FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
09-02-22 21:12  [G] PZL P-37B Łoś, 1:33, Kartonowa Kolekcja
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Witam Kolegów

Po dwóch latach od rozpoczęcia prac pragnę zaprezentować Kolegom galerię sklejonego ostatnio modelu polskiego samolotu bombowego PZL 37B Łoś.



Jak wspomniałem, budowę modelu rozpocząłem ponad 2 lata temu lecz zmuszony byłem przerwać. W międzyczasie oczywiście skleiłem kilka innych modeli, a Łoś czekał na swój powrót.
Pierwszym powodem było niezamierzone uszkodzenie poszycia kadłuba samolotu podczas caponowania arkuszy. Nasączone kartki suszyłem na działce na drewnianym stole. Opary Caponu rozpuściły żywicę występującą w sękach desek stołowych, która wsiąknęła w arkusze modelu nieodwracalnie je plamiąc. Ślady nie do usunięcia. Mimo to rozpocząłem budowę modelu w nadziei, że w późniejszym okresie uda mi się uzyskać zapasowe części.
Drogim powodem było przedobrzenie podczas wykonywania kołpaków śmigieł. Chcąc utwardzić czubki kołpaków posmarowałem je od środka klejem CA, który przesiąkł na zewnątrz i skutecznie, nieregularnie je poplamił. Krótko mówiąc dałem przysłowiową plamę! Próby naprawienia kołpaków, malowania powodowały jeszcze gorszy efekt. Konieczne było wykonanie ich od nowa ale nie miałem z czego.
Łoś trafił do szuflady.

W ubiegłym roku podjąłem starania o powrót do tematu. Uszkodzonych części lub drugiej wycinanki nie udało się zdobyć.
Z pomocą przyszedł Redaktor Naczelny Kartonowej Kolekcji Pan Paweł Mistewicz, jednocześnie autor modelu. Udzielone wsparcie Pana Pawła skłoniło mnie do powrotu do modelu. Zacząłem od naprawy kołpaków, a idealne spasowanie kolejnych części tylko zachęcało do kontynuacji i pociągnięcia budowy aż do szczęśliwego końca.

O modelu i wydawnictwie trudno napisać coś nowego. Model jest świetnie opracowany (za wyjątkiem oszklenia części dziobowej), wystarczająco zdetalizowany aby mieć satysfakcję z jego wykonania. Podczas budowy skorzystałem z dedykowanych przez wydawnictwo części laserowych, żywicznych kół, żywicznych karabinów Vickers oraz dodatkowych magazynków amunicji. To znacznie ułatwiło prace.
W wydawnictwie GPM zakupiłem tłoczone kabiny (nigdzie więcej nie znalazłem innych, np .produkowanych przez Gomix), których ewidentnie nie polecam chcącym sklejać ten model. Wyjaśnię to później.
Znane są powszechnie uwagi do kształtu części dziobowej samolotu. Autor w opracowaniu poleca modelarskie uproszczenie wykonania dziobu samolotu z płaskich, stożkowo ukształtowanych szablonów przezroczystej folii. Większość jednak woli kształt zbliżony do oryginału. Także poszedłem w tym kierunku wykorzystując części z wycinanki. Efekt poniżej.

Dość pisania. Zapraszam do oglądania i komentowania. Chętnie odpowiem na wszelkie pytania związane z tym modelem.

Wygląd ogólny modelu:






Trochę szczegółowych przybliżeń:














Chcąc upodobnić model do oryginału, na podstawie posiadanej dokumentacji wykonałem szablon kształtu dziobowej części kadłuba samolotu, który posłużył do budowy tej części modelu. Zakupione w GPM owiewki mają zupełnie inny kształt i nijak nie da się ich dopasować do modelu z tego opracowania. Zmusiło mnie to do wykonania własnych. Wytłoczki z GPM posłużyły mi jako formy do wykonania kopyt, na których naciągałem folię do swoich kabinek. Z efektu jestem nawet zadowolony. A Wasze zdanie?




I jeszcze wspólne zdjęcie z mniejszym bratem Łosia, PZL P-11c wykonanym wcześniej z wycinanki Kartonowy Arsenał.




Na koniec takie marzenie – w przyszłości cała trójka modeli najbardziej znanych samolotów z Kampanii Wrześniowej 1939.




