FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
19-06-22 22:46  [R/G] ZSU-57-2 "Wilk z Driny", Bośnia 1996 / Answer
JaCkyL 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26
 

Witajcie
Od dłuższego czasu planowałem budowę tego modelu - ZSU-57-2, szczególnie wpadł mi w oko model plastikowy, wykonany na genialnym poziomie w malowaniu armii serbskiej z czasów wojny w byłej Jugosławii. Chciałbym chociaż się zbliżyć do poziomu prezentowanego przez modelarza plastikowego.
Materiały z których głownie będę korzystać w czasie budowy to relacje z modeli plastikowych:
https://modelwork.pl/topic/33708-zsu-57-2-quotwilk-z-drinyquot-bo%C5%9Bnia-1996-trumpeter-135/, tą sama relację można znaleźć na innych forach modelarskich.
https://www.scaledracula.com/zsu-57-2/
https://scalefun.com/forum/viewtopic.php?f=171&t=2686


Kartonowy model jest dostępny praktycznie jeden, Answer, projektu pana Wandke. Wyboru nie miałem.
Zaczynamy!

Kadłub bezproblemowo. Ładnie spasowany, aż dziwne :D


Oklejanie już takie super nie było. W bocznych oklejkach za małe wcięcia, do łatwego skorygowania.
Dołożyłem pierścień pod wieżą, i zacząłem robić osłony transmisji z tyłu. Pomagier załapał się na zdjęcia :)






Osłony nad silnikiem, niby podobne do T-55, który robiłem jakiś czas temu, ale inne. Troszkę detali wg instrukcji do blaszek Voyagera do modelu plastikowego. Ogólnie polecam takie źródło podglądania detali, które nie zawsze widać na zdjęciach. W internecie jest wszystko :)




Zrobiłem też troszkę detali z przodu, np. właz kierowcy (już zmieniony, bo w tym akurat pojeździe był inny)



Pozdrawiam :)

Post zmieniony (11-12-22 18:19)

 
27-06-22 21:00  Odp: [R] ZSU-57-2
JaCkyL 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26
 

Lecimy dalej.
Powalczyłem z błotnikami. W sumie pasowały, prosty element, dopiero potem wyszło, że wnęka na wydech jest za mała, albo wydech za duży :D
Zapewne wynikło to z tego, że na rysunkach nie widać dokładnie w jaki sposób ma być sklejony dany element. Same linie nie zawsze wystarczają, nie widać czy coś ma być oklejone w koło, czy przyklejone na styk. Dotyczy to wszystkich części w tym modelu.


Zbiorniki paliwa.
W stosunku do wycinanki zmieniony kształt, ścięty tylko jeden róg, a nie dwa. Nie wnikam, dlaczego takie zaprojektował autor. Zrobiłem takie jak w moim starym T-55, i takie jak są w modelach plastikowych ZSU-57.
Na zdjęciach widać też początki instalacji paliwowe, wg. zdjęć i ponownie mojego T-55 :D Tam już wypatrzyłem co trzeba, mam więc ściągawkę.






Wieża zaczęła powstawać w czerwcowy długi weekend.
Zapowiadało się łatwo :) Oczywiście przekombinowałem i musiałem przerabiać. Dopiero po wszystkim znalazłem odpowiedni rysunek :) Swoją drogą rysunków jest mało, pokazują proste *******y, a np. nie widać jak poskładać do kupy armatę. Na częściach nie ma oznaczenia co gdzie przykleić.










Pozdrawiam :)

edit:
prawdopodobnie coś padło na postimg.cc, nie widać zdjęć, jeśli sytacja się nie poprawi przeniosę zdjęcia gdzie indziej.

Post zmieniony (27-06-22 21:12)

 
28-06-22 21:29  Odp: [R] ZSU-57-2 "Wilk z Driny", Bośnia 1996 / Answer
JaCkyL 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26
 

Tommy - nie zabieraj zabawek z naszej piaskownicy, fajne są! Jeszcze się pobawimy!

