FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 10 z 11Strony:  <=  <-  7  8  9  10  11  -> 
12-03-24 19:42  Odp: [R] SS SOŁDEK 1:100, GPM
Jan Olfan   

Wspaniała robota!
Jestem dumny, że mam w modelarstwie coś wspólnego z Tobą - mam podobną lampę...

 
12-03-24 21:27  Odp: [R] SS SOŁDEK 1:100, GPM
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

PIĘKNE!
Czy wydawcy widzą, że cywilne, zwykłe frachtowce to bardzo dobre tematy na modele? Albo zarobić można już tylko na faszystowskich okrętach?

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
12-03-24 21:46  Odp: [R] SS SOŁDEK 1:100, GPM
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

To jest po prostu niesamowite co Pan z tym modelem wyprawiasz.... Oglądanie Twojej pracy to czysta przyjemność i motywacja :D
Niech no mi ktoś powie że "nie da się" czegoś z papieru zrobić ;P

--
GG 6801515

 
12-03-24 22:35  Odp: [R] SS SOŁDEK 1:100, GPM
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Waldeczku, po co te nerwy? Nie włączaj polityki do modelarstwa bo zasmrodzisz forum!
Poza tym nie masz pojęcia, o czym piszesz . Mało to jest modeli okrętów japońskich, brytyjskich, polskich czy amerykańskich? Ktoś ci każe kupować modele okrętów Kriegsmarine, KTÓRYCH WCALE TAK DUŻO NIE MA?

 
12-03-24 23:08  Odp: [R] SS SOŁDEK 1:100, GPM
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Akra, a gdzie Ty tu widzisz nerwy, albo politykę?
Ja tylko zwracam uprzejmie uwagę Wydawcom, którzy by tu ew. zbłądzili na piękno jednostek cywilnych. Nie dot. GPMu, który jest tu chlubnym wyjątkiem.
A że się akurat posłużyłem przykładem wysypu okrętów szerokorozumianych państw faszystowskich... No jakoś trzeba było zwrócić uwagę😉

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

Post zmieniony (13-03-24 08:52)

 
13-03-24 16:45  Odp: [R] SS SOŁDEK 1:100, GPM
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

"Albo zarobić można już tylko na faszystowskich okrętach?" To nie jest polityka?

"wysypu okrętów szerokorozumianych państw faszystowskich". Pewnie masz na myśli Japonię, bo niemieckich i włoskich okrętów wcale tak dużo nie ma. Znalazłem ciekawą opinię politologia na temat Japonii i faszyzmu:

Szowinizm i ksenofobia [dotyczy to Japonii] to jeszcze nie faszyzm.
Faszyzm to określona ideologia polityczna specyficzne połączenie nacjonalizmu i socjalizmu a nawet tzw. społecznej nauki kościoła katolickiego z wczesnych lat 20th w Japonii nie było żadnej partii propagującej taką ideologię sam nacjonalizm i poczucie wyższości własnego narodu to jeszcze za mało by sobie zapracować na miano faszysty, to prawda że Japończycy mieli i nadal mają pogardliwy stosunek do Chińczyków i Koreańczyków ale nie oni jedni na to chorują - Chińczycy tak samo odnosili się do Japończyków przez wieki, zgodzę się że ówczesna Japonia chorowała na imperializm i nacjonalizm, ale to pozwala ją dopiero przyrównać do militaryzmu pruskiego z którego skwapliwie czerpała pełnymi garściami

Nie należy traktować przystąpienia Japonii do paktu osi jako dowodu na jej faszystowski czy nazistowski charakter dla Japończyków był to zwykły pakt wojskowy nie podchodzili do tego w kategoriach ideologicznych po prostu Niemcy szli wtedy w Europie od zwycięstwa do zwycięstwa a Japonia szukała silnego sojusznika,

Nie chcę by zabrzmiało to protekcjonalnie ale jako politolog zapewniam was że Japonia nie spełniała kryteriów państwa faszystowskiego choć niewątpliwie powoli ewoluowała w tę właśnie stronę i nie wykluczone że jeszcze kilka lat i wykluł by się z niej kolejny potworek.

No a poza tym nikt, kto klei np. model Bismarcka nie myśli sobie: "Ale fajny model faszystowskiego okrętu mi wyszedł". Kleimy modele dla frajdy, bez analizowania jaki dany kraj miał wtedy ustrój.

 
14-03-24 09:49  Odp: [R] SS SOŁDEK 1:100, GPM
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Akra, dzięki za wykład, znalazłem jednak odwrotną interpretację ustroju cesarstwa Japonii. Historycy się spierają...
Mimo to 😉 będę się upierał, że jednostki cywilne mają swój urok, który pozostaje niedoceniony 😁
No i oddajmy głos autorowi modelu...

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

Post zmieniony (14-03-24 09:50)

 
01-04-24 20:43  Odp: [R] SS SOŁDEK 1:100, GPM
Das79pl 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Witam wszystkich, trochę czasu nie było nowości tematu ale już mam.
Zostało wysłane nie tak za dużo pracy no olinowanie i maczty zajmę czasu, jeszcze szalupy co prawda.
Zaraz chce skończyć z detalami na pokładzie. Gdzie potrzebuje używam kartonu barwionke na przykład koło zapasowe sterowe. Na zdjęciach widać różnicę od wycinanki.








No i teraz pokaże nad czym ostatnio pracuje to jest winda ładunkową parowa w ilości 4 sztuki, chociaż myślę może trzy jak teraz jest na Sołdke.
Po analizie zdjęć zacząłem robić coś co muszę być prawdopodobnie, robić to robić dobrze. Nie myślałem że będzie tak dużo detalej na zdjęciu około 95%, brakuje imitacja nakrętek jakichś drutów. Głównym materiałem znowu barwionke. W jakości liny jest prawdziwą lina z nierdzewnej stali średnica 0,3 mm kupiłem takiej skarb na AliExpress.
Na windzie co złożyłem jeszcze brakuje detalej rurociągu, sterowanie i osłona na średnio koło zębate.
















--
Przepraszam, nie piszę dobrze po polsku.

Post zmieniony (01-04-24 20:47)

 
01-04-24 20:58  Odp: [R] SS SOŁDEK 1:100, GPM
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Das79p, dziękuję Ci, że mogę oglądać i podziwiać Twoje wspaniałe cudeńka

--
brystol jest gupi! lalalalaala!

Spiciu, Meee..., Avia, ała, RWD-6, P-24G, U-9, Lajciu, Kolegiata, Mercedes170V, Odp-I, Odp-II, Chałupa, Wilczur, Kościół, Beczułka




Post zmieniony (01-04-24 21:00)

 
02-04-24 00:13  Odp: [R] SS SOŁDEK 1:100, GPM
Hubert 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Ja to idę jutro cegły kleić zaprawą….albo w bierki sobie pogram dla uspokojenia….
Cudo

--
Jak na razie only Royal Navy

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 10 z 11Strony:  <=  <-  7  8  9  10  11  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024