Proszę o wybaczenie za niezbyt dobrą jakość zdjęć. Z obserwacji wynika, że mój aparat chyba zbliża się do wieku emerytalnego i czas będzie poszukać jakiegoś nowego. To już do rozważań w innej bajce.

Do następnego razu.

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
09-02-22 21:27  Odp: [G] PZL P-37B Łoś, 1:33, Kartonowa Kolekcja
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

piękny model do kolekcji, a co najważniejsze ŁOŚ :-)

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 
09-02-22 21:31  Odp: [G] PZL P-37B Łoś, 1:33, Kartonowa Kolekcja
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Taaak. Mam takie samo marzenie - na razie spełniłem je, ale w skali 1:72 :P

Łoś jest świetny - zresztą, czego innego można było się spodziewać. Idealna robota.

Kabina jest elementem ktoŸy skutecznie odwleka budowę tego modelu, a tłoczyć nie umiem :/

--
54323031

 
09-02-22 21:56  Odp: [G] PZL P-37B Łoś, 1:33, Kartonowa Kolekcja
Mejdej 



Na Forum:
Galerie - 10


 - 3

Piękna praca, a sam model wykonany bez zastrzeżeń. U mnie czeka on sobie w kolejce. Tak oszklenia zdecydowanie brak na rynku i żaden wydawca nie przygotował tego oszklenia poprawnie. Mam te oszklenia z GPM i GOMIX i są dalekie od prawidłowego kształtu. A może jest szansa na zakup u Ciebie takiego oszklenia, skoro masz już kopyto i widać że kształt i jakoś oszklenia jest jak najbardziej Ok, to ja byłbym jak najbardziej chętny :) na kilka sztuk. Jak nie to chyba sam podejdę do tego, bo w planie jest kilka Łosiów :).

--

Post zmieniony (10-02-22 11:30)

 
09-02-22 22:15  Odp: [G] PZL P-37B Łoś, 1:33, Kartonowa Kolekcja
MPaweł 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Pięknie się prezentuje. Czysto i elegancko. Gratulacje. A oszklenie - pierwsza klasa.

 
09-02-22 22:34  Odp: [G] PZL P-37B Łoś, 1:33, Kartonowa Kolekcja
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Przecudownej jakości praca. Rewelacyjne jest wszystko, micha się cieszy od oglądania kolejnych fotek. WOW !!! Podpisuję się pod pytaniem/sugestią o zakup oszklenia, bo jego brak skutecznie zniechęca do rozpoczęcia pracy. Z ciekawości, to dziobowe oszklenie tłoczone w jednej części ?

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
09-02-22 22:34  Odp: [G] PZL P-37B Łoś, 1:33, Kartonowa Kolekcja
TRH 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 25


 - 5

Bardzo fajny model. Gratuluję i życzę powodzenia w realizacji wspomnianego na ostatnim zdjęciu marzenia :)

--
Podkarpacka Inicjatywa Wielbicieli Kartonowych Obiektów
TRH Paper Models - facebook

Na warsztacie:
USS "Gambier Bay" (CVE-73)
MiG-29A

 
09-02-22 22:47  Odp: [G] PZL P-37B Łoś, 1:33, Kartonowa Kolekcja
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Świetna, czysta, standardowa robota. Piękne łączenia segmentów, widać, że z BCG jesteś za pan brat.
Gratulacje!
Jeżeli jest to możliwe, opony pociąg matem.

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
09-02-22 22:51  Odp: [G] PZL P-37B Łoś, 1:33, Kartonowa Kolekcja
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Łałłłł !!! Cudeńko !!! Oszklenie wyszło fantastycznie. Model prezentuje się Przepięknie :)

Czy jesteś w stanie ocenić ten model z ostatnim (chyba 2005 r) wypustem z MM-a?

--
Modele rolnicze od podstaw
KZB 3B Vistula,DUTRA Ue 28,BIZON Z056,DUTRA D4K-B,Ursusy w natarciu,ZETOR ZTS 16245,John Deere 6150M,Ursusy C-385

 
09-02-22 22:57  Odp: [G] PZL P-37B Łoś, 1:33, Kartonowa Kolekcja
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Piękny model. Świetna, bardzo czysta robota. Gratulacje.

