FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
17-06-21 19:47  [G] KING GEORGE V, Mały Modelarz 1-2/1986
Bosman 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 8


 - 10

Czesc,
Przedstawiam model King George V z Malego Modelarza. Chcialem go miec od zawsze czyli od 1987 roku, kiedy to starszy brat mojego kolegi go skleil. Sama wycinanke poiadam od 1992 roku i od tamtego czasu jakos balem sie zabrac za ten model.
Tak, wiem, ze stary MM to bez senu, ale ja to lubie i tyle. Podgladem KGV Halinskiego forumowicza lafala74, widze ogromna roznice i wiem, ze nie bylbym w stanie tego skleic.
Model pracochlonny, pracowalem nad nim 6 miesiecy. Staralem sie zrobic i wyciac wszystko jak najczysciej, ale nie zawsze sie dalo. Niektore dodatki wyszly troche tandetnie i prosto. W GPM zakupilem: sruby, relingi, drabinki, lufy, pontony i kluzy. Maszty i olinowanie raczej symboliczne:(

























--

Post zmieniony (17-06-21 19:50)

 
17-06-21 20:20  Odp: [G] KING GEORGE V, Mały Modelarz 1-2/1986
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Wcale nie bez sensu. Od czegoś trzeba zacząć. A czas na Halińskiego przyjdzie, nawet nie zauważysz kiedy. Model ładnie sklejony, czysto i równo. Jedyny problem, to kolor farby, której użyłeś do retuszu.
Gratuluję.

Pozdrawiam.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
17-06-21 20:57  Odp: [G] KING GEORGE V, Mały Modelarz 1-2/1986
Piterkowiec 

Na Forum:
Galerie - 12
 

Jako, że sam lubię czasami skleić jakiś oldskool-owy model , to oczywiście z wielkim zainteresowaniem przeglądnąłem galerię Twojej pracy i jak dla mnie wyszło superowo !!!
Może trochę retusz wyszedł nie za bardzo, ale to nic.
Gratuluję serdecznie i życzę dalszych sukcesów i satysfakcji sklejaniu modeli.

--
Pozdrawiam

Piterkowiec

"Nawet najdalszą podróż zaczyna się od pierwszego kroku" Lao-tzu, chiński filozof

 
17-06-21 22:31  Odp: [G] KING GEORGE V, Mały Modelarz 1-2/1986
Wolf1128 

Na Forum:
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13
 

Jest świetny:) Gratuluje i zazdroszcze

 
17-06-21 22:55  Odp: [G] KING GEORGE V, Mały Modelarz 1-2/1986
kudłaty 



Na Forum:
Relacje w toku - 10
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26


 - 2

Stare MMy nie są bez sensu :) Nie umiem tego racjonalnie wytłumaczyć, ale nie są...

Skleiłem w tamtych czasach ten model. Ale skutek, w porównaniu z Twoim wykonaniem, był co najwyżej opłakany...

Mnie się bardzo podoba :))
Gratuluję!

Pzdr,

--
"The idea is to die young, but as late as possible"
Ashley Montagu

... A trolla, to najlepiej ignorować :)) ...

 
17-06-21 23:02  Odp: [G] KING GEORGE V, Mały Modelarz 1-2/1986
henrykk   

Fajnie wygląda – gratulacje!
A jaka to skala?

--
Pozdrawiam
Henryk

 
18-06-21 05:51  Odp: [G] KING GEORGE V, Mały Modelarz 1-2/1986
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Brawo, brawo, brawo. Bardzo fajnie sklejony i pięknie się prezentuje. Nic w modelarstwie nie jest bez sensu, każdy robi to co lubi i jak chce.
pzdr

