FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Poprzednie wiadomości  |  Następne wiadomości 
 Strona 1 z 14Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
19-06-22 10:27  Odp: [R] PzKpfw VI Ausf. B Tiger II - wyd. Angraf
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Cześć,

prace nad modelem trwają, udało mi się poskładać wannę wraz z drążkami skrętnymi i napinaczami kół napinających.

Na początek trochę zdjęć kilku detali:



Przy sklejaniu drążków dałem ciała z dłuższą ich częścią, od razu poprzyklejałem do nich mocowania z jednej i drugiej strony myśląc, że bez problemu przejdą w otworach kratownicy, no nie zgadniecie co, nie przeszły :F, musiałem zdemontować te romboidalne końcówki (na szczęście mocno nie trzymały) i tak wmontować te elementy do kadłuba. Przy czym też nie było to najwygodniejsze, elementy trochę się zwichrowały, i do tej pory się zastanawiam jak to trzeba było skleić.
Szare elementy drążków były wydrukowane na cienkim papierze i nie wiem czy po formowaniu czy taka była jakość druku pojawiły się na nich białe przetarcia, postanowiłem to trochę maskować przecierając je szarą farbą, zdęcia bardzo mocno wyciągnęły kontrast pomiędzy farbą i drukiem i wygląda to mocno tak sobie ale w rzeczywistości różnica jest w sumie nie duża.
Jako ze te wszystkie elementy będą słabo widoczne w modelu, przerzuciłem się na próbę na retuszowanie czerwonych elementów Pactrą, już widzę, że będę musiał popracować nad techniką i dokładnością, bo o ile wcześniej przy retuszowaniu temperą, jakieś wpadki można było w 80-90% zmazać, to farba akrylowa tego nie wybacza, ale faktycznie kryje lepiej, kolor jest bardziej jednolity, nie ściera się z krawędzi i lepiej współpracuje z BCG.
Nie przedłużając, więcej zdjęć:


 Odpowiedz na tę wiadomość  |  Tematy/Start  |  Wyświetlaj płasko   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 

 Tematy Autor Odsłon Data
 [R/G] PzKpfw VI Ausf. B Tiger II - wyd. Angraf  nowe
Viz 31200 22-05-22 11:22
 Odp: [R] PzKpfw VI Ausf. B Tiger II - wyd. Angraf  nowe
Stanisław 293 22-05-22 12:43
 Odp: [R] PzKpfw VI Ausf. B Tiger II - wyd. Angraf  nowe
Madness 345 22-05-22 16:59
 Odp: [R] PzKpfw VI Ausf. B Tiger II - wyd. Angraf  nowe
Piotr P. 426 22-05-22 20:52
 Odp: [R] PzKpfw VI Ausf. B Tiger II - wyd. Angraf  nowe
StuGu 254 22-05-22 20:58
 Odp: [R] PzKpfw VI Ausf. B Tiger II - wyd. Angraf  nowe
Radek 290 22-05-22 23:02
 Odp: [R] PzKpfw VI Ausf. B Tiger II - wyd. Angraf  nowe
Kuba2025 400 23-05-22 12:44
 Odp: [R] PzKpfw VI Ausf. B Tiger II - wyd. Angraf  nowe
Viz 287 23-05-22 15:30
 Odp: [R] PzKpfw VI Ausf. B Tiger II - wyd. Angraf  nowe
Viz 285 19-06-22 10:27
 Odp: [R] PzKpfw VI Ausf. B Tiger II - wyd. Angraf  nowe
Tommy T.B. 410 19-06-22 16:17

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024