FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
11-10-22 10:23  [R] SS SOŁDEK 1:100, GPM
Das79pl 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 


Witam wszystkich, zaczynam nowy projekt będzie to polski 🇵🇱statek SS "SOŁDEK" z wydawnictwa GPM. Myślę że historii o statke nie potrzebuje opisów.
Jak zwykle zacząłem z kadłuba, na razie zbieram wręgi pasuje wszystko idealnie, ale od Ciebie jeszcze dodatkowo dodam żebra na duże powierzchnię, używam Vikol PATTEX Express. Wkleiłem na CA tuleje pod śruby M10, ma dwa paza. Poszycia na czarno będzie z 1 mm beermata.
Czekawa relacje była tytaj w 2017 roku od SZKUTNIKa ale szkoda że zgasło.
Teraz ważne pytanie o konstrukcji ładowni,jak ma ktoś informacje proszę udostępnić, będzie bardzo wdzięczny.





















--
Przepraszam, nie piszę dobrze po polsku.

 
11-10-22 11:59  Odp: [R] SS SOŁDEK 1:100, GPM
97 



Na Forum:
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

oooo Paaanie!
zasiędywuję i kibicuję!

--
----------------------------------------------------------------------------
o tu choszm ... o takie
F4 Phantom II A10 Thunderbotl II

 
11-10-22 12:28  Odp: [R] SS SOŁDEK 1:100, GPM
żółtodziób 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Siadam i paczam.
Model czeka u mnie na półce - będziesz mi czewodnikiem :)

--
pozdro
Wojtek
...może i lepię powoli, ale za to beznadziejnie....
Ja każdy model potrafię schrzanić, a jaka jest twoja super-moc ?
-------------------------------------------------------------------------------------
W lepieniu: Luxtorpeda , Cerkiew
Polepione : Kaplica M.B.Śnieżnej

 
11-10-22 15:46  Odp: [R] SS SOŁDEK 1:100, GPM
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Napisałeś:
"Teraz ważne pytanie o konstrukcji ładowni..."
Rozumiem, że zamierzasz zbudować model z otwartymi ładowniami lub tylko z jedną otwartą ładownią.
Ciężka sprawa.
Nie sądzę byś znalazł zdjęcia czy też plany ładowni "Sołdka" czy zdjęcia ładowni statków z tej serii (29 zbudowanych).
Znając Twoją precyzję i dokładność proponuję byś zrobił model z zamkniętymi ładowniami.



Powodzenia w budowie życzę i pozdrawiam,
Ryszard
PS - kiedyś dla kolegi który budował model "Sołdka" zrobiłem dużo zdjęć elementów statku - mogę je Tobie przesłać

 
11-10-22 16:13  Odp: [R] SS SOŁDEK 1:100, GPM
Das79pl 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

#Ryszard Będę otwarty dwie jak podanie w wycinankę o dokładności w środku umownej myślę że informacji na zberam, to co pokazal SZKUTNIK w swoje relacje to gdzieś o tym chodzi. Był by bardzo wdzięczny za zdjęcia jak można to wysłać na emaila, dron7923@gmail.com.
Dla mnie pozostaje pytanie, czy przez przestrzeń ładunkową przechodziły jakieś rury (zaznaczone niebieski) z dołu? A deski w rogu były ustawione pod kątem i połączone z płytą na burty(Zielona strzałka) też jest pod kątem. Jasne że co czerwone to jego nie było.





--
Przepraszam, nie piszę dobrze po polsku.

 
11-10-22 23:52  Odp: [R] SS SOŁDEK 1:100, GPM
żółtodziób 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Odpowiem ci na podstawie wiedzy ogólnokrętowej.
Na zdjęciu widać kawał jakby uciętej blachy (za tą skrzynką)
Normalnie na masowcach taka blacha idzie od burty skosem do dna ładowni.Tu widać jakby jej fragment.
Służy ona do tego, aby przy rozładunku węgiel/ruda obsypywała się na środek i nie było zaułków przy burtach pomiędzy usztywnieniami- bo to by trzeba łopatami wyciągać. Fachowo po angielsku nazywa to się 'bilge hopper'.
I tu PRZYPUSZCZAM że ten hopper został wycięty w trakcie daptacji Sołdka na muzeum, a wspomniane rury przebiegały pod nim.
Trzeba by dorwać rysunki stoczniowe "midship section' żeby potwierdzić moje wywody

