FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 8 z 12Strony:  <=  <-  6  7  8  9  10  ->  => 
27-01-24 00:33  Odp: [N] Okręt podwodny Type XXIII w skali 1:35 - nowość
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Brystol przypuszczam, że to była tylko wyprawa z motyką na słońce... z gruszkami na wierzbie w tobołku :-/

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
27-01-24 08:59  Odp: [N] Okręt podwodny Type XXIII w skali 1:35 - nowość
yak   

.... lub po prostu nastąpiła weryfikacja założeń, zmiana "zaplecza finansowego", priorytetów biznesowych. Mało tego, może nasze uwagi w tym wątku wystraszyły i przytłoczyły "kandydata na wydawcę modeli kartonowych". Każdy ma do tego prawo. Pewnikiem jest, że została zaprezentowana okładka i pomysł i kasy nikt na to ode mnie nie chciał. Za to dzięki.

Co do porównania "z motyką na słońce" to autor tego wątku nie uruchamiał zrzutki na opracowanie super projektu pancernika, a co tam SUPERPANCERNIKA, w typowej dla okrętów skali i ludzie zbierali kasę i wpłacili, i zebrali nawet z nadwyżką. I nawet ja wpłaciłem, ale z pełną akceptacją tego, że nikt mi kasy nie odda gdyby coś poszło niezgodnie z zapowiedziami. Podkreślam, nie zarzucam niczego inicjatywie sfinansowania projektu przy pomocy zrzutki. Po prostu staram się pokazać plusy w tym wątku. Popatrzyliśmy, pokomentowaliśmy i tyle naszego.

--


Post zmieniony (27-01-24 12:42)

 
16-02-24 12:54  Odp: [N] Okręt podwodny Type XXIII w skali 1:35 - nowość
Hon Studio   

Witam serdecznie

...model u-boota jest skończony i trwają ostatnie prace związane z przygotowaniem projektu pod pod druk. Musiałem niestety wiele czasu poświęcić na zakończenie prac na składami rozpoczętych książek by móc zająć się modelowaniem 3d. W międzyczasie przeprojektowałem szkielet okrętu na wersję "kesonową" i podzieliłem kadłub modelu na trzy sekcje: dziób, sekcję centralną i rufę. Taki podział ułatwia pracę nad modelem a szkielet z "rdzeniem" kesonowym to gwarancja sztywności modelu i jego poprawnej geometrii. Model będzie można kupić w sklepie: www.volfstudio.pl do okrętu przygotowany jest zestaw szkieletu laserowego. Zakładam że z początkiem przyszłego tygodnia sklep będzie w pełni funkcjonalny - jest tam też zapowiedź kolejnego modelu - niemiecki niszczyciela czołgów E60. Model będzie przygotowany w dwóch skalach: 1/16 i 1/25.

Sklejony przeze mnie model prototypowy okrętu ma na poszyciu białe kreski "łączenia" blach. W ostatecznym projekcie zamiast kresek są "spawy". Mam nadzieję że będzie to widoczne na poniższym zrzucie. Dołączam także strony instrukcji, przykładowy arkusz, zdjęcia z budowy prototypu i klejony testowo okręt.

Poszukuję do współpracy doświadczonego modelarza, chciałbym zlecić sklejenie okrętu z finalnego zeszytu - a w przyszłości kolejnych projektów. Najlepiej aby był z okolic Sosnowca, chętnych proszę o kontakt na: yavo@op.pl

A teraz grafiki:








Kolejny model w kolejce:


Chętnie odpowiem na ewentualne pytania :)

 
16-02-24 13:40  Odp: [N] Okręt podwodny Type XXIII w skali 1:35 - nowość
Hon Studio   

...szkielet laserowy przed numeracją elementów

 
16-02-24 13:54  Odp: [N] Okręt podwodny Type XXIII w skali 1:35 - nowość
SeWo77   

Co na to marudy z postów wyżej?

 
16-02-24 13:58  Odp: [N] Okręt podwodny Type XXIII w skali 1:35 - nowość
Hon Studio   

Na moje usprawiedliwienie mogę tylko napisać że w międzyczasie przygotowałem także niemiecką mysz... :)

--


Post zmieniony (16-02-24 13:59)

 
16-02-24 14:58  Odp: [N] Okręt podwodny Type XXIII w skali 1:35 - nowość
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Błagam o ładniejszą okładkę E-60.

 
16-02-24 15:12  Odp: [N] Okręt podwodny Type XXIII w skali 1:35 - nowość
Hon Studio   

E-60 jest póki co bez "malowania", jeśli zaś chodzi o tło to takie będzie w okładce dla modelu w skali 1:16.

--


Post zmieniony (16-02-24 15:17)

 
16-02-24 15:33  Odp: [N] Okręt podwodny Type XXIII w skali 1:35 - nowość
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

czy aby w druku nie wyjdzie za ciemno, i bedzie trudno dojrzec jakieś szczegóły, na rynku jest kilka takich osobliwości,
Pytam, bo kupuje przez internet, na arkuszach w monitorze wszystko cacy, a jak otwieram paczke to dziurwicy idzie dostać.

-Zakładam że z początkiem przyszłego tygodnia sklep będzie w pełni funkcjonalny-

Czy to znaczy, ze już w przyszłym tygodniu będzie można kupić ? bedzie wydrukowany ?

--
brystol jest gupi! lalalalaala!

Spiciu, Meee..., Avia, ała, RWD-6, P-24G, U-9, Lajciu, Kolegiata, Mercedes170V, Odp-I, Odp-II, Chałupa, Wilczur, Kościół, Beczułka


 
16-02-24 17:46  Odp: [N] Okręt podwodny Type XXIII w skali 1:35 - nowość
Hon Studio   

Sklep wymaga jeszcze wielu ustawień w konfiguracji. Jeśli wszystko będzie w porządku to z początkiem przyszłego tygodnia będzie przetestowany i "ogłoszony" w sieci. Przed sprzedażą przygotować muszę kalkulację i określić ceny produktów. Czekam na aktualizację oferty na "lasery" i karton. Muszę także przygotować się pod kątem określenia kosztów wysyłki, poprawnego opakowania produktu itd.

Jeśli zaś chodzi o kolorystykę to jestem o nią spokojny - zajmuję się zawodowo poligrafią od dziesiątek lat (www.digitalpress.com.pl) mam dostęp do każdego typu druku. Z drukarzem offsetowym ustalę wysycenia na arkuszach testowych. A jak podejmę decyzję że trzymam się cyfry to wykorzystam druk z kilkunastu trwałych pigmentów.

Gotowy model mogę wydrukować od ręki - trwa to około kilkunastu minut.

--


Post zmieniony (16-02-24 17:50)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 8 z 12Strony:  <=  <-  6  7  8  9  10  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024