FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 10 z 12Strony:  <=  <-  8  9  10  11  12  ->  => 
19-02-24 17:47  Odp: [N] Okręt podwodny Type XXIII w skali 1:35 - nowość
mondo   

Cosik mi się zdaje że tu chodzi o Wolf Studio..

 
19-02-24 20:09  Odp: [N] Okręt podwodny Type XXIII w skali 1:35 - nowość
Hon Studio   

"z ciekawosci zakupie E-60 W 1:16,czy bedzie mozliwosc wysylki za granice?"
Gdzie miałbym model wysłać?

"Osobiście to lubię 1/16 i mam wniosek żeby malowanie E-60 było w kamo a nie jako "żółtek". Obiekt ten z natury nie grzeszy nadmiernym detalingiem ale kamo by go uczyniło już do przyjęcia"

Znajomy który pasjonuje się bronią pancerną zasugerował mi wykorzystanie "malowania" Tygrysa z późnej produkcji. Z pewnością znajdę coś interesującego. W sprawie E-60 założę w przyszłym tygodniu nowy wątek i przedstawię projekt 3d i jak się wszystko ułoży to także relację z budowy prototypu. Czy na etapie projektowanie zrobić brudzenia i zadrapania?

Drobna aktualizacja projektu U-Boota.
1. Ogólna ilość części to ponad 530 w tym ponad 270 elementu szkieletu
2. Zeszyt wydrukowany będzie w formacie A3: 7 stron offsetowych szkieletu, 7 stron kartonowych, 3 strony ilustracji 3d (druk na papierze kredowanym 135 g ), okładka z opisem budowy (kreda matowa 300g), folia błysk jednostronnie.
3. Komplet części szkieletu "laserowego" (tektura 1mm) dostępny będzie w cenie około 80-90 zł (7 arkuszy A3).

Jeśli chodzi zaś o druk modelu to mam do wyboru druk cyfrowy i offset. Przy czym kusi mnie aby zamiast triady wykorzystać kolory Pantone i na nie nanieść na 4 i 5 agregacie pozostałe kolory. Zrobię testy i podejmę decyzję.

Do "rpt.model "
Dla wyjaśnienia - przez pewien czas moje wydawnictwo zajmowało się składem książek w j. japońskim. Stąd przez pewien czas zamówienia realizowałem jako "studio książki". Jakbyś uważnie przeczytał moje wpisy to pewnie zauważyłbyś adres wydawnictwa - możesz wpisać w przeglądarce: <www.digitalpress.com.pl> - jak wejdziesz w portfolio to zauważysz na prawo od okładki U-boota jedną z okładek z literkami kanji - pod reklamami JBL.

--


Post zmieniony (20-02-24 19:39)

 
19-02-24 20:15  Odp: [N] Okręt podwodny Type XXIII w skali 1:35 - nowość
Hon Studio   

"Cosik mi się zdaje że tu chodzi o Wolf Studio.."

Pod adresem: www.volfstudio.pl będzie sklep z modelami kartonowymi i akcesoriami. Projektowanie modeli i "modelarstwo" to volf studio. Książki i projektowanie graficzne to: digitalpress

 
19-02-24 20:19  Odp: [N] Okręt podwodny Type XXIII w skali 1:35 - nowość
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Wybacz Kolegom nieufność, to forum już nie takie "cuda" widziało 😉
Troszeczkę winy jest też po Twojej stronie, bo wystarczyło zamiast "nowość" napisać "projekt" ew. "zapowiedź" i nie było by miejsca na teorie spiskowe 😁
Powodzenia!👍

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
19-02-24 20:24  Odp: [N] Okręt podwodny Type XXIII w skali 1:35 - nowość
Hon Studio   

Kolejna strona instrukcji


pozdrawiam serdecznie

--

 
19-02-24 20:42  Odp: [N] Okręt podwodny Type XXIII w skali 1:35 - nowość
Hon Studio   

"Wybacz Kolegom nieufność, to forum już nie takie "cuda" widziało 😉..."

Na pewnym etapie projektowania zmieniłem "idee" szkieletu - klasyczny - mimo iż wycięty laserowo wichrował się i był absolutnie niewygodny podczas klejenia. Kleisz dziób okrętu a rufą właśnie zrzuciłeś coś z biurka, lub bo gorsza połamałeś go. Dlatego wymyśliłem połączenie szkieletu klasycznego z rdzeniem kesonowym - zajęło to sporo czasu i jak na złość musiałem w międzyczasie złożyć kilka trudnych książek.

Kadłub podzieliłem także na trzy segmenty. Sklejony przeze mnie prototyp tak właśnie zbudowałem. Np. gotowy segment centralny odkładasz na podstawkę i kleisz sekcję rufy. Gotową rufę na sucho montujesz do kadłuba (łączniki kesonowe) - całość doskonale trzyma się bez klejenia :)

Nie chciałem zmieniać tytułu wpisy - nawet nie wiem jak się to robi :)

Poszukuję do współpracy doświadczonego modelarza - najlepiej z okolic Sosnowca - chętnych proszę o kontakt na: <yavo@op.pl>

Czy ktoś wie gdzie mógłbym zdobyć plany U-Boota Type XXI?

