FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 20Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 
08-04-22 11:37  Odp: [R] STS "LWÓW" żaglowiec szkolny 1:100 - inwencja własna - luźny związek z Małym Modelarzem 4-5-6/2016
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Koronkowa robota:-)
Ale Julia jak zwykle trochę nieufnie patrzy na to wszystko - szuka baboli:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
08-04-22 16:59  Odp: [R] STS "LWÓW" żaglowiec szkolny 1:100 - inwencja własna - luźny związek z Małym Modelarzem 4-5-6/2016
Siwy 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Hmm, a dzisiaj są imieniny Julii. Daj jej coś ekstra i uściśnij jej prawą przednią ode mnie :))

--
Siwy

 
09-04-22 10:27  Odp: [R] STS "LWÓW" żaglowiec szkolny 1:100 - inwencja własna - luźny związek z Małym Modelarzem 4-5-6/2016
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Piękny model i śliczna kicia.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
09-04-22 12:05  Odp: [R] STS "LWÓW" żaglowiec szkolny 1:100 - inwencja własna - luźny związek z Małym Modelarzem 4-5-6/2016
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Zdaje mi się, że będą dwie galerie :) Lwowa i kota. Model wychodzi super, czekam na kolejny odcinek relacji.

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
10-04-22 23:04  Odp: [R] STS
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Witam.
Dziękuję za dobre przyjęcie pracy przy modelu oraz pozdrowienia dla Pasiastego Tygrysa :)

Co do galerii z Panną Julią, hmm, ona jest bardzo wymagająca i nie wystąpi przy byle jakimś czymś 😊 Dlatego bardzo Was proszę o krytyczne podejście, aby sprostać Jej oczekiwaniom 😉

Tymczasem brniemy dalej.
Zamknięcie dziobówki. Dysponujemy m. in. takimi zdjęciami






Część nr 6 z wycinanki jest z zupełnie innej bajki (układ drzwi i okien), widać że autor nie pofatygował się poszperać w sieci za tym fotografiami.

Oto moja interpretacja



Najbardziej jestem rad z prętów osłonowych przy oknach, są z pasków papieru, ale czekam na dostawę polistyrenowych „drutów” 0,2 mm, te byłyby lepsze.

Panna Julia bawiła się w miarę dobrze



--

Post zmieniony (10-04-22 23:04)

 
10-04-22 23:28  Odp: [R] STS "LWÓW" żaglowiec szkolny 1:100 - inwencja własna - luźny związek z Małym Modelarzem 4-5-6/2016
Tomasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 55


 - 11

Ładnie odtworzony element.
Btw. odnośnie tematu wybudowanych modeli - ciekawostka z książki "Krążownik spod Somosierry":


--
Pozdrawiam!
Po za klejeniem - malarstwo i rysunek http://sabbstone.deviantart.com/

 
11-04-22 14:37  Odp: [R] STS "LWÓW" żaglowiec szkolny 1:100 - inwencja własna - luźny związek z Małym Modelarzem 4-5-6/2016
Rogal 



Na Forum:
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Art jak zwykle wpędza w kompleksy... Pięknie to wszystko wygląda, widać ogrom pracy. Jednak rażą trochę przesunięcia desek na pokładzie. Po prostu nie pasują do idealnej reszty.

 
11-04-22 14:41  Odp: [R] STS "LWÓW" żaglowiec szkolny 1:100 - inwencja własna - luźny związek z Małym Modelarzem 4-5-6/2016
Siwy 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Och i ach! :)
Świetna robota.

--
Siwy

 
11-04-22 22:17  Odp: [R] STS "LWÓW" żaglowiec szkolny 1:100 - inwencja własna - luźny związek z Małym Modelarzem 4-5-6/2016
ciapaty     

Art , zmiłuj się najpierw poszukaj informacji ile razy ŻSTS Lwów był modernizowany , a później miej pretensje do autora modelu.
"Część nr 6 z wycinanki jest z zupełnie innej bajki (układ drzwi i okien), widać że autor nie pofatygował się poszperać w sieci za tym fotografiami." - tzn. wyjaśnisz mi z jakich lat jest ściana nadbudówki ( tzn. część nr 6 wycinanki ) a z jakich lat Twoje zdjęcia ??? Czy w dalszym ciągu brniemy w to że coś tam zmienię i napiszę po chamsku że model z Małego to badziew. Słusznie zauważył Rogal że najpierw piszesz o niekompetencji autora co do tego bądź owego, a i tak koniec końców nawet nie chce się Tobie deskowania pokładu porządnie zrobić i widać przesunięcia .
Tylko błagam nie pisz mi że pokład nie ten i coś się nie zgrywa bo akurat to da się zrobić tak żeby było OK i to zgodnie z opisem autora modelu.

Pozdrawiam.

--

 
11-04-22 23:15  Odp: [R] STS "LWÓW" żaglowiec szkolny 1:100 - inwencja własna - luźny związek z Małym Modelarzem 4-5-6/2016
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Racja Rogal, nijak nie udało mi się zgrać tych desek. Zauważ, że w kilku miejscach się zgrywają i są ok, ale czy to różnice w kserze, czy inny pieron, tak wyszło. Nie martwię się tym zbytnio, ponieważ w tych miejscu będą inne elementy wyposażenia pokładu a ponadto dodam jakieś słoneczko, czy wiadro 😊

Kolego Ciapaty. Nie uda Ci się mnie zaciągnąć w jakieś tam utarczki słowne. Nie ze mną, po co innego tutaj jesteśmy.
Z Twojej wypowiedzi wynika, że masz sporą wiedzę na temat tego statku, a może i masz już tem model za sobą. I takiej wiedzy nam tutaj trzeba, autentycznie. Po to zakładamy relacje za budowy, aby mieć szeroki kontakt z oglądającymi i czerpać z ich doświadczenia, porad i wskazań.
Tak więc uprzejmie proszę, podziel się wiedzą odnośnie zmian w wyposażeniu tego żaglowca, w tym przypadku owej ścianki. Nie uważam, abym miał monopol na wykonawstwo, przyjmuję ciekawe pomysły i dobrą, konstruktywną krytykę, liczę się ze słusznym zdaniem innych bez napinki 😊

Złapałem kilka kontaktów z osobami, które „grzebały” w dość zaawansowany sposób przy „Lwowie” i wiem, że poza kilkunastoma zdjęciami detali, nie ma innych materiałów, tym bardziej planów stoczniowych. Niestety nie udało mi się nawiązać kontaktu z Panem Lechem Zuzańskim, autorem projektu „Lwowa z MM.

Absolutnie nie przyjmuję Twoich stwierdzeń, że Mały Modelarz, per saldo to „badziew”. Nie zgadzam się z tym. Sam zrealizowałem kilka modeli z tego wydawnictwa i były to świetne opracowania. Tym niemniej nieco zastanawia fakt kilku zauważonych przeze mnie wpadek w projekcie „Lwowa”. Jak będzie dalej, zobaczymy. To właśnie pozwala mi sądzić, że pewne sprawy inaczej zostały przez projektanta potraktowane (np. linia wodna, układ iluminatorów, przebieg pasów łączeń blach poszycia, kształt i wygląd deskowania pokładu, układ nadburcia, brak wypukłości/obłości pokładów, co w tej skali jest ewenementem).

Tak więc liczę kol. Ciapaty na Twoje wsparcie merytoryczne, zapraszam do spokojnej refleksji, pomocy i dorady. Na pewno będzie z tego lepszy model.

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 20Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024