FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
18-10-22 19:35  Odp: [T] "Zdrowy" aktywator do kleju CA
Grzegorz   

Dzięki za odpowiedzi, aczkolwiek o tym, że klej CA aktywowany jest pod wpływem wilgoci w powietrzu - wiem, ale z różnych powodów mi to nie wystarcza. Dlatego pytałem o aktywator w postaci jakiegoś sprayu czy innego środka, nie o porady, jak sobie poradzić bez niego.

@Piterpanzer: Dlatego, biorąc pod uwagę powyższe, potraktowałem Twoją pierwszą odpowiedź jak robienie sobie jaj. Jakbyś od razu napisał, tak jak za drugim razem, pewnie nie doszłoby do tego nieporozumienia. Myślę, że pewnie też pomyślałeś, że coś było nie tak, skoro napisałeś tę drugą odpowiedź, za co spory szacun. Ze swej strony przyznaję, że mogłem się powstrzymać od tamtego komentarza - nie czuj się urażony - nie zrozumieliśmy się, jak widać.

 
18-10-22 19:52  Odp: [T] "Zdrowy" aktywator do kleju CA
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Nie pisałem epistołów, bo wydawało mi się to to sprawa tak oczywista jak to, że na bolące miejsce mama podmucha i pomaga, zawsze ;-) .
Twój wpis załatwia sprawę, piąteczka i z modelarskim chuchem ;-)
Zawsze chętnie pomogę.

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
18-10-22 22:03  Odp: [T] "Zdrowy" aktywator do kleju CA
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Tak Grzegorz, Piterpanzer dobrze Ci radzi.
Wieki temu oglądałem jakiś amerykański program o modelach samolotów rc.
Pokazywano tam wzmocnienie cienkiej balsy poprzez przyklejenie wstążki materiału na CA.
A żeby wszystko szybko zaczęło wiązać, wystarczyło klej poślinić.

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
18-10-22 22:07  Odp: [T] "Zdrowy" aktywator do kleju CA
greg   

Kiedyś, pamiętam, że oglądałem w TV taki cykliczny program modelarski -rodem chyba z UK ?- o nazwie "Model-mania".
Pamiętam odcinek, jak prowadzący go "gostek" tłumaczył i pokazywał na przykładzie, jak wzmocnić np. płaską deseczkę balsy przed niepożądanym złamaniem się jej (dla niewtajemniczonych; balsa jest to bardzo lekki i popularny "materiał" drewniany, używany do budowy modeli).
Właśnie przy użyciu kleju CA/Suoer Glue itp. przykleił -do tejże deseczki- sznurek z tworzywa sztucznego, układając go przy tym w tzw. "zygzak" (tak jak robi się imitację szwów tkanin w "szmatolotach" z okresu rozwoju lotnictwa. Następnie objaśniał, że można w znaczący sposób przyśpieszyć "wiązanie" tego kleju poprzez nałożenie (np. palcem) na spoinę "śliny modelarskiej". Klej, w kontakcie z tą "substancją", wiążąc, robi się biało matowy pod wpływem odczynu zasadowego w ślinie,
Może to i nie higieniczne rozwiązanie ale skuteczne ;)

 
19-10-22 09:29  Odp: [T] "Zdrowy" aktywator do kleju CA
kudłaty 



Na Forum:
Relacje w toku - 10
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26


 - 2

Niniejszym oczekuję przeprosin od Greg77 dla autora wątku.

Oraz jako osoba wpitalająca się w nie swoje wątki - Greg77 ląduje z jako pierwszy na mojej czarnej liście.

Do Adminów (moderatorów raczej...) - proszę o bana na powyższy nick - bo chyba nie z takimi sygnalistami chcemy mieć tutaj do czynienia?
:)))


Greg77, tchnąłeś rozbawienie znaczne w mą duszę moralizatorską wypowiedzią swą. Dzięki :)))

Pozdróweczka,

--
"The idea is to die young, but as late as possible"
Ashley Montagu

... A trolla, to najlepiej ignorować :)) ...

 
19-10-22 20:55  Odp: [T] "Zdrowy" aktywator do kleju CA
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

greg piszemy o tym samym :)

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
20-10-22 00:39  Odp: [T] "Zdrowy" aktywator do kleju CA
greg   

No tak, widzę, że oglądaliśmy to samo :)

 
21-10-22 12:49  Odp: [T] "Zdrowy" aktywator do kleju CA
witya 

Na Forum:
Galerie - 3
 

Kolega "używał" jako aktywatora dymu z papierosa dmuchając na klejony obszar/element - ale to raczej nie najzdrowszy sposób

 
21-10-22 18:47  Odp: [T]
Greg77   

--

Post zmieniony (22-10-22 14:29)

 
22-10-22 13:15  Odp: [T]
żółtodziób 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

@Greg77 pomyliłeś konradusa z onetem :<
Administratorze banuj a potem skasuj niniejszego mojego posta

--

Post zmieniony (22-10-22 13:16)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024