--
pozdro
Wojtek
...może i lepię powoli, ale za to beznadziejnie....
Ja każdy model potrafię schrzanić, a jaka jest twoja super-moc ?
-------------------------------------------------------------------------------------
W lepieniu: Luxtorpeda , Cerkiew
Polepione : Kaplica M.B.Śnieżnej

 
12-10-22 00:00  Odp: [R] SS SOŁDEK 1:100, GPM
żółtodziób 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

pogrzebałem jeszcze i znalazłem TO
Wygląda na to, że w czasach Sołdka nie stosowano hoppera stałego, tylko układano deski na skos, chociaż z kolei rysunek na następnej stronie niż ten kolorowy przekrój pokazuje hoppera blaszanego, a oba przekroje są chyba z Sołdka więc możliwe, że dla ochrony blach przed wybierakiem zkładziono deski na blachę dna i hoppera

--

Post zmieniony (12-10-22 00:05)

 
12-10-22 09:11  Odp: [R] SS SOŁDEK 1:100, GPM
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Bardzo się cieszę, że będę mógł obserwować jak w Twoim wykonaniu powstaje ten statek. Na podstawie tego co wcześniej pokazałeś będzie to uczta dla oczu.
Darzę ten statek wyjątkową sympatią, choć do końca nie wiem dlaczego. Czy dlatego że pierwszy, czy dlatego że jako jedyny (nie tylko z serii, ale i z większości statków zbudowanych przez polskich stoczniowców) przetrwał do naszych czasów. Nie wiem, ale to teraz bez znaczenia.

Stan na jaki okres służby będzie przedstawiał twój model? Pytam, bo projektant dość swobodnie do tego podszedł i to co stworzył to mix z całego okresu służby, a i tak z błędami...

Powodzenia. :-)

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
12-10-22 09:28  Odp: [R] SS SOŁDEK 1:100, GPM
Das79pl 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

@żółtodziób - dziękuję bardzo, opisy i obrazu konstrukcji Sołdeka jeszcze raz udowadnia że "bilge hopper" był z drewna ta nie był na stałe, bo mószel być dostęp do obsługi rur. Tak jak kotłownia z tyłu to oczywiście jakieś komunikat parowa ta woda idzie do przodu. Na pokładzie ładowni też istnieje klapy do dostępy pojemników z wodą.
Dobra dzięki wszystkim za pomoc będę robić dalej, trochę później pokaże.

--
Przepraszam, nie piszę dobrze po polsku.

 
12-10-22 10:05  Odp: [R] SS SOŁDEK 1:100, GPM
Das79pl 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

@ceva - "Stan na jaki okres służby będzie przedstawiał twój model? Pytam, bo projektant dość swobodnie do tego podszedł i to co stworzył to mix z całego okresu służby, a i tak z błędami..."
Dla mnie teraz trudno dać odpowiedź, ale myślę że bliżej do wersji muzeuma na to mam dużo zdjęć. Po prostu nie wiem jak było do i nie mam na to informacji. Model chcę robić w standardzie, oczywiście że jakiś poprawki będzie, dobrze że jest dobry zapas kolory a jak nie starczy to kupię jeszcze jedno wycinankę :).

--
Przepraszam, nie piszę dobrze po polsku.

 
12-10-22 11:07  Odp: [R] SS SOŁDEK 1:100, GPM
żółtodziób 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

dostęp do rur jest idąc wzdłuż statku pod dnem - po to są m.in.otwory w dennikach. Wiele rzeczy na statkach jest tak robione, że na gotowo a potem zamknięte.
Jak trzeba coś wymienić to wypala/wycina się blachę i się robi. Nie wiem jak w było praktykowane w statkach nitowanych.