Siatka z tyłu to taka osłona do patelni, do smażenia. Trzeba się rozglądać po marketach, bywają. Ta jest bardzo dobra, bo pleciona. Niestety większość to jakieś płaskie z tylko wyciętym wzorkiem. Trzeba szukać plecionki, dobrze się to tnie np. starymi nożyczkami.

Pozdrawiam :)

 
22-08-22 22:59  Odp: [R] ZSU-57-2 "Wilk z Driny", Bośnia 1996 / Answer
JaCkyL 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26
 

Witajcie po dłuższej przerwie :)
Model zasadniczo powstaje dosyć szybko jak na mnie. Większość sierpnia spędziłem na "Rodos" i tam powstała duża część pojazdu. Wybaczcie więc różną jakość zdjęć warsztatowych, dysponowałem tylko niewielkim warsztatem i jedna małą lampką. Zapraszam do oglądania i komentowania!

Trochę drobnych rzeczy




Podłoga kosza wieży i siedzonka załogi. Siedzenia oklejone chusteczką higieniczną BCG, fajna faktura wychodzi.


Elementy działek, w sumie wszystko pasowało, rysunki jak zwykle okropne :D



Pozdrawiam :)



Lufy działek.
Zwijane na wilgotno, długie elementy, ale da się zrobić. W środku patyk do szaszłyków i zero pustych przestrzeni, wypełnione zwiniętym papierem.

 
22-08-22 23:13  Odp: [R] ZSU-57-2 "Wilk z Driny", Bośnia 1996 / Answer
JaCkyL 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26
 

Lecimy dalej :)

Haki holownicze, bez udziwnień, z papieru :)


Lampki obrysowe z detalami, lampki dostępne u Piterpanzera.
Do tego reflektor, bez szybki, taki jak na zdjęciu inspirującym budowę tego modelu, też od Pitera :)
Dokończenie instalacji paliwowej wraz z mocowaniem zbiorników paliwa.




Tak się bawimy na "rodos" :D


Ciężko to zmieścić w środku w koszu wieży, troszkę przycinałem.


Poszycie wieży, źle to wygląda w standardzie ale da się skleić, ładnie pasuje. Nadal ciasnota :)


Pozdrawiam :)

 
22-08-22 23:22  Odp: [R] ZSU-57-2 "Wilk z Driny", Bośnia 1996 / Answer
JaCkyL 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26
 

Więcej? ok :)
Zaczyna się najciekawsze. Zabrałem się za nadbudówkę-samoróbkę.
Nie było akurat w sklepie kątowników plastikowych więc zrobiłem sam kartonowe.
Cała zabudowa to domysły, w modelach plastikowych każda jest inna, więc moja też :)
"Metalowe" płyty to tekturka 0,5 mm.


Uchwyty na wieży, jeden całkiem urwany, drugi uszkodzony. Tak ma być :)


Miało być tak


Ale zmieniła się koncepcja :) Wykorzystałem zakupioną siatkę wycinaną laserem i przerobiłem kosz na łuski.


Pozdrawiam :)

 
23-08-22 19:04  Odp: [R] ZSU-57-2
JaCkyL 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26
 

Hej
Dzisiaj będzie o spawaniu :) Pospawałem łączenia płyt pancernych, i co trzeba na kadłubie. Wszystkie spawy to Miliput, wygniatane obciętą igłą.




Oryginalna zabudowa wieży wg zdjęcia była "obita" gumą, prawdopodobnie z jakichś pasów tansmisyjnych w fabrykach. Pytanie z czego to zrobić, żeby wyglądało dobrze? Proste i rewelacyjne rozwiązanie podpowiedział modelarz plastikowy. Cienkie 0,4 arkusze magnesu, samoprzylepne nawet, dostępne na popularnym serwisie aukcyjnym. Bardzo łatwe w cięciu, klejenie to bajka. Miejscami tylko przyłapałem cyjanoakryem.

