP Wicher 1:100 wydawnictwo MH
żółtodziób 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

bardzo ładna ta winda, ale ma jeden brak.

Łańcuch przechodzi przez tak zwane koło orzechowe.
Na planach modelarskich jest to upraszczane do gładkiego koła
Ciężko je zobaczyć, bo na zdjęciach statków w eksploatacji jest ono zakryte przez łańcuch właśnie.
Owo koło ma na obwodzie kły łapiące ogniwa łańcucha leżące na płask i rowek pod ogniwa ułożone w płaszczyźnie koła.
Wrzucam garść obrazków (wszak jeden obrazek warciejszy tysiąca słów 🤓 ), tylko jedno pochodzi ze statku, reszta to wciągarki jachtowe, ale zasada ta sama.
Bez owych kłów łańcuch po prostu by się ślizgał





--
pozdro
Wojtek
...może i lepię powoli, ale za to beznadziejnie....
Ja każdy model potrafię schrzanić, a jaka jest twoja super-moc ?
-------------------------------------------------------------------------------------
W lepieniu: Luxtorpeda , Cerkiew
Polepione : Kaplica M.B.Śnieżnej

 
08-02-23 22:59  Odp: [R] ORP Wicher 1:100 wydawnictwo MH
Montybacopa 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Potwierdzam owy błąd i jednocześnie dziękuję za wyłapanie. Jedynie na jednym zdjęciu które posiadam widać to coś "orzechowego", bo nie ma na nim założonego łańcucha. Trzeba zatem poprawić te fuszerkę.

--

Post zmieniony (08-02-23 23:59)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 6Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024