FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
21-06-22 08:40  Odp: [R] Niszczyciel ORP "GROM", Mały Modelarz nr 10-11-12/2016
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Ten, to jeszcze z dawnego nieistniejącego już hamburskiego Moduni, ale ostatnio nabyłem równie drobny w znanej firmie wysyłkowej ,co to mydłoipowidło.

Strach tera co linkować, firma wysyłkowa nazywa sie jak puszcza Pelego.

--
brystol jest gupi! lalalalaala!

Spiciu, Meee..., Avia, ała, RWD-6, P-24G, U-9, Lajciu, Kolegiata, Mercedes170V, Odp-I, Odp-II, Chałupa, Wilczur, Kościół, Beczułka


 
24-06-22 20:51  Odp: [R] Niszczyciel ORP "GROM", Mały Modelarz nr 10-11-12/2016
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Przedstawiam zdjęcie robocze z miętoszenia nadbudówki dziobowej, brezentowy reling złapany ino tak, do sprawdzenia obwodu.

"wręga" z niechlujną dziurą jest własnej roboty ze skopiowanego pokładu.

Na temat spasowania elementów nie wypowiadam się,
odsyłam do dwóch relacji w czeluściach tego i innego forum , kilkanaście lat temu, jeszcze wiszą.

Zamierzałem retuś kantów farbkami wodnymi, takimi z tornistra przedszkolaka, ale odpuściłem, i retuś będzie ordynarny, ołówek 8B.



--
brystol jest gupi! lalalalaala!

Spiciu, Meee..., Avia, ała, RWD-6, P-24G, U-9, Lajciu, Kolegiata, Mercedes170V, Odp-I, Odp-II, Chałupa, Wilczur, Kościół, Beczułka


 
24-06-22 21:08  Odp: [R] Niszczyciel ORP "GROM", Mały Modelarz nr 10-11-12/2016
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Tak daleko nie jestem.

Najpierw nadbudówka do pokładu, potem obie burty do pokładu dziobowego i taki kapelusz na szkielet.

--
brystol jest gupi! lalalalaala!

Spiciu, Meee..., Avia, ała, RWD-6, P-24G, U-9, Lajciu, Kolegiata, Mercedes170V, Odp-I, Odp-II, Chałupa, Wilczur, Kościół, Beczułka


 
03-07-22 21:48  Odp: [R] Niszczyciel ORP "GROM", Mały Modelarz nr 10-11-12/2016
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Utknąłem na nadbudówce dziobowej, tzn. na dwóch, na orginalnej z MMa i na klonie z kopiarki z punktu usługowego, to ta wyblakła na górze/
Ta wymiętoszona w te i wewte z MMA będzie poligonem, klon z kopiarki pójdzie na pokład.

Burty na stewie dziobowej zeszły sie równo i na ostro, ale cuś mie podkusiło żeby na tępo jak w rzeczywistości i kaplica.

Musiałem dokonać matactwa doklejając cuś z drugiego egzemplarza.

Jak zlepie jakieś 75 prozent elementów, to odważe sie poględzić o pasowalnośći.



--
brystol jest gupi! lalalalaala!

Spiciu, Meee..., Avia, ała, RWD-6, P-24G, U-9, Lajciu, Kolegiata, Mercedes170V, Odp-I, Odp-II, Chałupa, Wilczur, Kościół, Beczułka


 
04-07-22 21:15  Odp: [R] Niszczyciel ORP "GROM", Mały Modelarz nr 10-11-12/2016
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Próba na sucho,kapelusz z pokładu i burt nasunięty na szkielet, ten sposób budowy będzie funkcjonował,
gdyż tak długo będę ewentualnie kastrował wręgi, aż wszystko wlezie jak trzeba.



Stewa na tępo nie odpowiada mie ani po ciemku, więc jutro ide szukać MMa po kioskach (jak za dawnych czasów) i cały dziób jeszcze raz.



--
brystol jest gupi! lalalalaala!

Spiciu, Meee..., Avia, ała, RWD-6, P-24G, U-9, Lajciu, Kolegiata, Mercedes170V, Odp-I, Odp-II, Chałupa, Wilczur, Kościół, Beczułka


 
05-07-22 19:14  Odp: [R] Niszczyciel ORP "GROM", Mały Modelarz nr 10-11-12/2016
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Mucha, to wyprostowanie krzywego to pewno wynik mojego matactwa ze stewą, docinałem z drugiego egzemplarza, miętoliłem i gnietłem.