Mocowania gumy zrobiłem z papieru i śrubek z plastikowego pręcika.

Bardzo dobrze to wygląda, możliwe że nawet nie będę malować tej "gumy".









Na dostępnych materiałach niewiele widać z tyłu pojazdu, być może na zabudowie były włazy... W modelach plastikowych raz włazy są, raz nie ma, raz jest wielka plandeka. Wybrałem włazy :)
Zawiasy metalowo-papierowe, pokrywy włazów karton 0,5mm.




Taki jest stan modelu na dzień dzisiejszy :)
Pozdrawiam :)

Post zmieniony (23-08-22 19:35)

 
23-08-22 23:14  Odp: [R] ZSU-57-2 "Wilk z Driny", Bośnia 1996 / Answer
JaCkyL 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26
 

Albo grubo, albo wcale jak mówi przysłowie :)

 
06-09-22 23:01  Odp: [R] ZSU-57-2 "Wilk z Driny", Bośnia 1996 / Answer
JaCkyL 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26
 

Witajcie :)
Najdejszła wiekopomna chwila itd... Stawiam brzydala na kołach.
Zatwardziały kartonowy konserwatysta skusiłem się na drukowane koła z model-kom, od Karola Ciesielskiego http://www.model-kom.pl/
Pewnego pięknego dnie przyjechała paczuszka z takimi oto kołami.





Zawieszenie wzmocnione drutem w środku, model będzie swoje ważył, więc jak najbardziej wskazane :)

--

 
06-09-22 23:15  Odp: [R] ZSU-57-2 "Wilk z Driny", Bośnia 1996 / Answer
JaCkyL 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26
 

Jak już są kółka to przydałyby się i gąsienice. Tym razem postawiłem na nowość na naszym kartonowym rynku. Gąsienice od PrzemkaW - Panzerwerk
Powiem jedno - rewelacja!!! Żadne gąski wycinane laserowo, choć bardzo powtarzalne nie są tak idealne. Tym bardziej robione ręcznie z pojedyńczych ogniw, przynajmniej ja nie umiem.

Polecam z całego serca !!!

Koła napinające i napędowe również produkcji Model-kom :)
Niestety średnio pasują do gąsienic od Przemka, musiałem rozciąć koło napędowe i zwęzić ok 1,5 mm.
Popatrzcie na jakość druku 3D, wszystko mówią zdjęcia...


W końcu postawiłem potworka na kołach i gąskach razem, oczywiście wszystko bez kleju, muszę mieć możliwość rozebrania do malowania. Wyszło tak:




Pozdrawiam :)
ps. teraz się zacznie... 1... 2... 3...

--

 
02-10-22 18:06  Odp: [R] ZSU-57-2 "Wilk z Driny", Bośnia 1996 / Answer
JaCkyL 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26
 

Witajcie :)
Uzupełniam ostatnie detale, tym razem padło na skrzynkę z przodu pojazdu.
Konstrukcja kartonowa, oklejona fornirem, żeby wyszła fajna faktura drewna.

Skrzynka nie wisi w powietrzu, jest "przykręcona" w miejscu na dodatkowe, zapasowe ogniwa gąsienicy.

To teraz bierzemy się za malowanie :)

 
02-10-22 19:05  Odp: [R] ZSU-57-2 "Wilk z Driny", Bośnia 1996 / Answer
JaCkyL 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26
 

Podkład, zwykły czarny spray. Lubię malować w ten sposób, później juz na etapie nakładania koloru można zostawić lekkie cienie.


Kolejny etap to rdzawe kolory, brązy, rude itp. Trochę cieniowania, ale bez przesady. Wszystko będzie tak zamalowane na zielono.


Takie kolorki to baza pod "zdrapki", metodą na lakier do włosów. Pierwszy krok to lakier błyszczący, sidolux :) Tanio, dużo i u mnie się sprawdza. Byle nie przesadzić z grubością warstwy, jednak to lakier akrylowy, na bazie wody! Wiadomo - karton + woda...

