FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 
07-12-23 20:52  Odp: [T] Drewnochron Capon Extra - wycofany?
Sylan   

Ten "inny" Capon też znalazłem na pewnej dużej platformie sprzedażowej (przypadkowo na tej samej, co Ty ;) ), ale nie byłem pewien, co to za produkt więc nie kupiłem. Na razie badam ten Super Grunt i póki co jestem pozytywnie zaskoczony.

 
07-12-23 21:07  Odp: [T] Drewnochron Capon Extra - wycofany?
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Pamiętaj o zapachu, to jest podstawa sukcesu, jak coś nie śmierdzi to nie działa ;-)

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
31-12-23 17:04  Odp: [T] Drewnochron Capon Extra - wycofany?
Sylan   

To fakt :) Nabyłem więc ten kapon i śmierdzi identycznie jak poprzedni ;)
Mam jeszcze pytanie do znawców. Jednego dnia zakaponowałem dwa arkusze na próbę i było OK. Drugiego dnia zakaponowałem dwa pozostałe arkusze tego samego modelu, po wyschnięciu zaczęły się jednak w widoczny sposób zwijać. Nie mocno, ale jednak nieakceptowanie ;) Co może być przyczyną tak różnej reakcji tego samego papieru na ten sam lakier? Nakładam wałkiem welurowym. Zwijać się chyba nie powinno, bo w końcu to nitro?

 
31-12-23 17:14  Odp: [T] Drewnochron Capon Extra - wycofany?
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 21


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

Też mi się tak czasami zdarza. Być może wilgotność panująca w powietrzu ma na to wpływ... W każdym razie ja tego nie traktuję w kategoriach problemu, bo klei się bez problemu ;-)

--
pozdrawiam
Piotr


 
01-01-24 10:06  Odp: [T] Drewnochron Capon Extra - wycofany?
Varran 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 7
 

cos się zmieniło miedzy tymi caponowaniami. albo arkusze wzięły więcej wilgoci następnego dnia, albo narzędzia myłeś czymś co nie do końca odparowało przed następnym caponowaniem, może puszki nie domknąłeś i sam lakier wziął więcej wilgoci, może nie rozmieszałeś go tak samo jak poprzedniego dnia i stad różnice.

--
Pozdrawiam ;)

W budowie:
Barka HMCS LCI (L) 125 |
HMS Abercrombie | Jeremiah O'Brien
Gotowe:
Artilleriefährprahm typu D3 | USS PGM-17 | USS PC-553 | K-335 GIEPARD | K-670 Skat | ORP ORZEŁ III | 705 Lira (Alfa)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024