Lelum Polellum, zrobię jeszcze raz, gdyż to co widać, nie odpowiada mie wizualnie.
Można by to niechlujstwo obsmarkać glutem, wyślifować, dobrać właściwy retuś itd, ale jestem za cienki lolek do takich manipulacji.

Zakupiłem już trzeciego MMa, był w pierwszym kiosku i bede lepił.

zmodyfikowałem forumowy kanon o makro:

"zdjęcie jest w makro, w rzeczywistości wszystko widać"



--
brystol jest gupi! lalalalaala!

Spiciu, Meee..., Avia, ała, RWD-6, P-24G, U-9, Lajciu, Kolegiata, Mercedes170V, Odp-I, Odp-II, Chałupa, Wilczur, Kościół, Beczułka


 
05-07-22 20:33  Odp: [R] Niszczyciel ORP "GROM", Mały Modelarz nr 10-11-12/2016
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Stary.
No taki szybki to nie jestem, dzisiaj przed południem dopiero kupiłem , jutro impregnacja.

Stare będę dalej lepił, ale jako poligon.

--
brystol jest gupi! lalalalaala!

Spiciu, Meee..., Avia, ała, RWD-6, P-24G, U-9, Lajciu, Kolegiata, Mercedes170V, Odp-I, Odp-II, Chałupa, Wilczur, Kościół, Beczułka


 
07-07-22 22:38  Odp: [R] Niszczyciel ORP "GROM", Mały Modelarz nr 10-11-12/2016
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

szkielet dziobu wykastrowany- nie ma pierwszej wręgi, ale nawet przysłowiowy pies z kulawą nogą tego nie zauważy,
gdyż zaimpregnowane burty są wystarczająco sztywne, a jak by co,
to mądry nic nie powie, a gupi pomyśli, że tak ma być.

Po nałożeniu okazało się, że burty są za krótkie, około 3 mm.
Spasowanie elementów na tym etapie nie komentuję.
To, co dotychczas zlepiłem, traktuję jako poligon , do wyłapania ewentualnych starych zapomnianych niespodzianek z wydania z 2002 roku.
Trzeci egzemplarz MMa zeskanowałem, wydrukowałem na mojej plujce i zaimpregnowałem, wręgi na nowy szkielet sie suszą.



--
brystol jest gupi! lalalalaala!

Spiciu, Meee..., Avia, ała, RWD-6, P-24G, U-9, Lajciu, Kolegiata, Mercedes170V, Odp-I, Odp-II, Chałupa, Wilczur, Kościół, Beczułka




Post zmieniony (28-02-24 05:57)

 
08-07-22 14:39  Odp: [R] Niszczyciel ORP
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Fotosik sie zapchał.
Wstawie zdjęcia do tego wpisu na drugie konto/

Zabieram sie za poszycie dna, na wszelki wypadek przygotowałem arkusiki czerwonej masionki.



Lewa i prawa burta


--

--
brystol jest gupi! lalalalaala!

Spiciu, Meee..., Avia, ała, RWD-6, P-24G, U-9, Lajciu, Kolegiata, Mercedes170V, Odp-I, Odp-II, Chałupa, Wilczur, Kościół, Beczułka




Post zmieniony (28-02-24 05:59)

 
09-07-22 09:57  Odp: [R] Niszczyciel ORP "GROM", Mały Modelarz nr 10-11-12/2016
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Odpowiem na Twoje zapytanie odsyłąjąc Ciebie i ewentualnych innych do kilku relacji sprzed kilkunastu lat, tu i na Niebieskim Forum.
Tam znajdziesz odpowiedz.

Jak wspomniałem wcześniej , jak zlepie jakieś trzy czwarte , to sie wychylę.

--
brystol jest gupi! lalalalaala!

Spiciu, Meee..., Avia, ała, RWD-6, P-24G, U-9, Lajciu, Kolegiata, Mercedes170V, Odp-I, Odp-II, Chałupa, Wilczur, Kościół, Beczułka


 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024