Po lakierze błyszczącym lakier do włosów, prosto z puchy :) Nie żałowałem, dosyć gruba warstwa, można to samo zrobić przy pomocy aerografu, ale to będzie dużo cieńsza warstwa. Do tego umyć potem aerograf... Lenistwo rękojmią zdrowia :)

Pierwszy kolor - ciemny zielony, z palety Tamiya, bez dokładnego malowania, chciałem tylko przykryć lekko brązy, nie wiedziałem jak będzie krył docelowy jasny zielony kolor, Tamiya Interior Green. Bardzo fajny kolor :)




Mamy kolor to drapiemy :)
Lekko zwilżyć miejsce drapania, najlepiej ciepła woda, twardy pędzel, wykałaczka itp. i działamy. Wyszło tak :)


Pozdrawiam :)

 
02-10-22 20:02  Odp: [R] ZSU-57-2 "Wilk z Driny", Bośnia 1996 / Answer
JaCkyL 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26
 

Wieża.
Malowanie tak samo jak kadłub, kolorki te same. Zdrapki na lakier do włosów również.

Niestety w środku widać łączenia listkowe wieży, ciężkie miejsce do sklejenia i wyszlifowania. Musi tak zostać, na szczęście to będzie praktycznie niewidoczne po zamknięciu wieży.






Kolorki i zdrapki.






Razem z kadłubem model prezentuje się tak:


:)

--

 
02-10-22 20:32  Odp: [R] ZSU-57-2 "Wilk z Driny", Bośnia 1996 / Answer
JaCkyL 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26
 

Kółeczka :)
Ciągle te same kolory i sposoby. Nudaaaaa...
Pojazd w sumie zmęczony życiem, więc zeszlifowałem "gumowy" bieżnik na kołach.





Przypadkiem podpasowała mi do malowania wypraska po czekoladkach :) Przydała się :)

--

 
02-10-22 20:51  Odp: [R] ZSU-57-2 "Wilk z Driny", Bośnia 1996 / Answer
JaCkyL 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26
 

Działka, armatki jakkolwiek to nazwać, lufy :)
Tym razem bez zdrapek na lakier, wszystko malowane i mi się nie podoba. Drapane wychodzi dużo fajniej. Za to podobają mi się efekty zastosowania gotowych washy od MIGa, choć na zdjęciach ciężko je dostrzec.






W pewnym momencie jakoś ciasno mi się zrobiło na warsztacie, za dużo tych farb, itd.



:)

 
02-10-22 21:21  Odp: [R] ZSU-57-2 "Wilk z Driny", Bośnia 1996 / Answer
JaCkyL 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26
 

Malujemy nadbudówkę.
Wróciłem do lakieru do włosów, i od razu lepiej. Dojdą jeszcze jakieś pigmenty, ale to na samym końcu.










Na dzisiaj wystarczy :)
Pozdrawiam :)

--

 
24-10-22 22:59  Odp: [R] ZSU-57-2 "Wilk z Driny", Bośnia 1996 / Answer
JaCkyL 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26
 

Witajcie :)
Powoli zbliżamy się do końca budowy pokraka :) To dobrze bo już mam nowe pomysły :D

Pociski i wyposażenie wieży. Dużo tego , a potem będzie widać w sumie niewiele, tylko przez otwierane włazy w nadbudówce.
Do malowania pocisków użyłem starego Humbrola, co najmniej 15 lat, daje rade, chociaż zdecydowanie wolę akryle.


Ciasnota tam w środku, ciężko to działko upchać nawet w takiej dużej wieży. Pomimo, że na sucho przed malowaniem pasowałem, przycinałem i dalej było ciężko. Ostatni moment żeby zobaczyć wnętrze w całości.




Poszycie wieży przyklejone, i tyle widzieli środka :D


Nadbudówka przyklejona :)


Spód wieży pomalowany również, bez większego kombinowania. Farba i dwa kolory washa, wystarczy.