Pozdrawiam.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
09-02-22 23:47  Odp: [G] PZL P-37B Łoś, 1:33, Kartonowa Kolekcja
greg   

Gratuluję pięknego modelu, jakże ważnego i "drogiego" chyba dla większości z Nas.
Sklejony naprawdę na b. dobrym, wysokim poziomie.
Pozdrawiam serdecznie Wszystkich.

 
10-02-22 00:05  Odp: [G] PZL P-37B Łoś, 1:33, Kartonowa Kolekcja
Robert   

Piękny Łoś,mam pierwsze wydanie zrobione od Pana Pawła jeszcze z MMa,leży i ten i z Gomixu,ale może kiedyś doczekam 1/32 od IBG,ot takie marzenie głupiego:)

 
10-02-22 01:16  Odp: [G] PZL P-37B Łoś, 1:33, Kartonowa Kolekcja
Mateusz Skałecki 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Fajny. Owiewka robi wrażenie. Spróbuj nałożyć na koła trochę szarej farny olejnej suchym pędzlem aby nie były takie czarne i błyszczące to efekt będzie jeszcze lepszy.

--
Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

 
10-02-22 04:11  Odp: [G] PZL P-37B Łoś, 1:33, Kartonowa Kolekcja
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Wiesiu, kawał dobrej roboty :) Podoba mi się ogromnie ale czy aby przednie giry nie są ciut za długie?

--
GG 6801515

 
10-02-22 08:28  Odp: [G] PZL P-37B Łoś, 1:33, Kartonowa Kolekcja
Sławek 

Na Forum:
Galerie - 37


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 3

Witam, nie kleję modeli samolotów, ale jestem pod wrażeniem wykonania, czysto dokładnie i z pomysłem. Zacnie się prezentuje, a już z PZL P11c wygląda super. I tak, tak, Karaś musowo jest potrzebny do kolekcji. Pozdrawiam

 
10-02-22 10:19  Odp: [G] PZL P-37B Łoś, 1:33, Kartonowa Kolekcja
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Świetnie się prezentuje ! Doskonałe wykonanie !

 
10-02-22 10:43  Odp: [G] PZL P-37B Łoś, 1:33, Kartonowa Kolekcja
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Piękny model! Gratulacje!
A Karaś - wybrałeś znakomite opracowanie, ta wycinanka pozwala na zbudowanie szczegółowego modelu, a pole do dodatkowej waloryzacji daje bardzo szerokie.
Znając Twoje możliwości spodziewam się kolejnej perełki!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
10-02-22 18:41  Odp: [G] PZL P-37B Łoś, 1:33, Kartonowa Kolekcja
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Dzięki Koledzy za uznanie.

Petrov – wytłaczania uczyłem się z Forum; kiedyś pięknie i czytelnie opisał to Kolega śp.Ostoya; spróbuj, do odważnych świat należy.

Mejdej – oszklenie z Gomix’u niestety nie jest mi znane natomiast z GPM bardzo odbiega od rzeczywistości – w możliwie krótkim czasie opiszę to porównanie; nie robię wytłoczek na sprzedaż, mogę się podjąć wykonania takowych wspólnie z zainteresowanym (już jeden taki jest).

Kilmister – podobnie jak powyżej - nie robię wytłoczek na sprzedaż, mogę się podjąć wykonania takowych wspólnie z zainteresowanym (już jeden taki jest); dziobowa osłona (ruchoma) została wycięta osobno z jednej z wytłoczek.

Art. – zawiodę Cię, używam głównie kleju introligatorskiego (od 1967 r.!); nie opanowałem wystarczająco dobrze BCG chociaż również go używam w niektórych przypadkach; opony były malowane półmatem Vallejo 169 ale OK, pomyślę nad zmatowieniem; dzięki za uwagę.

Rodrus – nie mam żadnego wydania MM z Łosiem i nie porównywałem z KK; nie mogę pomóc; może kiedyś jak mi trafi w ręce.

Mateusz Skałecki – dzięki za uwagę, popracuję nad oponami.

Jaroslav – mając pełne zaufanie do autora (pana Pawła) nie sprawdzałem goleni; wydają się prawidłowe..

Mariusz – dzięki za zachętę; Twoją relację (i nie tylko) mam już przeczytaną i obejrzaną kilkakrotnie, niestety początkowe zdjęcia są niewidoczne - dopiero od widoku kadłuba bez silnika z goleniami na klockach Lego (20.09.2008); i tak Twoja relacja jest bardzo pomocna.

