FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 6Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
12-06-23 07:55  Odp: [Relacja] Nakajima Ki-84 Hayate, AH, 1/2006
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

zazdro mocno. Też chciałbym tak umieć: ]

--
Zwodowane: Shima, HMS Fiji
Stocznia: pampers HMS Suffolk, USS Somers
Wymęczone: zbiornik M6oA2


 
12-06-23 11:26  Odp: [Relacja] Nakajima Ki-84 Hayate, AH, 1/2006
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Piękny, szlachetny standard!

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
17-12-23 19:25  Odp: [Relacja] Nakajima Ki-84 Hayate, AH, 1/2006
Kedzier 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 7


 - 1

Cześć, wracam po długiej przerwie, ale tym razem nie z aktualizacją, a prośbą o pomoc :/

Zawieruszyłem gdzieś fragment części 16L:


Czy ktoś może ma ten model z przeznaczeniem na dawce części i byłby w stanie mnie poratować?

--


 
20-12-23 09:39  Odp: [Relacja] Nakajima Ki-84 Hayate, AH, 1/2006
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Cześć, "zniknęły" wcześniej wstawione zdjęcia czy tylko ja tak mam ?

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
20-12-23 13:16  Odp: [Relacja] Nakajima Ki-84 Hayate, AH, 1/2006
danielw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Mi też zniknęły wszystkie poza ostatnim, widocznym powyżej.

--
Warsztat: Pz.Kpfw VI Ausf.H1 Tiger (Afryka) , Ursus A + TK3 (Wrzesień '39) , Ukończone: ----





 
20-12-23 13:32  Odp: [Relacja] Nakajima Ki-84 Hayate, AH, 1/2006
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Odpowiedź na brak zdjęć jest prosta fotoSIK...

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
20-12-23 15:55  Odp: [Relacja] Nakajima Ki-84 Hayate, AH, 1/2006
Kedzier 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 7


 - 1

Czesc, ceva ma racje. Na Fotosiku na ma aktualnie opcji doladowania konta i przedluzenia abonamentu, a sadzac po braku odzewu z ich strony nie nastawiam sie, ze sie pojawi. Przy okazji nastepnej aktualizacji przerzuce sie na prywatny hosting i popodmieniam zdjecia, bo juz mam dosc migrowania pomiedzy serwisami, ktore sie wylaczaja co jakis czas 😕

Jesli chodzi o moja prosbe to juz nieaktualna - zglosilo sie kilka pomocnych osob i czesci juz sa u mnie 😁

 
06-02-24 21:24  Odp: [Relacja] Nakajima Ki-84 Hayate, AH, 1/2006
Kedzier 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 7


 - 1

Cześć! Wszystkie zdjęcia wylądowały w końcu na własnym hostingu, zatem mam nadzieję, że to już koniec problemu ze znikającymi zdjęciami :D

Ryszard, GTiStyle, MARIUSZ, Windus, Karas, Art - dzięki wielkie, ale opinie jak zwykle przesadzone - a już na pewno ta o hiperprecyzyjnym wykonaniu, do czego przejdę zaraz...

Po zdecydowanie za długiej przerwie wracam - mam nadzieję, że tym razem wrócę także do regularnych aktualizacji. Przerwa była spowodowana skupieniem się na trochę większym projekcie dzięki któremu dorobiłem się trochę większej pracowni, oraz miejsca do robienia zdjęć, które w końcu nie odstrasza swoim wyglądem :D

Z rurek posklejanych taśmą, na w miarę estetyczne miejsce w szafie



No ale wracając do modelu....

Dokończyłem osłonę silnika:




Dzięki pomocy udało mi się dokończyć wnęki podwozia. W projekcie są one dość biedne więc dodałem kilka drutów aby upodobnić je do oryginału:






Mając gotowe wnęki zabrałem się za szkielet oraz poszycie skrzydła:




Po sklejeniu ich w całość powstał płat:




Do wykonania szyby reflektora po raz pierwszy użyłem kopyta oraz formowania z pomocą gorącego oleju - zdecydowanie dużo lepsza opcja niż opalarka, choć wymagała kilku podejść



