FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 11 z 34Strony:  <=  <-  9  10  11  12  13  ->  => 
13-03-07 08:28  Re: (relacja) Yamato z AH 1-2/2004
asiasmar   

A przepraszam jeszcze jedno mam pytanie korzystasz z monografi japońskiej o yamato to wiem ale mam pytznie tez w swoim modelu chciałbym pokombinować z tymi blachami i nitami ale nie mam z jakich źródeł kożystać napewno każdy okręt ma inne ułożenie blach. Mam King george V i nie wiem z jakich źródeł mam kozystać może jakaś podpowiedz . dziękuje

 
13-03-07 10:48  Re: (relacja) Yamato z AH 1-2/2004
Witek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

97 szlifować muszę poszycie kadłuba ponieważ nadmiar kleju wypłynął z pod blach poszycia.
Asiasmar deski powinny mieć przy tej skali 0, 6 mm ale ja mam pocięte pasy na 1mm. Pasy poszycia deskowanego mam wykonane z tapety samoprzylepnej o kolorze drewna. Zostały pocięte na paski o szerokości 1 mm i długości 30 mm. Deski odklejam z papieru i przyklejam na pokład co czwartą. Paski odrywam z różnych miejsc tak aby nie odwzorować jedne dechy na pokładzie tylko aby było widać odcięte kolory.
Co d KG V to ciężko jest mi powiedzieć skąd masz wziąć dokumentacje. Załóż w dziale okręty nowy watek o dokumentacji do KG V z na pewno Ci pomogą. Ale zanim założysz nowy temat poszukaj w necie zdjęć. Na pewno jest tego dużo.

--

Post zmieniony (12-07-10 16:17)

 
13-03-07 18:10  Re: (relacja) Yamato z AH 1-2/2004
Argus   

Witam
dodatkowe elementy -- hangar dla samolotów, dla łodzi
jakoś przeżyłem, blachy i nity super dobra,
ale po deskach na pokładzie przez godzine tylko GU-gu mówiłem
Witek , szacuneczek dla Ciebie Twój model to poezja

Ale powiedz mi tak na marginesie ile Ci poszło szpachli na kadłub
sądząc po cenie kupowałeś puszki 700 g


Pozdrawiam

--
Nie od razu Kraków zbudowano :-)

 
13-03-07 18:51  Re: (relacja) Yamato z AH 1-2/2004
Witek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Argus nigdy nie kupuje mniejszych niż 2 kg z racji tego, że zajmuje się blacharką, tuningiem i lakiernictwem samochodowym. Zawsze szpachli jest u mnie kilka kilo. Na kadłub poszło niewiele nawet nie 0,5 kg. Najważniejszym w szpachlowaniu kadłuba jest nakładanie szpachli, a dopiero potem szlifowanie. Im lepiej położysz szpachle tym mniej będziesz miał szlifowania.

--
Pozdrawiam Witek
Na warsztacie Yamato , Scorpion, Amerigo Vespucci, Akizuki

-----------------------------------
Samoloty. Okręty, Pojazdy
-----------------------------------

 
13-03-07 19:18  Re: (relacja) Yamato z AH 1-2/2004
Argus   

To już wiem czemu mi tak ładnie nie wychodzi
a łapy mi juz odpadaja od szpachlowania i szlifowania
ale >dam se radę <
powiedz mi jeszcze gdzie mozna kupic ta monografię z której korzystasz ??
Gakken ?

--
Nie od razu Kraków zbudowano :-)

 
13-03-07 19:29  Re: (relacja) Yamato z AH 1-2/2004
Witek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Zamówił mi ja jeden z naszych forumowych kolegów. Jeśli bedziesz zainteresowany to się z nim skontaktuje chyba, że się on odezwie pierwszy tu na forum.

--
Pozdrawiam Witek
Na warsztacie Yamato , Scorpion, Amerigo Vespucci, Akizuki

-----------------------------------
Samoloty. Okręty, Pojazdy
-----------------------------------

 
13-03-07 21:05  Re: (relacja) Yamato z AH 1-2/2004
asdek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Bardzo ładnie, mam tylko jedno pytanie czy To jest jeszcze karton. Może trzeba podzielić forum na standard i walorka.

 
13-03-07 22:24  Re: (relacja) Yamato z AH 1-2/2004
choochoo 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

a po co dzielic?? przeciez pisal Witek w pierwszym poscie ze dzieki dokumentacji robi pelna walorke a karton tylko baza.

Co do tej walorki to jak narazie lajba jest pocisnieta jesli tak dotrwa do konca to poprzeczka z lekka zawisnie wysoko dla innych ale to dobrze bo takie wypasione klejenie mobilizuje i jest motorkiem rzeby gonic najlepszych i od nich sie uczyc :)

pozdro

 
15-03-07 14:19  Re: (relacja) Yamato z AH 1-2/2004
Argus   

Witek
jestem zainteresowany tym opracowaniem Yamato
jeśli sa tam szczegóły to chętnie
na razie szlifuję swój "klocek" i mówiac szczerze strasznie mnie korci żeby
zrobic kadłub tak jak Ty robisz
ale na razie musze zakończyć "blacharke" - szpachlowanie i szlifowanie
Nie mam za duzo wolnego czasu to idzie to dośc wolno.

napisz jeszcze czym malujesz? i czy mieszasz farby czy sa jakies gotowe kolory do danego modelu ?

--
Nie od razu Kraków zbudowano :-)

 
15-03-07 15:19  Re: (relacja) Yamato z AH 1-2/2004
Witek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Witam
Co do farb to są to farby samochodowe tz. baza na którą potem kładzie się lakier bezbarwny. Farbę na podstawie odpowiedniej próbki dobrałem w mieszalni lakierów samochodowych. Są tam tysiące odcieni i praktycznie można dobrać każdy kolor i odcień do każdego modelu. Farba ta kosztuje 12 zł 100 g. Do tego można dolać rozpuszczalnik i wychodzi 150g. Bardzo dobrze kryje a jeśli kolor jest słabo ryjący to można dokupić odpowiedni podkład, który zabarwi podłoże i po drugim malowaniu kolorem powierzchnia będzie pokryta. Farba ta niestety nie nadaje się do malowania modeli lub części plastikowych. Chyba, że zakupimy odpowiedni podkład. Gdyby, brakło nam odpowiedniego koloru to możemy dorobić następną porcje podając tylko nr i jesteśmy pewni, że kolor biedzie idealnie taki sam.
Prace nad modelem cały czas posowają sie do przodu ale nie bedę pokazywal fotek jak klade kolejną setke desek na pokładzie.:-)

--
Pozdrawiam Witek
Na warsztacie Yamato , Scorpion, Amerigo Vespucci, Akizuki

-----------------------------------
Samoloty. Okręty, Pojazdy
-----------------------------------

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 11 z 34Strony:  <=  <-  9  10  11  12  13  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024