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
10-02-22 19:14  Odp: [G] PZL P-37B Łoś, 1:33, Kartonowa Kolekcja
Kris 



Na Forum:
Relacje w toku - 3


 - 10

A czemu komory bombowe w kadłubie zamknięte? ;-))

 
10-02-22 19:56  Odp: [G] PZL P-37B Łoś, 1:33, Kartonowa Kolekcja
mario9 



Na Forum:
Relacje z galerią - 18
Galerie - 72


 - 12

Świetnie wykonany model pięknego samolotu.
Życzę powodzenia w realizacji marzenia. To bardzo dobry pomysł.

--

Pozdrawiam Mariusz

Ostatnie wypociny ;)

Powietrze:
Su-27UBM, MiG-29MU, Saab J28A Vampire

Heavy metal:
D-350 Mazur, Vk 4501


 
10-02-22 20:23  Odp: [G] PZL P-37B Łoś, 1:33, Kartonowa Kolekcja
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Ponownie witam Kolegów

Zgodnie z obietnicą przedstawiam prace zmierzające do uzyskania jak najlepszego kształtu dziobowej części kadłuba modelu Łosia.
Dla jasności procesu rezygnuję z miniaturek i prezentuję większe zdjęcia.

Mimo wielu krytycznych uwag pod adresem wytłoczek z GPM do modeli Łosia trwałem w przekonaniu, że jakoś uda mi się je dopasować. Kiedy doszedłem w modelu do tego momentu, wykonałem szablon części oszklenia, który idealnie pasował do kadłuba.



Przymierzyłem szablon do wytłoczki GPM i tu klops. W żaden sposób nie dałoby się wyciąć potrzebnego oszklenia. Wytłoczka jest za krótka i za płytka co zaznaczyłem na czerwono.




W ten sposób wróciłem do dokumentacji, na podstawie której wykonałem szablon dziobu samolotu i przymierzyłem do modelu. Pasował świetnie co doskonale świadczy o autorze wycinanki.




Z szablonem dziobu porównałem obydwie kabinki z GPM, a efekt widoczny jest na zdjęciach. Sam dziób ma błędny kształt i wielkość. Chociaż drugie oszklenie pasuje kształtem w górnej części to jednak jest za małe aby je wykorzystać.




Poszukiwanie alternatywnych kabinek w internecie nic nie dało. Totalna pustka. Postanowiłem zrobić swoje zalewając wytłoczki GPM gipsem. Włączyłem w to również kabinę pilota. Tak wyglądały moje kopyta po zalaniu i pierwszej warstwie uzupełniającej. Jeszcze daleko do prawidłowości.



Ostateczny kształt kopyt uzyskałem po wielokrotnych uzupełnieniach powierzchni, szlifowaniu, porównywaniu do szablonów (również przekrojów wręgowych) oraz utwardzaniu powierzchni za pomocą lakieru – zwykły Capon. Widoczne na powierzchniach białe plamy to talk zmieszany z Caponem do końcowego wygładzenia. Wygląd ostateczny:



Potem przygotowanie odpowiedniej wielkości folii, rozgrzany w patelni olej, naciąganie na kopyta z wydatną pomocą szanownej małżonki. Na końcu mycie w płynie do naczyń i misterne docinanie. Efekt już znacie.

Jeszcze bieżące odpowiedzi.

Kris – to opracowanie nie przewiduje otwartych komór a kadłubie; nie posiadam tej wycinanki ale chyba w wydanym przez FlyModel Łosiu jest taka możliwość, jak również posiada do wykonania skrzela na krawędziach natarcia.

Mario9 – dziękuję za ocenę i życzenia (zdradzę, że w realizacji).

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
10-02-22 21:27  Odp: [G] PZL P-37B Łoś, 1:33, Kartonowa Kolekcja
Rekrut 

 

Dzisiaj dostałem info z wyd. Fly Model, że jest dostępne nowe oszklenie do Łosia.