--

Post zmieniony (12-10-22 11:11)

 
12-10-22 18:02  Odp: [R] SS SOŁDEK 1:100, GPM
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Na Paprykarzu był fajnie zrobiony model SOŁDKA, z dwoma otwartymi ładowniami. Autorem jest Ryszard... i tu nie mogę odczytać nazwiska. Tak czy owak, moje gratulacje, Ryszardzie!



--

 
17-10-22 21:58  Odp: [R] SS SOŁDEK 1:100, GPM
Das79pl 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Witam. Po ostatnim pytaniem, - Stan na jaki okres służby będzie przedstawiał twój model?, jakoś nie myślałem do poki celu noc poszukiwania w internecie dalo mi odpowiedzieć, będzie to po przebudowie 1982 roku. Do tego odrazę nie zauważyłem że w "Plany modelarskie" 108 rysunku podanie do remontu z drewnianym pokładem ale tak że zaznaczone jest po przebudowie. Jak by robiłem model od podstaw to na pewno wybrał do remontu, ale wycinanka choć trochę z błąd no podanie po remoncie.
Teraz chcę odrazę zrobić ładowni żeby dalej kleić poszycia z kartonu. Co najważniejsze co znalazłem w internecie to praca dyplomowa inżynierska po przebudowie wnętrza, co dala wszystkie odpowiedzi, plus do tego jeszcze dużo zdjęć ta plany modelarskie 108, teraz można lecieć.
Po wiem odrazę trochę to będzie skomplikowanej od tego co daje GPM, na szczęście mam dużo zapasy kolora szary ale co prawda z innej wycinanki,co będzie z góry na pokładzie zobacie później. Grybosz a nie szerokość deski byla 75 mm na pokładzie w ładowni, jak napisano w relacji SZKUTNIKA, w tym szerokość około 200 mm, i widać z rysunku gdzie obok jest wymaru.

Burty od środka nitowanie dodałem spoiny, zrobiłem żebra mały, kątowniki no to jeszcze nie wszystko, ale poza dużych wręg to wszystko z zapasy kolora. Na jednym zdjęciu widać jaka róznica w mieście wręgi. Będzie coś w tym kierunku, pokaże co wyszło.





















--

Post zmieniony (17-10-22 22:16)

 
18-10-22 07:26  Odp: [R] SS SOŁDEK 1:100, GPM
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

SUper, ścianka łądowni wygląda bajecznie i to nitowanie i te spawy. hehehe Z twoim skillem i w 200, może dałoby się pokusić o skalopsy na płytach: ], hehehehe żartuje. Pozdrawiam i życzę dalszej udanej budowy oraz wiele zabawy przy tym: ]
pozdr

 
18-10-22 07:55  Odp: [R] SS SOŁDEK 1:100, GPM
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

Piękna robota, podziwiam!

--
>> El Comandante - dla znajomych Renia <<
GEKOn

 
18-10-22 09:37  Odp: [R] SS SOŁDEK 1:100, GPM
żółtodziób 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

konstrukcja burt "jak żywa" - brawo !
mówię to ja - magister inżynier budowy okrętów :D

--
pozdro
Wojtek
...może i lepię powoli, ale za to beznadziejnie....
Ja każdy model potrafię schrzanić, a jaka jest twoja super-moc ?
-------------------------------------------------------------------------------------
W lepieniu: Luxtorpeda , Cerkiew
Polepione : Kaplica M.B.Śnieżnej

 
18-10-22 15:22  Odp: [R] SS SOŁDEK 1:100, GPM
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Mam pytanie do "żółtodzióba"
Dno ładowni (podłoga) z desek a wiadomo, że statek przewoził luzem węgiel, rudę. Przecież po kilku za- i wyładunkach byłby z niej szmelc.
A nie była ona stalowa, nie kryta deskami ?

 
18-10-22 15:56  Odp: [R] SS SOŁDEK 1:100, GPM
żółtodziób 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

oczywiście stalowa a na wierzch deski na dnie - choćby ze względu na zbiorniki balastowe w dnie
Szmelc pewnie był, ale taniej i szybciej wymienić deski niż robić remont stalowego dna, które było pod spodem.
Nie znam realiów eksploatacyjnych starszych statków tak dobrze jak współczesnych, przy których pracuję.
Dziś się daje po prostu grubszą blachę na dno ładowni.
Z rysunku zamieszczonego przez kolegę wszystko ładnie wynika (tylko jest on obrócony o 90 st.), że deski były także na hopperze -
najwyrażniej odstęp tych ram ze skosem był na tyle mały, że odpowiednio gruba deska (w sumie to już kantówka :) ) wytrzymywała ciężar ładunku - tym bardziej, że będąc pod skosem przejmowała tylko część ciężaru.

