FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)

Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  

Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok bez stronicowania (rolka)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Widok z podziałem na strony: strona 1 z 1Strony:  1 
19-09-22 16:50  [G] Śmigłowiec Bell AH-1S Cobra z MM
aragorn001 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10

Witam fanów gniecenia i klejenia kartonu.

Oto niedawno ukończony mój pierwszy wiatrak. Wybrałem sobie w miarę proste opracowanie z MM. Długo się do niego przybierałem, potam znowu leżał sobie napoczęty, nie miałem do niego weny twórczej ani zacięcia. Ale w tym roku wróciłem do niego i postanowiłem stoczyć ostateczną walkę.

Bardzo podobają mi się modele wiatraków i doceniam wszystkich którzy się za nie zabierają. Mój MM miał lekkie przesunięcia kolorów co widać na modelu, wykonanie w standardzie, ogólnie bez problemów opracowanie, błędy to mój wkład osobisy .

Od siebie trochę dodałem do kabiny, zegary, pasy itp, limuzyna z otwartymi drzwiami, reszta to standard, jedynie przemalowałem ten okrągły element z przodu pod wirnikiem, tam te przesunięcia koloru były bardzo widoczne na listkach.

Zapraszam do galerii szczególnie miłośników wiatraków.

--

Post zmieniony (19-09-22 16:54)

Odpowiedz na tę wiadomość 

19-09-22 20:04  Odp: [G] Śmigłowiec Bell AH-1S Cobra z MM
messer 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 20
Galerie - 23

- 43

Świetnie sklejony, gratuluję.

--
http://messer.cba.pl

19-09-22 21:46  Odp: [G] Śmigłowiec Bell AH-1S Cobra z MM
Borowy 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 12
Galerie - 3

- 2

Witam. Podoba mi się jak wykonałeś ten model. Gratulacje.

--

Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1,

W budowie:
Krupp Protze OSP

Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

19-09-22 22:07  Odp: [G] Śmigłowiec Bell AH-1S Cobra z MM
Kylo Ren 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3

- 6

Gratulacje bardzo ładnie sklejony model. Sam też popełniłem w przeszłości ten sam model tylko, że opracowanie było z 1994 roku o ile się nie mylę. Projekty Pawła Mistewicza są takiez, że same się kleją bardzo przyjemnie.

--
W fabryce: Fokker E V KK , Sopwith PUP KK, Spowith F1 Camel KK, F-104G Starfighter

Modele I Wojny Światowej:
Fokker E. V. , Sopwith F1 Camel, Nieuport 11c.1 "BeBe",

Modele II Wojny Światowej:
Mitsubishi A6M2 Zero , F-4F Wildcat , Chi-he, 4TP

Współczesne:

19-09-22 22:28  Odp: [G] Śmigłowiec Bell AH-1S Cobra z MM
Winek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 15

- 10

Bardzo ładnie wykonany.
Gratulacje!

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

19-09-22 23:09  Odp: [G] Śmigłowiec Bell AH-1S Cobra z MM
kari   

... model ok. z małą uwagą, węższa końcówka cz.67 powinna być mniej więcej na wysokości osi rotora głównego
i łączyć się z drążkiem popychacza tak jak pokazane jest na rys.5 w opisie budowy modelu.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

--

20-09-22 16:53  Odp: [G] Śmigłowiec Bell AH-1S Cobra z MM
aragorn001 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10

Dzięki sa ciepłe słowa:

kari - dzięki za uwagę, rysunki nie wyjaśniały mi wszystkiego i posiłkowałem się innymi sklejonymi Cobrami, może powieliłem błąd
kylo ren - tak p. Pawła Mistewicza modele w zasadzie się same kleją jak się człowiek przyłoży, błędy to wkład własny

--
Sklejacz kartonowych modeli od ponad 40 lat. Raz coś się uda, innym razem nie za bardzo.

Ulubione tematy to żaglowce, okręty i dioramki opowiadające historie

20-09-22 19:00  Odp: [G] Śmigłowiec Bell AH-1S Cobra z MM
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23

Też ta Cobrę skleiłem i to opracowanie jeszcze przed komputerowe i jak na takowe to klei się dobrze ale powiedzieć że calkiem idealnie to przesada. Trzeba uważnie pilnować geometri kadłuba. Po za tym grube krechy w opracowaniu i papier i druk nie idealny. Jednak dobrze Ci wyszedł model.

Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Widok z podziałem na strony: strona 1 z 1Strony:  1