 
10-02-22 21:29  Odp: [G] PZL P-37B Łoś, 1:33, Kartonowa Kolekcja
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Coś pięknego ! Gratulacje za wykonanie.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
10-02-22 22:29  Odp: [G] PZL P-37B Łoś, 1:33, Kartonowa Kolekcja
Kris 



Na Forum:
Relacje w toku - 3


 - 10

wiem, wiem,... droczę się tylko, mam model Łosia w wydaniu Pawła, ale z MM, pewnie te projekty niczym się nie różnią. Z tego co się dowiedziałem zaraz po sklejeniu modelu, bomby wypadały przez zamknięte klapki, pewnie dociągały je jakieś sprężyny. Domyślam się, że przy zawieszaniu bomb klapki rozparte były jakimiś klockami. Więc gdybym znów popełnił Łosia, to komory pozostawiłbym zamknięte. Trochę mnie zdziwiło że w projekcie autor modelu nie zrobił przedziału za pilotem, skoro dziób jest, do tego oddzielne powierzchnie sterowe i klapy no i te komory bombowe.

--

 
11-02-22 11:38  Odp: [G] PZL P-37B Łoś, 1:33, Kartonowa Kolekcja
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Piękny model.
Gratuluję.

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
11-02-22 13:43  Odp: [G] PZL P-37B Łoś, 1:33, Kartonowa Kolekcja
Mejdej 



Na Forum:
Galerie - 10


 - 3

Czyli Winek jak dobrze odczytuje to zdanie "mogę się podjąć wykonania takowych wspólnie z zainteresowanym", to mam do Ciebie przyjechać np. z dobrym trunkiem i wtedy razem zrobimy tyle oszkleń ile mi będzie potrzeba ? :) Jeśli mieszkasz blisko Warszawy, to sprawa prosta, w przeciwnym wypadku to wywarzę po raz kolejny te drzwi i zrobię sam.

--

 
11-02-22 15:44  Odp: [G] PZL P-37B Łoś, 1:33, Kartonowa Kolekcja
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Koledzy powiedzieli już chyba wszystko. Model prima-sort. Choć sam maluję moje modele, to umiem docenić czysto, równo sklejony i dobrze poretuszowany standard.

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
11-02-22 18:50  Odp: [G] PZL P-37B Łoś, 1:33, Kartonowa Kolekcja
Piotr 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Model nie należy do łatwych ,więc szczere gratulacje dla ciebie za perfekcyjne wykonanie.

--
Ile ludzi tyle zdań.

 
11-02-22 20:22  Odp: [G] PZL P-37B Łoś, 1:33, Kartonowa Kolekcja
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Ponownie witam Kolegów i dziękuję za pozytywne przyjęcie modelu

Rekrut – trochę za późno, może innym się przydadzą, dzięki za info.

Kris – całkiem realna teoria, każdy model (opracowanie) ma swoją specyfikę.

Mejdej – prawie tak, niekoniecznie z trunkiem; mieszkam nad morzem k. Gdyni wic jak ktoś ma ochotę to zapraszam; spójrz wyżej na wpis Rekruta.

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
11-02-22 21:37  Odp: [G] PZL P-37B Łoś, 1:33, Kartonowa Kolekcja
Mejdej 



Na Forum:
Galerie - 10


 - 3

Tak czytałem. Na stronie Fly Model nie ma takiej informacji wyraźnie podkreślającej ze te oszklenia są na nowo opracowane i nie maja nic wspólnego z wcześniejszymi oszkleniami do tego modelu :)

--

 
11-02-22 23:12  Odp: [G] PZL P-37B Łoś, 1:33, Kartonowa Kolekcja
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam, śliczności, pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
12-02-22 08:59  Odp: [G] PZL P-37B Łoś, 1:33, Kartonowa Kolekcja
lubię placki   

Na stronie Fly Model piszę, że oszklenie jest do nr.046 i 138.

--
modele to moja pasja.

 
12-02-22 10:09  Odp: [G] PZL P-37B Łoś, 1:33, Kartonowa Kolekcja
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Widać wkład pracy ale warto było ! Jest super !

 
12-02-22 16:49  Odp: [G] PZL P-37B Łoś, 1:33, Kartonowa Kolekcja
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Witam Kolegów

Dziękuję Wam za uznanie.

Oszklenie – całe szczęście, że mam to za sobą; następnego Łosia kleił nie będę, jeszcze tyle innych modeli chciałbym wykonać; jak ktoś jest zainteresowany moimi wytłoczkami to ponownie zapraszam, spróbujemy wykonać.

Ryszard – najbliższa okazja do publicznej prezentacji Łosia będzie w Redzie, wybieram się.