--
pozdro
Wojtek
...może i lepię powoli, ale za to beznadziejnie....
Ja każdy model potrafię schrzanić, a jaka jest twoja super-moc ?
-------------------------------------------------------------------------------------
W lepieniu: Luxtorpeda , Cerkiew
Polepione : Kaplica M.B.Śnieżnej

 
18-10-22 16:04  Odp: [R] SS SOŁDEK 1:100, GPM
żółtodziób 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

W sumie tak dumam. że użycie desek może wynikać z konstrukcji nitowanej.
Wybierak koparki mógłby krawędzią ścinać łby nitów lub je całkowicie wyrywać, a to już poważny problem:
utrata ciągłości konstrukcji (coś jak pękanie spawów), a co z tego wynika
utrata wytrzymałości
utraat szczelności ( zbiorniki ! )

--
pozdro
Wojtek
...może i lepię powoli, ale za to beznadziejnie....
Ja każdy model potrafię schrzanić, a jaka jest twoja super-moc ?
-------------------------------------------------------------------------------------
W lepieniu: Luxtorpeda , Cerkiew
Polepione : Kaplica M.B.Śnieżnej

 
18-10-22 17:24  Odp: [R] SS SOŁDEK 1:100, GPM
Das79pl 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

@Karas, dziękuję, to 1:100 skala co daje takie możliwości.
@El Comandante, dzięki za dobrze słowa.
@żółtodziób, dziękuje i na prawdę jestem zaskoczony. Dobre i logiczne wyjaśnienie podał Pan z tym pokładem.
@Ryszard, dzięki za pytanie. Dodam link do pracy dyplomowej, jak będzie ochotę można zobaczyć.

https://docplayer.pl/42093952-Praca-dyplomowa-inzynierska.html

--

Post zmieniony (18-10-22 17:27)

 
19-10-22 08:32  Odp: [R] SS SOŁDEK 1:100, GPM
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

fajny dokument, trochę rysunków i zdjęć. Tak BTW, mi się marzy coś takiego, tzn eksploatacyjny buckling poszycia, te takie wgniecenia poszycia w usztywnienia, hehe. ale to na jakimś lotniskowcu gdzie jest dużo powierzchni poszycia z cienkiej blachy na której niewiele się dzieje. Może, może kiedyś: ]

 
19-10-22 08:58  Odp: [R] SS SOŁDEK 1:100, GPM
żółtodziób 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

nie otwieraj modelarskiej puszki Pandory :D
BTW. Na wielu spawanych tatkach jest coś takiego już kiedy statek jest nowy na skutek skurczów spawalniczych

--
pozdro
Wojtek
...może i lepię powoli, ale za to beznadziejnie....
Ja każdy model potrafię schrzanić, a jaka jest twoja super-moc ?
-------------------------------------------------------------------------------------
W lepieniu: Luxtorpeda , Cerkiew
Polepione : Kaplica M.B.Śnieżnej

 
19-10-22 09:06  Odp: [R] SS SOŁDEK 1:100, GPM
żółtodziób 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Das79pl
a to niespodzianka , Kończyłem ten wydział 22 lata temu.
Moim tematem był projekt statku Ro-Ro z możliwością przewozu kontenerów na pokładzie.
Powodzenia przy obronie.

Karas sorki, jeżeli stwierdzisz ,że zaśmiecam temat kasuj bez litości :)

--
pozdro
Wojtek
...może i lepię powoli, ale za to beznadziejnie....
Ja każdy model potrafię schrzanić, a jaka jest twoja super-moc ?
-------------------------------------------------------------------------------------
W lepieniu: Luxtorpeda , Cerkiew
Polepione : Kaplica M.B.Śnieżnej

 
20-10-22 09:03  Odp: [R] SS SOŁDEK 1:100, GPM
żółtodziób 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Das79pl
Przeglądam sobie twoją dyplomówkę i mam pytanie:
czy rysunek na stronie 120 jest konkretnie z Sołdka
czy ogólny dla zobrazowania tematu?