 
18-06-21 07:06  Odp: [G] KING GEORGE V, Mały Modelarz 1-2/1986
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Ohhh jestem pewny, że ze znacznie bardziej złożonym modelem też byś sobie poradził. Kwestia czasu. To nie wyścigi, poświęcenie na pancernik 2 lub wiecej lat, to normalny czas. Pół roku na taką 1:300 wydaje się też OK, tzn jak napisałem, to nie wyścigi. Mimo że małe zdjęcia, to widać, że masz bardzo solidny warsztat. Kadłub ładnie równo poskładany, wszystko na swoim miejscu, detale ładne równe bez szpar. Jedynie tak jak już Spychacz zauważył, musisz przykładać większą uwagę do koloru retuszu, który powinien wcale, lub bardzo niewiele różnić się od koloru zadrukowanego. Wiąże się to z koniecznością mieszania kolorów, bo rzadko się trafia, że kolor ze słoiczka jest taki sam jak w wycinance. Poza tym, wszystko na swoim miejscu.

powodzenia z kolejnym wyzwaniem.

 
18-06-21 09:23  Odp: [G] KING GEORGE V, Mały Modelarz 1-2/1986
97 



Na Forum:
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

łoooo piękna sprawa!
też go mam, pamiętam , że przehandlowałem za jakieś inne modele, leży i czeka, też go skleję ... i to będzie drugie podejście, pierwsze skończyło się na kadłubie i kilku nadbudówkach

--
----------------------------------------------------------------------------
o tu choszm ... o takie
F4 Phantom II A10 Thunderbotl II

 
18-06-21 09:41  Odp: [G] KING GEORGE V, Mały Modelarz 1-2/1986
brzydal 

Na Forum:
Galerie - 1


 - 3

Piękny! Kiedy byłem dzieckiem tata mi takiego skleił. Łezka się w oku kręci.

Budowa modeli z tamtych czasów to dzisiaj spore wyzwanie. Ręcznie kreślone, grube linie powodują problemy z precyzyjnym wycinaniem i pasowaniem. Do tego kryzysowy karton kiepskiej jakości, który po tylu latach rozpada się w rękach. Pomimo tych trudności poradziłeś sobie świetnie.

A takie retro-modelarstwo ma wielki sens i swój niepowtarzalny urok - tak jak odnawianie starych samochodów albo granie w gry na Atari zamiast na Xboxie.

Gratuluję i pozdrawiam!

--
W budowie: TKS, Chi-he. Gotowe: Tiger. 50 lat MM: Wz. 29 i Wz. 34, Renault R17, T-38.

 
18-06-21 09:51  Odp: [G] KING GEORGE V, Mały Modelarz 1-2/1986
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Gratulacje!
Jak na przedpotopowy MM, model wyszedł pięknie.
Powinieneś być z siebie zadowolony.
Warto przymierzyć się do mniejszych modeli, niekoniecznie wielkich pancerników czy lotniskowców.
Małe też jest piękne.
Powodzenia.

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
18-06-21 09:52  Odp: [G] KING GEORGE V, Mały Modelarz 1-2/1986
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

Bardzo ładnie wyszedł. Gratuluję. I żaden sklejony model nie jest bezsensu.

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

 
18-06-21 10:50  Odp: [G] KING GEORGE V, Mały Modelarz 1-2/1986
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam, bardzo ładny model, pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
18-06-21 12:57  Odp: [G] KING GEORGE V, Mały Modelarz 1-2/1986
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Ja również mam wspomnienia związane z tym modelem, chociaż go nigdy nie skleiłem. Ale skleił go mój przyjaciel, a model wydawał mi się wtedy niebotycznie skomplikowany. Pamiętam te zestawy działek przeciwlotniczych, które imitowały ucięte szpilki - wyglądały jak małe jeże:-)
Świetny model, choć faktycznie kolor masztów nijak ma się do tego z wycinanki. Ale nie wiem, czy komuś by się udało idealnie dobrać taki kolor, mieszając nawet bezustannie:-)

Stare MM nie są bez sensu - wręcz odwrotnie - są fundamentem modelarstwa kartonowego w Polsce i pewnie nie tylko:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
18-06-21 20:05  Odp: [G] KING GEORGE V, Mały Modelarz 1-2/1986
Bosman 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 8


 - 10

Model jest w skali 1:300.
Co do retuszu- pelna zgoda, jest nie za bardzo:). Problem w tym, ze bawienie sie w mieszanie dla kazdej niemal czesci nie wchodzi w gre, Do tego wycinanka tez ma rozne kolory, burty inne, nadbudowki inne. Do tego wszystkiego jestem daltonista i moze dlatego nie przeszkadza mi taki retusz.

