FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
15-02-04 16:25  Re: Nowa strona KF'a
Legionista   

A jak zamówie Mutsuki teraz, to dostane go po 1 marca, czy wcześniej ?
I jak zwykle dopytuje się o kolejny pojazd z serii KH :))?

Better Dead Than Red

 
15-02-04 16:35  Re: Nowa strona KF'a
Answer   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Po 1 marca, na dole jest taka lista i tam pojawia się data, kiedy co będzie dostępne.
KH też wkrótce pojawi się w zapowiedziach ;-)
pozdrawiam

-------------------------------------------------
Jeżeli masz jakieś pytanie do wydawnictwa napisz e-mail lub zadzwoń!
Na pytania zadane w innej formie nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć.
Zapraszamy na naszą stronę http://www.answer.pl

 
15-02-04 16:53  Re: Nowa strona KF'a
jaceksw 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Myslalem, ze bedzie tu dyskusja na temat nowej storny KF'a, a tu co chwila strasza co niektorzy widmem, co to sie stanie jak wejdziemy do unii i po ile modele beda. Jak dla mnie KF moze wydawac modele nawet po 1000 euro, a klienci, czyli my zweryfikuja ta cene.
Pytanie do KF jak to wyliczyles, skad te 48, sam piszesz ze model 24 arkusze?
Zreszta takie "porownywanie" jest bez sensu.

Do eurosceptykow: ja chcialbym placic za telefon ceny europejskie, tanio kupowac elektronike. Naprawde w unii jest sporo towaru taniego nawet jak na nasze zarobki.
I prosze nie poruszajcie tematu cen a w szczegolnosci straszenia jaki to cuda beda.

Jacek
P.S.
Nie wszyscy musza byc wydawcami....
J.

 
15-02-04 16:56  Re: Nowa strona KF'a
Nowotny   

Witam,

Tylko że przeliczając cenę na arkusze z częściami, Zuikakau ma ich 29 a kosztuje 55 zł, Yukikaze ma 9 arkuszy z częściami a kosztował 22 zł. Ale zostawmy tą matematykę.
Mam pytanie, czy Yunyo będzie dostepny w sklepach modelarskich, wobec tak małego nakładu ?

Pozdrawiam

Nowotny

 
15-02-04 17:06  Re: Nowa strona KF'a
Answer   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Przypominam o formacie wydania, stąd mnożnik.
Zuikaku jest wznowieniem modelu, więc to akurat można liczyćionaczej bo najprawdopodobniej koszta się zwróciły. Polecam zerknąćna Lutzowa.

Zresztą nie w tym jest rzecz - nikt nikogo nie zmusza do zakupu. Każdy z wydawców daje zapewne taką cenę, jaką uważa za słuszną aby zwróciły mu się koszta i coś zarobił.

Weryfikują to klienci i jak widać pan AH nie ma z nimi problemów i ja też nie narzekam na ich brak. Co nie oznacza że muszą to być klienci z Polski.

co do dostępności, w niektórych sklepach będzie, na dzień dzisiejszy nie potrafię dokładnie powiedzieć w których. Oczywiście model będzie w GPM i na Gryfie.
pozdrawiam

-------------------------------------------------
Jeżeli masz jakieś pytanie do wydawnictwa napisz e-mail lub zadzwoń!
Na pytania zadane w innej formie nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć.
Zapraszamy na naszą stronę http://www.answer.pl

 
15-02-04 17:42  Re: Nowa strona KF'a
jaceksw 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

No wlasnie format, A3 to 297x420 a B4 250x353 i "wspolczynnik" wynosi 1,4 a nie 2. Skad u ciebie 48 arkuszy?

J.

 
15-02-04 17:51  Re: Nowa strona KF'a
Answer   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


jacek idź to powiedz drukarzowi hhehhhehe
za druk płąci się od arkusza - nie ma to znaczenia czy B3 czy A3, a tak się skłąda, że B4 to połowa B3. Oczywiście jest tutaj pewne uproszenie, bo gdzieś w tym jest cena papieru, ale w tym wypadku jest to znikomy procent. Można by iść dalej w porównania - wydrukowanie 1000 arkuszy kosztuje przykładowo 400 zł a 10000 tych samych arkuszy już tylko 1000 zł. Nie chce mi sięteraz liczyć, ale idąc dalej tym porównaniem, gdybym chciał utrzymać poziom cen AH to junyo wyszedłby pewnie ze 250 zł. Ale pamiętać też należy, że mówimy tutaj tylko o kosztach druku, pozostają inne kwestie techniczne - chociażby magazynowanie - ciekawe czy ktoś sie zastanawiał, ile miejsca zajmuje na przykład 1000 sztuk lotniskowca JUNYO ;-)

Ale powtarzam, NIE O TO W TYM CHODZI. Cena jest taka, żeby się opłacało. Jak ktoś chce to kupi jak nie to nie, i tyle. Tak samo można by się zastanawiać gdyby cena wynosiła np. 55 zł. Nie ma to sensu.
pozdrawiam

-------------------------------------------------
Jeżeli masz jakieś pytanie do wydawnictwa napisz e-mail lub zadzwoń!
Na pytania zadane w innej formie nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć.
Zapraszamy na naszą stronę http://www.answer.pl

 
15-02-04 18:38  Re: Nowa strona KF'a
jaceksw 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Dlatego napisalem, ze takie porownanie jest pozbawione sensu.

Jezeli placisz tyle samo za druk A3 i B3 to moze dukowac na wiekszym?
BTW: cos Ci sie z literkami A i B chyba pomylio?? Oczywiste jest za B3 jest 2 razy wieksze od B4. Zauwazylem tylko ze porownujesz B3 i A3 jak jaby B3 bylo 2 razy mniejsze od A3. No i te 48 urkuszy u Ciebie nadal nie wiem skad sie wzielo?

BTW: Bismarck HMV kosztuje w Niemczeh 50 Euro a u nas 179 PLN.

Jacek

 
15-02-04 18:47  Re: Nowa strona KF'a
Answer   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


jacek przeczytaj jeszcze raz powoli ;-)

modele drukuje sie z arkusza B3 lub A3 /ta sama cena druku/ ---> model przykładowego fw 190 ma 2 arkusze B3 a Junyo 24.

Po prostu przyrównałem ilość arkuszy fw 190 do symulacji ilości arkuszy w Junyo, gdyby ten był zginany na pół. Jak widać stosunek 48:4 i 24:2 jest taki sam więc po co to drążyć?

A co do formatu druku - istotnie lepiej drukować w B formacie, tylko że docelowo model musi mieć format B4 bo nie chcę nawet sobie wyobrażać co poczta by z nim zrobiła gdyby był B3. A niestety JUNYO nie da się zgiąć na pół.
pozdrawiam

-------------------------------------------------
Jeżeli masz jakieś pytanie do wydawnictwa napisz e-mail lub zadzwoń!
Na pytania zadane w innej formie nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć.
Zapraszamy na naszą stronę http://www.answer.pl

 
15-02-04 19:48  Re: Nowa strona KF'a
Homik 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Dwie myśli o stronie KF-a, a nawet trzy:
1.Powiększenia okładek są beznadziejne (patrz np: Junyo), myślę że 400x300 to dobra rozdzielczość na takie rzeczy.
2. Zdjęcia w galerii (patrz wyżej), do tego straszna pikseloza (np. P-26)
3. Brak OKL-ki bardzo mnie znów denerwuje ...

-----------------------------------------------------------------------
http://www.facebook.com/WAKpl

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024