--
pozdro
Wojtek
...może i lepię powoli, ale za to beznadziejnie....
Ja każdy model potrafię schrzanić, a jaka jest twoja super-moc ?
-------------------------------------------------------------------------------------
W lepieniu: Luxtorpeda , Cerkiew
Polepione : Kaplica M.B.Śnieżnej

 
20-10-22 09:47  Odp: [R] SS SOŁDEK 1:100, GPM
Das79pl 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

@żółtodziób, myślę że to ogólne podanie schemat żeby pokazać co znaczy "dno podwójne". Bo jeszcze jest takij przekrój na wręgi N60, gdzie widać kąt burty ta pokłada.



--

Post zmieniony (20-10-22 11:28)

 
28-10-22 20:29  Odp: [R] SS SOŁDEK 1:100, GPM
Das79pl 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Witam. Po mało do przodu dalej praca w ładowni, zrobiłem na razie pokład dla N3. Użyłem forniry, żeby nie wyglądało to jednolite to zastosował pojedyncze deskowanie. Do burty dodał jeszcze trójkąty. Za miesiąc postanowiłem pojechać do Gdańska, zamierzam spędzić kilka godzin na Sołdeku.










--
Przepraszam, nie piszę dobrze po polsku.

 
29-10-22 08:52  Odp: [R] SS SOŁDEK 1:100, GPM
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Kapitalny efekt 👏

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
29-10-22 13:18  Odp: [R] SS SOŁDEK 1:100, GPM
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Sama ładownia mogłaby być oddzielnym modelem. Kapitalna praca.

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
04-11-22 10:52  Odp: [R] SS SOŁDEK 1:100, GPM
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Witaj Olek
Jak zwykle pięknie Ci to wychodzi.
Jeśli planujesz wyjazd do Gdańska to może w terminie Osowskich Spotkań Modelarzy (takie Festiwal bez konkursu) w przyszły weekend - 11-13 listopada. Szczegóły w zakładce Kalendarz.
Możesz tu przywieźć wykonywane elementy Sołdka.
Miło będzie gościć Kolegę podczas spotkania.

Do ewentualnego spotkania.

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
06-11-22 14:06  Odp: [R] SS SOŁDEK 1:100, GPM
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Karas - nigdy nie rób powginanego poszycia jak dałeś na fotkach, bo cie wyśmieją że zrobiłeś krowie żebra bo nie umiesz kleić :-)

 
06-11-22 19:40  Odp: [R] SS SOŁDEK 1:100, GPM
Lukee 

 

Karaś - zrób to! Bardzo Cię proszę ;-) Tylko pamiętaj odwzorować KAŻDĄ wręgę bo wtedy to będzie miało sens ;-) A ja Cię nie wyśmieję na pewno! :-D

 
20-11-22 10:57  Odp: [R] SS SOŁDEK 1:100, GPM
Das79pl 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 


Witam, po wolie do przodu. Teraz mam inżyniera ta brygadiera, ot to oni zdecyduje co mnie robić dalej 🤣. Po odwiedzeniu Sołdka w Gdańsku wszystkie puzzle wpadły na swoje miejsce oprócz szalupu w środku pozostało tylko jedno ciemne miejsce, plandeka jest bardzo mocno zawiązana. Szalupa N1(nitowania) podana nie prawidłowo w wycinankę, nie posiada silnika mechanicznego, na zdjęciu poniżej to widać. Teraz zamknąć z drugiej strony burt ta dalej robić przegotowanej kadłuba do poszycia. Znaleźl w internecie dwa czasopisma retro z artykułami o Sołdke.



























--
Przepraszam, nie piszę dobrze po polsku.