--


Post zmieniony (20-02-24 19:38)

 
19-02-24 21:11  Odp: [N] Okręt podwodny Type XXIII w skali 1:35 - nowość
rpt.model     

Wystarczyło wpisać e-mail i nazwę dawnego wydawnictwa.
Ja też to zacząłem robić od kiedy modelarze właśnie stąd zaczęli do mnie pisać i dzwonić właśnie w sprawie tego co napisałem. Rzekomo jakbym to ja nagle miał się zająć wydawaniem modeli.
Niewykluczone że i mi może z tytułu wieku średniego odwalić szajba i w tę stronę . Natomiast na razie to ZDECYDOWANIE NIE WYDAJE MODELI.
Waldek K ma dużo racji .
A od siebie to Tobie Hon Studio napiszę : Za nic nie przepraszaj co dotyczy modelarstwa , jeśli masz dobre intencje to wal kawę na ławę.

Jeśli już podpinasz linki to umieść je w nawiasy , takie jak te :"<>" bądź pewniej w "url]" "/url]" jak na przykładach z tej stronki https://konradus.com/forum/faq.php.

www.digitalpress.com.pl wydawnictwo , książki
www.volfstudio.pl studio projektowania modeli
yavo@op.pl co do tego modelarza składającego Twoje surówki w Sosnowcu.
Tak chyba będzie przejrzyściej.
i otrzymasz aktywny link do maila , strony , etc.
Który z tego co widzę jak na razie nie działa , ale może w końcu zadziała jak przecież do tej pory działał.

--

 
19-02-24 21:25  Odp: [N] Okręt podwodny Type XXIII w skali 1:35 - nowość
Hon Studio   

Dziękuję za sugestie - jutro poprawię zapisy "linków".

Cover do zestawu laserowego szkieletu

Zestawy zamówione u podwykonawcy :)

kolejna kontrola szkieletu:


foto z testowego klejenia - widok z góry





Pozdrawiam serdecznie

--


Post zmieniony (20-02-24 19:50)

 
21-02-24 20:32  Odp: [N] Okręt podwodny Type XXIII w skali 1:35 - nowość
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Hon Studio, podziwiam twoją anielską cierpliwość w odpowiadaniu na posty. Ja bym ją szybko stracił po przeczytaniu niektórych wypowiedzi w tym wątku :-) Podoba mi się twoje podejście pt. "robię to co chciałbym skleić". Daje mi to poczucie, że w projekt modelu wkładasz i rozum, i serce, a efekt końcowy będzie dobry. Co prawda na typ XXIII chyba się nie porwę, ale mam nadzieję, że uda ci się znaleźć plany do typu XXI.

Co do wypowiedzi kolegi Waldka, że nie takie cuda forum widziało, to chyba bardziej chodziło o to, że już było kilka takich sytuacji, że przychodzi ktoś znikąd (bez obrazy), ogłasza opracowywanie super modelu i jego rychłe wydanie, po czym zapada się pod ziemię. Zapewne stąd sceptycyzm niektórych osób.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
21-02-24 21:34  Odp: [N] Okręt podwodny Type XXIII w skali 1:35 - nowość
Cypis2012   

Hon Studio , w sprawie planów Typu XXI spróbuj może skontaktować się z gościem z www.rcsubs.cz , ostatnio wydał tego ubota jako druk 3D w skali 1/72 i 1/144. Może podpowie skąd wziął plany ?

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo  |  Wyloguj się  |  Mój profil   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 10 z 12Strony:  <=  <-  8  9  10  11  12  ->  => 
  • W treść "postu" można wstawiać grafikę, linki, adres e-mail oraz wyróżnić tekst pogubiając go lub podkreślając. Warto przy tym korzystać z "helpu", który można znaleźć w górnej cześci strony (nad kreską). Pamiętaj, że wstawiane rysunki muszą mieć poprawnie wpisany URL pod ktorym się znajdują w sieci (pełny adres począwszy od np. "http://www..").

  • Pamiętaj, że to w jaki sposób piszesz, świadczy o Tobie ;-)

  • Administrator zastrzega sobie prawo do usuwania bez ostrzeżenia wypowiedzi o treściach uznanych powszechnie za obraźliwe oraz naruszających w jakikolwiek sposób prawa autorskie lub regulamin forum.

 
  Odpowiedz na tę wiadomość
 Imię lub Nick: brzydal
 Adres e-mail: tadeusz.bialon.priv@gmail.com
 
Użyj podpisu (sygnaturki)
   


© konradus 2001-2024