--
Pozdrawiam Malych Modelarzy

 
20-06-21 22:01  Odp: [G] KING GEORGE V, Mały Modelarz 1-2/1986
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Szczere gratulacje od autora modelu który przy okazji zauważył, że skleiłeś także mojego DIDO :-)

Do Stuga: w chwili wydania, KGV był modelem kartonowym z największą do tej pory liczbą części. Razem z lufami naliczyłem wtedy bodajże ponad 1500 elementów. Nieodżałowany pan Smolis szeroko otworzył usta, gdy postawiłem mu na biurku "biały" model.

Post zmieniony (20-06-21 22:06)

 
21-06-21 07:01  Odp: [G] KING GEORGE V, Mały Modelarz 1-2/1986
piotrkt 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 1


 - 5

Jako małolat, w latach osiemdziesiątych podjąłem się sklejania tego modelu i poległem na etapie oklejania kadłuba. Miło zobaczyć świetnie wykonany model i przypomnieć sobie emocje związane z jego zakupem i sklejaniem. Świetna robota, pozdrawiam.

 
21-06-21 12:36  Odp: [G] KING GEORGE V, Mały Modelarz 1-2/1986
Arturo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Akra, z tego co pamiętam to rzeczywiście było ok. 1500. Pamiętam jak liczyłem i myślałem, że trudniejszy i bardziej rozbudowany model nigdy nie powstanie :-)

--
Pozdrawiam, Arturo :)

 
24-06-21 09:59  Odp: [G] KING GEORGE V, Mały Modelarz 1-2/1986
Matey   

Ten KGV był moim pierwszym kontaktem z modelarstwem kartonowym. Kupiłem go od starszego znajomego chyba niedługo po wydaniu i bez żadnej wiedzy, jak należy go skleić. Zacząłem od wież przeciwlotniczych i próbowałem je skleić... taśmą klejącą! Ale to wystarczyło, żeby złapać bakcyla. Sam model zrobił wtedy na mnie duże wrażenie wielkością i szczegółowoscią. Przyjemnie jest zobaczyc teraz taki sam ukonczony.

 
24-06-21 13:58  Odp: [G] KING GEORGE V, Mały Modelarz 1-2/1986
Adam 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Samo ukończenie modelu składającego się z takiej ilości elementów to powód do dumy. Wyszedł bardzo ładnie i mi osobiście bardzo się podoba. Po takim projekcie na pewno zdobyłeś wielkie doświadczenie, którego nikt Tobie nie odbierze.
Gratuluje i pozdrawiam.
Adam

P.S. MM ma swój urok i dla wielu z nas jest czymś więcej niż tylko wycinanką ;).

 
24-06-21 18:06  Odp: [G] KING GEORGE V, Mały Modelarz 1-2/1986
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Fajne pływadło, podoba mi się, zawsze podziwiam wykonane modele okrętów czy to wydane przez MMa czy Hala, ja nie miałbym chyba cierpliwości do tak dużej ilości drobnicy, gratulacje!

Post zmieniony (24-06-21 21:45)

 
25-06-21 17:48  Odp: [G] KING GEORGE V, Mały Modelarz 1-2/1986
Bosman 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 8


 - 10

Model, mimo, ze stary ma rzeczywiscie duzo czesci, duzo drobnicy. Koncowka dala mi juz solidnie w kosc. Zawsze na poczatku sklejania jest ekscytacja, praca nad kadlubem czyli duze elementy. Im dalej w las tym wieksze znuzenie i drobniejsze czesci.
Model na polce wyglada imponujaco, dopiero szczegolowo sie przygladajac mozna zauwazyc slaby papier czy gorsze wykonanie. Pancernik zawsze bedzie robil wrazenie.