 
20-11-22 11:27  Odp: [R] SS SOŁDEK 1:100, GPM
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Rurociągi z kołnierzami skręconymi śrubami robią wrażenie.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
20-11-22 15:04  Odp: [R] SS SOŁDEK 1:100, GPM
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Obie szalupy takie same.
https://kolekcje.nmm.pl/Home/Details/283-szalupa-okretowa-nr-1-wraz-z-zurawikiem-i
Żurawiki na początku były inne niż te obecne.
https://www.graptolite.net/Facta_Nautica/polsteam/Soldek.html

Post zmieniony (20-11-22 15:13)

 
20-11-22 15:41  Odp: [R] SS SOŁDEK 1:100, GPM
Das79pl 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

@Ryszard, jak takie same? Takie same szalupu byli drewniane jeszcze na początku. W opisie szalupa N1 metalowa , tak pisałem nitowania, a szalupa N2 plastikową z silnikiem mechaniczne to widać na zdjęciach ponieważ, że późnica jest.










--
Przepraszam, nie piszę dobrze po polsku.

 
20-11-22 18:17  Odp: [R] SS SOŁDEK 1:100, GPM
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

A z jakie okresu robisz "Sołdka" ?
Jak z takimi ładowniami to rozumiem, że z okresu jego eksploatacji a nie z okresu jak jest statkiem-muzeum.
Jak z lat dawnych to szalupy były takie same i były inne żurawiki niż te na statku-muzeum.
Powodzenia.
PS - wyjaśnienie w pierwszym linku, który zamieściłem.

Post zmieniony (20-11-22 18:20)

 
20-11-22 18:28  Odp: [R] SS SOŁDEK 1:100, GPM
Tomasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 55


 - 11

Witam,

rzeczywiście - projektując model drążki w szalupach mi umknęły. Przy okazji - odwiedzając Sołdka miałeś możliwość zobaczyć każdy interesujący Ciebie element, który teraz możesz wzbogacić o detale. Ładownia wyszła niemal jak oryginał, tylko raster zdradza druk.

--
Pozdrawiam!
Po za klejeniem - malarstwo i rysunek http://sabbstone.deviantart.com/

 
20-11-22 19:11  Odp: [R] SS SOŁDEK 1:100, GPM
Das79pl 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

@Tomasz K. - Bardzo miło mnie poznać autora modeli. Tak miałem możliwość zrobić zamiaru, zdjęcia, zobaczyć na żywo. W przeszłości można było jeszcze zobaczyć pontony w środku, teraz są one na stałe zamknięte. Przy okazji chciałbym zapytać, model w wycinankę na jaki rok zaprojektowany?
@Ryszard - myślę że okres czasu modeli będzie z ostatnich lat slużby 1979-1980 , szalupu i żurawy zamienię w 1963 roku.

--
Przepraszam, nie piszę dobrze po polsku.

 
20-11-22 19:22  Odp: [R] SS SOŁDEK 1:100, GPM
Tomasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 55


 - 11

Das79pl - współczesność. Tylko ładownie zaprojektowałem bez obecnego wystroju ekspozycyjnego.
P.S. miło mi również. W wątku na FB także się podpisałem.
Ja Sołdka miałem okazję obejrzeć na żywo, tylko już po sezonie - bez możliwości wejścia na pokład.


--
Pozdrawiam!
Po za klejeniem - malarstwo i rysunek http://sabbstone.deviantart.com/

 
21-11-22 08:57  Odp: [R] SS SOŁDEK 1:100, GPM
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Uuuuu chodzenie po dnie ładowni, niebezpieczna sprawa. Taka ciekawostka, może nie na Sołdku, ale nie jest rzadkością, ale na dnie ładowni dużego masowca potrafi nie być tlenu, ze względu na niewielką cyrkulacje i fakt, że stal zjada tlen w procesie produkcji rdzy. Nie jednemu się zeszło z tego świata, co pakował swoje 4 litery do nieprzewentylowanej ładowni bez czujnika.

