FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
07-02-24 20:53  Odp: [Relacja] Nakajima Ki-84 Hayate, AH, 1/2006
yak   

Nadejdzie pewnie kiedyś taka relacja, że takie cuda zaczną najpierw kołować a potem latać. Przecież to niby tylko papierowy model, ale działa na zmysły. Ładna robota.

 
08-02-24 09:43  Odp: [Relacja] Nakajima Ki-84 Hayate, AH, 1/2006
Mateusz  



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Jakość klejenia to kosmos. Coś niebywałego!

Czego używasz do retuszu? Wygląda to genialnie.

 
08-02-24 21:32  Odp: [Relacja] Nakajima Ki-84 Hayate, AH, 1/2006
Sławek 

Na Forum:
Galerie - 37


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 3

Kurde mam ten model kupiony wiele lat temu i nie tylko ten, nie przypuszczałem, ze można z niego tyle wycisnąć. Gratuluje.

 
11-02-24 18:19  Odp: [Relacja] Nakajima Ki-84 Hayate, AH, 1/2006
Kedzier 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 7


 - 1

Dziękuję za opinie

Mateusz - retuszuję farbami Vallejo. Na początku każdej budowy przygotowuję mieszankę odrobinę jaśniejszą niż kolor poszycia (bez rozjaśniania krawędzie bardziej rzucają się w oczy), a następnie po rozcieńczeniu do konsystencji mleka wlewam do strzykawek. Tak przygotowane farby spokojnie potrafią przetrwać nawet budowę trwającą rok (o czym może świadczyć ta relacja :D ).



Ostatnim krokiem przed polakierowaniem kadłuba było wykonanie i doklejenie sterów. Aby dodać odrobiny realizmu trymery odciąłem, a następnie po zaokrągleniu jednej krawędzi wkleiłem z powrotem. Krawędź spływu oczywiście zeszlifowana, aby uzyskać jak najmniejszą grubość elementu.





--


 
13-02-24 23:00  Odp: [Relacja] Nakajima Ki-84 Hayate, AH, 1/2006
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Twoje zdjęcie to uczta dla oczu.
Można oglądać bez końca.
Pewnie nie ja jeden chciałbym ponosić takie "porażki" na przejściu skrzydło-kadłub.
Kawał dobrej roboty.

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
07-03-24 19:32  Odp: [Relacja] Nakajima Ki-84 Hayate, AH, 1/2006
Kedzier 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 7


 - 1

Zapraszam na kolejną aktualizacje - tym razem kartonowo-żywiczną :)

Zacząłem dłubać przy detalach - zespole kółka ogonowego, oraz kołpaku śmigła. Oba te elementy sklejone bez większych modyfikacji, jedynie trochę nagniotłem mieszek tylnego widelca.









Cały model został na tym etapie potraktowany matowym lakierem Gunze:


Jako dodatek do modelu zakupiłem żywiczną figurkę pilota:


Pierwszym krokiem było sklejenie wszystkiego w całość i pomalowanie białym podkładem:



Drugim krokiem było pomalowanie skóry. Twarz figurki nie obfituje w wyraźne detale, do tego miałem problem z sensownym pomalowaniem oczu. W efekcie otrzymałem coś pomiędzy muminkiem a Dave'm Bautista :D Oczywiście głowa trafiła do zmywacza i czeka na drugie podejście.



Udało mi się także pomalować kamizelkę. Tym razem postawiłem na nieco większy kontrast i przerysowanie niż w przypadku figurek w Tomahawk'u:


--


 
08-03-24 14:21  Odp: [Relacja] Nakajima Ki-84 Hayate, AH, 1/2006
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

A mówi się, że to Japończycy dekapitowali wrogów...

 
08-03-24 22:01  Odp: [Relacja] Nakajima Ki-84 Hayate, AH, 1/2006
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Czym robisz zdjęcia?

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
09-03-24 20:43  Odp: [Relacja] Nakajima Ki-84 Hayate, AH, 1/2006
Kedzier 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 7


 - 1

killy9999 - niczym wymyślnym - Panasonic Lumix DC-FZ82. Kiedyś używałem Nikona D3100 i D5100, ale zawsze przeszkadzała mi min. odległość ostrzenia w posiadanych obiektywach. A ten Lumix ostrzy już od 30cm, co spełnia moje oczekiwania. Oto fragment zdjęcia po prostu wykadrowanego, bez żadnego skalowania (może w takiej formie szału nie ma i widać szum, ale po zmniejszeniu do jakiejś sensownej wielkości jest całkiem OK :D ):


Dokończyłem malowanie tułowia - po lakierowaniu ubrudzę jeszcze trochę buty pigmentami:

 
09-03-24 20:51  Odp: [Relacja] Nakajima Ki-84 Hayate, AH, 1/2006
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

he, ja mam właśnie nikona 5100 z najbardziej popularnym obiektywem do wszystkiego i niczego zarazem 18-105. hehe zgadzam się, że minimum łapania ostrości deneruje mocno. Ale jak na aparat do robienia zdjęć tylko modelom na biurku, nie zamierzam nic zmieniać. Bo i tak jest lepiej niż telefonem: ]
model, cudo.

--
Zwodowane: Shima, HMS Fiji
Stocznia: pampers HMS Suffolk, USS Somers
Wymęczone: zbiornik M6oA2


 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo  |  Wyloguj się  |  Mój profil   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
  • W treść "postu" można wstawiać grafikę, linki, adres e-mail oraz wyróżnić tekst pogubiając go lub podkreślając. Warto przy tym korzystać z "helpu", który można znaleźć w górnej cześci strony (nad kreską). Pamiętaj, że wstawiane rysunki muszą mieć poprawnie wpisany URL pod ktorym się znajdują w sieci (pełny adres począwszy od np. "http://www..").

  • Pamiętaj, że to w jaki sposób piszesz, świadczy o Tobie ;-)

  • Administrator zastrzega sobie prawo do usuwania bez ostrzeżenia wypowiedzi o treściach uznanych powszechnie za obraźliwe oraz naruszających w jakikolwiek sposób prawa autorskie lub regulamin forum.

 
  Odpowiedz na tę wiadomość
 Imię lub Nick: brzydal
 Adres e-mail: tadeusz.bialon.priv@gmail.com
 
Użyj podpisu (sygnaturki)
   


© konradus 2001-2024