--
Pozdrawiam Malych Modelarzy

 
24-05-22 15:35  Odp: [G] KING GEORGE V, Mały Modelarz 1-2/1986
Cosmicgoa   

Witam, mam pytanie, wróciłem po ponad 30-stu latach do sklejania modeli kartonowych (King sklejałem chyba w 1989 roku) i postanowiłem jeszcze raz go skleić, pytanie o kojejność czy najpierw burty, czy poszycie kadłuba, bo nie pamiętam jak ja to robiłem(tamtego modelu nie mam w domu), za podpowiedź dziękuję i pozdrawiam.

--

 
24-05-22 16:10  Odp: [G] KING GEORGE V, Mały Modelarz 1-2/1986
97 



Na Forum:
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Cosmicgoa
a jak Ci wygodnie, chociaż w "tamtych czasach", kleiło się najpierw dno potem burty ale nie było to regułą ;-)
lepiej zrobić podposzycie i wtedy można kleić raczej w dowolnej kolejności

--
----------------------------------------------------------------------------
o tu choszm ... o takie
F4 Phantom II A10 Thunderbotl II

 
24-05-22 18:37  Odp: [G] KING GEORGE V, Mały Modelarz 1-2/1986
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Lepszy efekt, pod warunkiem, że zrobisz to dobrze, daje przyklejenie burt a potem dna. Natomiast jest to opcja trudniejsza, bo trzeba docinać oklejki dna. Dobrym wyjściem jest rozcięcie tych oklejek na linii stępki. Rozcięcia tego i tak potem nie będzie widać, a znacznie ułatwi to dopasowywanie tych oklejek do burt.

Pozdrawiam.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
24-05-22 19:33  Odp: [G] KING GEORGE V, Mały Modelarz 1-2/1986
Cosmicgoa   

Rozumiem, dobry sposób, alechyba ja najpierw zrobię poszycie, ponieważ dno okrętu maluję akrylem, chyba, że jakieś poprawki szpachlą, ale dzięki za podpowiedź.

 
25-05-22 16:40  Odp: [G] KING GEORGE V, Mały Modelarz 1-2/1986
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

Przy modelu z "tamtej epoki", biorąc pod uwagę jakość grafiki i zdetalizowania (nie umniejszajac Panu Andrzejowi oczywiście), lecisz klasycznie- podkład, dno, burty.

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
25-05-22 20:10  Odp: [G] KING GEORGE V, Mały Modelarz 1-2/1986
Bosman 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 8


 - 10

Ja od zawsze najpierw oklejam dno, a na to ida burty. Wiem, ze powstaje wtedy "uskok" ale jak dla mnie jest on malo widoczny.
W tym modelu dno bylo szpachlowane.

--
Pozdrawiam Malych Modelarzy

 
25-05-22 21:36  Odp: [G] KING GEORGE V, Mały Modelarz 1-2/1986
Cosmicgoa   

Ja najpierw poszycie, bo będzie malowane potem burty, pozdrowionka.

 
26-05-22 14:23  Odp: [G] KING GEORGE V, Mały Modelarz 1-2/1986
Cosmicgoa   

Witam, chodzi mi o okienka na burtach z czego najlepiej wykonać, ja myślę, że z malutkich metalowych podkładek, a potem całość pomalować akrylem. Może macie jakieś inne pomysły, pozdrowionka.

Post zmieniony (26-05-22 14:24)

 
28-05-22 09:30  Odp: [G] KING GEORGE V, Mały Modelarz 1-2/1986
Cosmicgoa   

Mam inny pomysł otulina z drutu.fajnie to wygląda, potem tylko pomalować i gotowe.

Post zmieniony (28-05-22 09:31)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024