 
01-12-22 07:47  Odp: [R] SS SOŁDEK 1:100, GPM
Das79pl 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

@Karas - tam gdzie będę ludziki to te ładowni będzie otwartą, tak co spoko nic nie grozi im.
Witam, po wolie do przodu, ładowni jest gotowe, kadłuba oklejana beermata, teraz można lecieć dalej 😁. Kolejność będę, pokład >burty >poszycia podwodne. Dużo szybko nie będzie bo trasowanie i nitowanie zajmuje czasu.
Z porównaniu z zdjęciami ta rysunków jest trochę błąd z rozmieszczenie bułaje z tylnej części, będę kombinować z zapasy kolory czarnym ta biały. Przypada cześć bulaje na żebra, co jest nie możliwe, muszę być po środku męż nimi, męż wręgami 595 mm.
Rozumie że beż nitów tego nie kto nie zobaczy, głównie ilość.









--

Post zmieniony (04-12-22 17:21)

 
01-12-22 13:48  Odp: [R] SS SOŁDEK 1:100, GPM
żółtodziób 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Nity na wszystkich wręgach ? łal... grubo jedziesz
Będzie Sołdek-torpeda czy tam inna petarda :D
nie zapomnij też o wzdłużnikach :)

--
pozdro
Wojtek
...może i lepię powoli, ale za to beznadziejnie....
Ja każdy model potrafię schrzanić, a jaka jest twoja super-moc ?
-------------------------------------------------------------------------------------
W lepieniu: Luxtorpeda , Cerkiew
Polepione : Kaplica M.B.Śnieżnej

 
11-10-23 12:26  Odp: [R] SS SOŁDEK 1:100, GPM
97 



Na Forum:
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

i jak tam? dzieje się coś?

--
----------------------------------------------------------------------------
o tu choszm ... o takie
F4 Phantom II A10 Thunderbotl II

 
11-10-23 12:43  Odp: [R] SS SOŁDEK 1:100, GPM
Das79pl 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Dzień dobry, kontynuacja tematu będzie za około miesiąca. Tak model długo nie robiłem od marca. Pozdrawiam Oleksandr Dron.

--
Przepraszam, nie piszę dobrze po polsku.

 
21-10-23 19:49  Odp: [R] SS SOŁDEK 1:100, GPM
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Witam, trzymam kciuki. Sołdek to również mój statek który darzę sentymentem więc go nie "********" :) . Mój tata brał udział w jego budowie. Czekałem na opracowanie Szkutnika ale chyba sie nie doczekam :(

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
11-01-24 20:52  Odp: [R] SS SOŁDEK 1:100, GPM
Das79pl 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Witam serdecznie, około roku nie było nowości tematu chce odświeżyć i pokazać na jakiemu etapie model zostało prszerwa. Coś było zrobione ale nie pokazane w temacie, teraz tylko do przodu. Kadłub jeszcze trochę nie skończyłem zostało nad burty po środku, nadbudówką na razie na sucho zamocowania jeszcze jest co tam robić. Teraz zastanawiam się z czego zacząć dalej :) Wkrótce kontynuacja tematu już coś trafiło na matce.



























--
Przepraszam, nie piszę dobrze po polsku.

 
11-01-24 21:08  Odp: [R] SS SOŁDEK 1:100, GPM
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Piękna robota!

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
11-01-24 21:29  Odp: [R] SS SOŁDEK 1:100, GPM
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Gratulacje i podziw za dokładność i cierpliwość przy wygniataniu tylu nitów.

Twoje Modele są wspaniałe.

--
brystol jest gupi! lalalalaala!

Spiciu, Meee..., Avia, ała, RWD-6, P-24G, U-9, Lajciu, Kolegiata, Mercedes170V, Odp-I, Odp-II, Chałupa, Wilczur, Kościół, Beczułka


 
11-01-24 21:42  Odp: [R] SS SOŁDEK 1:100, GPM
żółtodziób 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Idę wrzucić moją wycinankę do kominka

--
pozdro
Wojtek
...może i lepię powoli, ale za to beznadziejnie....
Ja każdy model potrafię schrzanić, a jaka jest twoja super-moc ?
-------------------------------------------------------------------------------------
W lepieniu: Luxtorpeda , Cerkiew
Polepione : Kaplica M.B.Śnieżnej

 
12-01-24 09:24  Odp: [R] SS SOŁDEK 1:100, GPM
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Rewelacyjne wykonanie szczegółów !
Podziwiam !

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024