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
12-02-22 21:12  Odp: [G] PZL P-37B Łoś, 1:33, Kartonowa Kolekcja
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Winku, napisałeś "wytłaczania uczyłem się z Forum; kiedyś pięknie i czytelnie opisał to Kolega śp.Ostoya; spróbuj, do odważnych świat należy."

Tylko nie mów, że ów Ostoya to nasz OSTOJA, założyciel KARTONOWYCH DINOZAURÓW! Szybko zaprzecz, proszę!

 
12-02-22 21:46  Odp: [G] PZL P-37B Łoś, 1:33, Kartonowa Kolekcja
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Winiek - do zobaczenia więc w Redzie :-)

 
14-02-22 13:54  Odp: [G] PZL P-37B Łoś, 1:33, Kartonowa Kolekcja
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Tak Andrzeju, nasz Ostoja.
Wybaczcie błąd pisarski y/j.

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
16-02-22 15:27  Odp: [G] PZL P-37B Łoś, 1:33, Kartonowa Kolekcja
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

O nie, tylko nie On!!!!!!! Nie poznałem go osobiście a mam wrażenie, jakbym utracił brata :-(

 
17-02-22 13:17  Odp: [G] PZL P-37B Łoś, 1:33, Kartonowa Kolekcja
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Chyba większość z nas ma podobne wrażenie.
Ale pamięć pozostaje!

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
17-02-22 23:11  Odp: [G] PZL P-37B Łoś, 1:33, Kartonowa Kolekcja
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Winku, co tu pisać, napsułeś, by finiszować w takim stylu.
Podobno faceta poznaje się po tym jak kończy.
Gratulacje!!

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
21-02-22 16:16  Odp: [G] PZL P-37B Łoś, 1:33, Kartonowa Kolekcja
Zdzisław 



Na Forum:
Galerie - 27


 - 9

Świetny model. Gratulacje !
Przez Twoje prace studialne nad oszkleniem kabiny model nabrał kształtów podobnych do samolotów na zdjęciach archiwalnych. Nawet trochę podobny do łosia.

Pozdrawiam, Zdzisław

Post zmieniony (21-02-22 16:18)

 
22-02-22 09:36  Odp: [G] PZL P-37B Łoś, 1:33, Kartonowa Kolekcja
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Piterpanzer, Zdzisław - dziękuję.
Zdzisław - chodzi Ci o Łosia czy łosia?

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
22-02-22 12:12  Odp: [G] PZL P-37B Łoś, 1:33, Kartonowa Kolekcja
Zdzisław 



Na Forum:
Galerie - 27


 - 9

Model pięknie odwzorowuje PZL-P37B Łosia,
a jego "dziób" jakoś mi przypomina łosia z lasu.

Sam chcę zbudować ten model, ale opisane przez Ciebie tłoczenie kabiny trochę mnie zniechęca.

--

Pozdrawiam, Zdzisław

Ostatnio ukończone:
Żubr A-80, PZL-101 Gawron, Nieuport 11c.1, DH-82 Tiger Moth, Bartel Bm-6a, ORP Smok, parowóz OKl27, wagon typu BCi,
parowóz TKp30, parowóz Ol49, lokomotywa EP05, diorama kolejowa - Baranowice Śl..

 
22-02-22 19:45  Odp: [G] PZL P-37B Łoś, 1:33, Kartonowa Kolekcja
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Zdzisław - może dlatego nazwali samolot Łosiem.
Koledzy zapowiadali nowe kabinki z FlyModel.
Swojego bałem się zaczynać w naiwności, że jakoś to będzie. Później musiałem z tym coś zrobić.
Gdyby nie ten "musik", też nic by z tego nie było.

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
02-08-22 22:00  Odp: [G] PZL P-37B Łoś, 1:33, Kartonowa Kolekcja
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Czym wykonywałeś otwory w żeberkach klap?

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
02-08-22 22:09  Odp: [G] PZL P-37B Łoś, 1:33, Kartonowa Kolekcja
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Windus - mam komplet sztanc biopsyjnych 1,0-8,0 mm oraz kilka obciętych igieł lekarskich w przedziale 0,6-2,2 mm. To wszystko służy mi do dziurawienia kartonu zależnie od średnicy.
Tak było m.in. z Łosiem.

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024