Pozdrawiam :)

--

 
24-10-22 23:17  Odp: [R] ZSU-57-2
JaCkyL 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26
 

Lecimy dalej :)

Improwizowane stanowisko ogniowe typu Browning. Sam karabin to wydruk 3d produkcji GPM, dopiero na zdjęciach zobaczyłem , że nie odciąłem jednej podpory, już usunięte. Podstawa "przyspawana" od podstaw :) Spawy jak w całym modelu z masy Miliput


Brudzenie kadłuba.
Żeby pobrudzić co trzeba musiałem najpierw ustawić zawieszenie, do tego celu skonstruowałem bardzo skomplikowany szablon :D


Zawieszenie unierchomione sporą ilością CA, więc mogłem się zabrać za błocenie :)
Pierwszy etap to mix ziemi z kwiatków, pigmentów troszkę i wikol. Nakładana taka mazia starym pędzlem, przeznaczonym tylko do tego celu.


Kolejna porcja to głownie pigmenty, troszkę wikolu znowu. Na koniec w eksperymencie do utrwalenia takiego błotka użyłem popularnego gruntu do malowania ścian :) Daje rade! Suszenie na różnych etapach przyspieszałem suszarką do włosów małżonki.




Pozdrawiam :)

Post zmieniony (25-10-22 20:42)

 
25-10-22 20:01  Odp: [R] ZSU-57-2 "Wilk z Driny", Bośnia 1996 / Answer
JaCkyL 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26
 

Witajcie :)
Wczoraj nie skończyłem to lecimy dalej.
Dół kadłuba pobrudzony więc mogłem przykleić koła i postawić potworka :)


Malujemy dalej, tym razem padło na to co lubię najbardziej - rdzaaaaa :D
Skrzynka, wydech i zbiorniki paliwa. Największa skrzynka zdecydowanie dostała od życia :) Techniki wszędzie te same, różne warstwy farb o rdzawych kolorach, podobne pigmenty i rdzawy wash. Raz wyszło lepiej, raz gorzej, jest się czego uczyć.




--

 
25-10-22 20:15  Odp: [R] ZSU-57-2 "Wilk z Driny", Bośnia 1996 / Answer
JaCkyL 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26
 

Gąsiennice
Pokazywałem już drukowane gąski od PrzemkaW - genialny produkt! Polecam wszystkim!

Poskładane i pomalowane podkładem gąski, pokolorowałem mixem farb Tamiya, bez większego koncentrowania się nad domalowywaniem zakamarków, i tak wszystko się wyrówna na dalszym etapie.


Brudzenie rozpoczynam od nałożenia suchych pigmentów, o różnych kolorach, błoto nigdy nie jest jednolite. W ramach eksperymentu utrwaliłem pigmenty zalewając je Unigruntem, który sprawdził się na kadłubie. Tu niestety nie wyszło tak jak bym chciał, za ciemne.


Kolejna próba to znowu pigmenty, ale zdecydowanie jaśniejsze i utrwalanie terpentyną. Efekt zdecydowanie lepszy.
Wszystkie wystające elementy potraktowałem metalicznym pigmentem i później jeszcze dla wzmocnienia miękkim ołówkiem. Wyszło tak


Po ubraniu gąsek na koła, model zaczyna wyglądać jak pojazd :) Lufy na tych zdjęciach włożone bez kleju, przykleję ję na samym końcu.
[

Jeszcze słowo o gąskach - nie zmiennie polecam spróbować. Nigdy więcej rozpadających się laserowo wycinanych, odpadających zębów i innych wystających części. Naprawdę się nad nimi znęcałem, wytrzymały wszystko i jak wyglądają :)

 
25-10-22 20:33  Odp: [R] ZSU-57-2 "Wilk z Driny", Bośnia 1996 / Answer
JaCkyL 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26
 

Dodatki wszelakie.
Jedne to wydruki 3d, inne samoróbki.

Skrzynka, którą już pokazywałem wcześniej - tym razem pomalowana. Zbudowana głównie z papieru i forniru.