Aby połączyć skrzydła z kadłubem brakowało jedynie wklejenia kabiny. Na tym etapie jeszcze nic nie zapowiadało wielkiej tragedii, choć przednia część owiewki kadłub-skrzydło budziła moje obawy - była sklejona na styk z 5 elementów, do tego zalana klejem CA, aby wzmocnić połączenia. Poskutkowało to usztywnieniem tego fragmentu poszycia




Po długich bojach udało mi się połączyć wspomniane elementy w całość, ale efekt końcowy był (i nadal jest) daleki od zadowalającego. Przejście kadłub-skrzydło zintegrowane z poszyciem kabiny i po sklejeniu zlicowane z poszyciem skrzydła wygląda bardzo dobrze przy poprawnym sklejeniu, jednak mnie ono przerosło. Przednia część przejścia podczas formowania i naciągania popękała, więc musiałem ponownie zalać ją niemal w całości klejem CA i ratować się retuszem. Ogólnie na całym tym elemencie jest bardzo dużo retuszu i to niestety nie najwyższych lotów :/ Zobaczę jak to będzie wyglądać po lakierowaniu i może wtedy jeszcze spróbuje to jakoś podratować. W tym momencie planowałem porzucić ten model i wybrać coś łatwiejszego. Ale po kilku dniach, gdy wróciłem do tego na spokojnie stwierdziłem, że bez sensu go jednak wyrzucać. Może nie jest to najlepszy model jaki wyjdzie spod mojej ręki, ale to zawsze okazja do podszkolenia się i nauki nowych technik (może w końcu spróbuje jakieś okopcenia zrobić? w końcu gorzej już być chyba nie może :D )

Zatem kilka ujęć na moją porażke...






...i lecimy dalej. Dokleiłem lotki:





Dodałem szczegóły klap.


W instrukcji nie znalazłem szczegółowych rysunków tej szaro-czerwonej części więc miałem trochę wątpliwości czy powinny one być w przekroju okręgiem czy kwadratem. Sugerując się siatką elementu poszedłem w opcje numer 2:


Doszła jeszcze reszta detali na skrzydłach:








Mając gotowe skrzydła przeniosłem się na ogon. Zacząłem od statecznika poziomego:



Na tym etapie nie mogłem sobie odmówić poskładania wszystkiego na sucho, aby zobaczyć zarys bryły modelu


Kolejnym etapem było przyklejenie owiewek:






Zabrałem się następnie za ster kierunku. Aby łatwiej połączyć dolną część z górną rozciąłem element wzdłuż linii zginania:




Wyjątkowo długi ten post, no ale trzeba jakoś nadrobić te pół roku. Zatem na koniec kilka ujęć na aktualny stan. Pocieszające jest, że problemy ze skrzydłami nie wpłynęły znacząco na zanik symetrii :)




Pozdrawiam i do następnego!

 
07-02-24 08:33  Odp: [Relacja] Nakajima Ki-84 Hayate, AH, 1/2006
97 



Na Forum:
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

cud, mniut i orzeszki!

--
----------------------------------------------------------------------------
o tu choszm ... o takie
F4 Phantom II A10 Thunderbotl II

 
07-02-24 19:52  Odp: [Relacja] Nakajima Ki-84 Hayate, AH, 1/2006
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Szacunek. To wybitnie trudny model. Wiem to z własnego doświadczenia. A ty robisz prawdziwe cudo.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo  |  Wyloguj się  |  Mój profil   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 6Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
  • W treść "postu" można wstawiać grafikę, linki, adres e-mail oraz wyróżnić tekst pogubiając go lub podkreślając. Warto przy tym korzystać z "helpu", który można znaleźć w górnej cześci strony (nad kreską). Pamiętaj, że wstawiane rysunki muszą mieć poprawnie wpisany URL pod ktorym się znajdują w sieci (pełny adres począwszy od np. "http://www..").

  • Pamiętaj, że to w jaki sposób piszesz, świadczy o Tobie ;-)

  • Administrator zastrzega sobie prawo do usuwania bez ostrzeżenia wypowiedzi o treściach uznanych powszechnie za obraźliwe oraz naruszających w jakikolwiek sposób prawa autorskie lub regulamin forum.

 
  Odpowiedz na tę wiadomość
 Imię lub Nick: brzydal
 Adres e-mail: tadeusz.bialon.priv@gmail.com
 
Użyj podpisu (sygnaturki)
   


© konradus 2001-2024