FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
16-02-04 17:29  [galeria] Ba-64 - Diorama
Michał 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam!

Przedstawiam Wam model Ba64 (Modelik 1:25) .... na małej dioramie!
Jak się buduje sam model... to już kiedys opisywałem.....
Sam pojazd ma jedynie mocniejszy karabin :-) chyba z wersji..D?

Hmmm Diorama w zasadzie jest nie dokończona.....
Po nie udanym palnie "Barbarossa" Rosjanie przechodzą z obrony do ataku!
I tu mój dzielny Ba-64 jedzie dumnie zniszczyć przeciwnika....
Ba64 będzie mijał jakiś pojazd niemiecki... zniszczony lub opuszczony" nie wiem jeszcze co to będzie... myśle nad SdKfz 251..... działo Wespe... lub Panzer 38....

Zdjecia sa juz nie aktualne :-) W tym momencie Ba64 jedzie po tym samym kawałku terenu... lecz jest cholerne błoto......... i cholernie sie ubrudzilo cale podwozie wraz z kolami Ba.. :-)

Chcialem sprobowac kolejnej rzeczy......... i czy sie udalo to ocenicie za kilka-kilkanascie dni :-)

Makiete bede uwazal za zakonczona jezeli obok tego samochodziku pojawi sie jeszcze jeden pojazd i martwy niemiecki zolnierz z kulami w plecach z Baaaaaaaaa!






Pozdrawiam!
Michał

 
16-02-04 17:34  Re: [foto] Ba-64 - Diorama
JAH 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Galerie - 1
 

Hej Michał ale oszczędz tego niemca, a co do kuli w plecach to jest niefer, muszę jeszcze looknąć fotosy

 
16-02-04 18:27  Re: [foto] Ba-64 - Diorama
CRS 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

moze zrob tego niemca z urwana glowa albojak?

Krzysiek P. aka CRS
---------------------------------------------------
Construct Responsible for Sabotage
---------------------------------------------------

 
16-02-04 18:28  Re: [foto] Ba-64 - Diorama
mors 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

WOW! :-)
może parę zdań o metodzie budowy podłoża?

 
16-02-04 18:38  Re: [foto] Ba-64 - Diorama
Poste 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 1
 

No wreszcie się doczekałem twojej dioramy, bardzo mi się podoba z czego trawka i błotko i czym malowane? BARDZO PIĘKNIE.

Pozdrawiam

Klaus Schulze - prawdziwa elektronika.

http://www.facebook.com/pages/Renova-Model/215983758412071
http://www.youtube.com/user/RenovaModel

 
16-02-04 19:07  Re: [foto] Ba-64 - Diorama
Michał 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

:-)))

Zdjecia przedstawiaja te faze modelu gdzie.... blotko bylo lekkie i juz zaschniete....
Jak bedzie gotowa diorama..... to droga bedzie ciezko przejezdna :-)))

Mors i Poste :-)
Opisze co robiłem aby uzyskać efekt jaki jest na tych zdjęciach:

1.Podstawa - jest to chyba płyta gipsowa... - niewielki prostokącik.......
2. Nakładamy "gips szpachlowy" - konsystencja....... nie za bardzo wodnista ani za bardzo krucha.... (zawsze jak to rozrabiam to musze sie caly ubrudzic) ostroznie z tym sprzetem! ;-)
3. 1faza modelowania.... nakladac tak aby mniej wiecej przypominalo porzadany efekt... (ja chcialem droge - z jednej storny lekka gorka)
4. 2faza modelowania - gips lekko zasycha i wtedy juz musimy sie postarac.... nadajemy kształt taki jaki chemy otrzymac....... Droga to mialo byc takie zaschniete błoto....... wiec paluszkami uderzamy z gory az powstaną takie "kolce".......
5. 3faza modelowania - pilnikiem przycinamy te nasze "kolce" i wtedy powstają ciekawe zagłebienia..... których za bardzo nie widac na zdjeciach :-)))
6. nakladamy klej na naszą droge i posypujemy kaszą manną "nie za mocno" oraz innymi ciekawymi produktami jakie znajdziemy w domowej kuchennej szafce
7. trawa - suszony koperek - według mnie nadaje się idealnie..... Kupilem farbke plakatową w tubce - odcien zielony...... smarujemy po kawaleczku i posypujemy koperkiem... czasami gdzies wrzucamy kamyczek :-)
8. malujemy na szybciora cała droge - nie musi byc dokladnie.... ja maluje farbami pactry.. rozne kombinacje..... nastepnie w miejsce ubytkow nakladamy inny kolor..... mieszamy i mieszamy.... cos nam z tego wyjdzie..... - co jakis czas bruszimy tez naszą trawke!
9. przypalony kawalek balsy - robimy nim smugi... takie jakie zostawiaja brudne opony naszych samochodow pancernych!
10. male kawalki spalonej balsy rzucilem luzem obok drogi........ wyglada to jak spalone drwono (a w zasadzie jest to spalone drewno) :-))))


Teraz jak widze "ulepszoną" diorame o konkretne błoto to nie wiem czy przypadkiem nie przesadziłem.............. najwyzej bede mial kolejny stopien wtajemniczenia. Chcialem pocwiczy przed budową dioramy dla MLRS (który od dluzszego czasu jest juz na ukonczeniu) heheheee :-)

Boskie to to nie jest ale mi kawałek terenu przypomina.......!

Pozdrawiam!
Michał

 
16-02-04 19:18  Re: [foto] Ba-64 - Diorama
panczo 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Super diorama Michał. Gratuluję ci pomysłu z koperkiem. A mama nie krzyczała że zawartość lodówki tak jakby zubożała???

 
16-02-04 19:28  Re: [foto] Ba-64 - Diorama
MarekB 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 2
 

Diorama mi sie podoba ,ale przybrudzenie modelu niebardzo ;/

*********
5914289

PROJEKT WŁASNY
Maz-537G + naczepa MAZ/ChMZAP-5247G
Niemiecka wyrzutnia rakiet NEBELWERFER
Rosyjski pojazd inżynieryjny BAT-M
Polski lekki czołg ANDERS
AMERYKAŃSKI CIĄGNIK M4 + LONG TOM

 
16-02-04 19:37  Re: [foto] Ba-64 - Diorama
Koniuszko 

 

Samo wykonanie dioramki bardzo dobre. Jeśli chodzi o pojazd to mogło być lepiej. Szczególnie jeśłi chodzi o przybrudzenia. Wydaje mi się, że efekt jest trochę przesadzony i nie odpowiada prawdziwym śladom eksploatacji. Zdjęcia też mogłyby lepiej przedstawiać szczegóły (smakowity koperek np.) :) Pomysł :5, Wykonanie:4, Prezentacja:4. Pozdrawiam.

od modeli wolę tylko modelki...

 
16-02-04 19:47  Re: [foto] Ba-64 - Diorama
PaWEŁ.   

Dioramka bardzo fajna. Dodaj coś z niemieckich gratów z tamyego okresu. Może być uszkodzony lekko nadpalony . Pomyśl Michale. Trupa żołnierza raczej nie polecam, bo z tego co widzę to na dioramce raczej pora letnnia .......Pozdrawiam PaWEŁ.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024