Karnistry, pojemniki na wodę i inne płyny to wydruk 3d ze sklepu https://emp3d.eu/


Łuski - przerobione wycinankowe pociski i pomalowane, bez większego kombinowania.


Folia na lufach, jak na zdjęciu inspirującym budowę ZSU-57-2.
Kawałek folii spożywczej, bo jest cienka, przyklejona i "przywiązana" drucikiem. Potem tylko wash brązowy i wystarczy.


Listki - moja fabryka liści, od Chińczyków przyleciała taka wycinarka, prawdziwe liście spod bloku, ważne że kolorowe.


"Ruska" torba - od zera, pudełeczko oklejone chusteczką higieniczną i pomalowana na biało, następnie mały pędzelek i malujemy kratkę :)


Na koniec wiaderko z ziemniakami, kapustą i marchewką :D
Wiaderko samoróbka, ziemniaki i marchewka z miliputu, kapusta odlew żywiczny, który kiedyś dostałem w końcu się przydał.


Tym sposobem dobrnęliśmy do końca relacji, kolejny mój wpis to zapewne będzie już galeria :)
Pozdrawiam :)

 
09-12-22 22:42  Odp: [R] ZSU-57-2 "Wilk z Driny", Bośnia 1996 / Answer
JaCkyL 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26
 

Nadejszła wiekopomna chwila... itd. itp.
Koniec, a właściwie koniec nastąpił jakiś miesiąc temu. Model uważam za skończony, niektórzy mogli go już premierowo zobaczyć w poprzedni weekend na konkursie w Gołębiu. Zapraszam do oglądania i komentowania!

Dziękuję wszystkim, którzy mi pomogli przy budowie i wspierali chociażby wpisami na forum. Szczególne wielkie dzięki dla Kamila Zwolskiego, za edukacje figurkową ;)























Pozdrawiam
Jacek :)

 
11-12-22 18:17  Odp: [R] ZSU-57-2 "Wilk z Driny", Bośnia 1996 / Answer
JaCkyL 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26
 

Dziękuje wszystkim za super przyjęcie mojego modelu!
Od samego początku budowy taki był plan, żeby był mocno realistyczny, zużyty i indywidualny, jedyny w swoim rodzaju. Plastikowych "Wilków" znalazłem kilka, kartonowego żadnego - to już jest.

Tym razem chciałem się skupić na malowaniu, uwielbiam to robić! Dlatego użyłem sporej ilości dodatków "nie kartonowych" , wydruki 3d i żywiczne drobne elementy. Bez tego pewnie jeszcze bym robił ten model, myślę że zaoszczędziłem ok 3-4 miesięcy pracy,. Samo malowanie to też nie był jeden dzień.
Komuś może nie pasować takie robienie modeli, mi może nie odpowiadać robienie na upartego wszystkiego z papieru, chociaż papier wygląda gorzej... Indywidualny wybór, ja jak będę miał okazję będę wykorzystywać wszelkie możliwe dodatki, szczególnie genialne gąsiennice od PrzemkaW.

Jeszcze raz dziękuję i do następnego modelu!
Pozdrawiam
Jacek

 
11-12-22 22:25  Odp: [R/G] ZSU-57-2 "Wilk z Driny", Bośnia 1996 / Answer
JaCkyL 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26
 

W Gołębiu wystawiałem w pancerce, standardowo. To organizatorzy zmienili, widać brakowało modeli do rozegrania klasy, a w pancerce było kilka modeli.

Następny model będzie lepszy ;)

 
12-12-22 20:00  Odp: [R/G] ZSU-57-2 "Wilk z Driny", Bośnia 1996 / Answer
JaCkyL 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26
 

Dzięki chłopaki!!!
Co następne? Oczywiście coś już się robi, mata nie może być pusta.
Jeden mały pojazd, muszę odpocząć od takich dużych modeli. Potem totalna niespodzianka, być może z relacją. Nie obiecuję :)

Pozdrawiam
Jacek

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024