FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 17 z 20Strony:  <=  <-  15  16  17  18  19  ->  => 
08-08-23 18:30  Odp: [R] STS "LWÓW" żaglowiec szkolny 1:100 - inwencja własna - luźny związek z Małym Modelarzem 4-5-6/2016
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Nie wiem kto jest sprawcą, ale to ostatnie zdjęcie BOLI!

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
09-08-23 08:37  Odp: [R] STS "LWÓW" żaglowiec szkolny 1:100 - inwencja własna - luźny związek z Małym Modelarzem 4-5-6/2016
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Ryszard, dobrze wyniuchał, sprawcą jednak były dwie kotki oraz sprzeczka o to, która ma piękniejsze wąsy ;)
Oczywiście cała odpowiedzialność spoczywa na mnie za brak zabezpieczenia.
Podałem to dla przypomnienia i ku przestrodze.

Tymczasem żagle do "LWOWA" są już gotowe i lada tydzień będę je zawieszał.

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
09-08-23 09:22  Odp: [R] STS "LWÓW" żaglowiec szkolny 1:100 - inwencja własna - luźny związek z Małym Modelarzem 4-5-6/2016
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

To ile tych futrzaków jest u Ciebie ?
Panna Julia, Franek a teraz czytam o dwóch kotkach ! :-)

 
11-08-23 10:11  Odp: [R] STS "LWÓW" żaglowiec szkolny 1:100 - inwencja własna - luźny związek z Małym Modelarzem 4-5-6/2016
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Ryszard, ponieważ mamy lajtowo-wakacyjny czas, pozwolę sobie przedstawić aktualną "czterołapą" rodzinkę:



Kociaki:
- czarna księkniczka Bletka
- paskowana Julia
- bohaterski Franek
oraz
Piesio:
- braterski Romeo vel Romi

Mamy niepisaną zasadę, kto pierwszy zajmie sobie miejsce na kanapie/fotelu tego się z niego nie "wywala". Tak więc w tej sytuacji dwunożna rodzina musiała udać się na pięterko :))

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
11-08-23 21:03  Odp: [R] STS "LWÓW" żaglowiec szkolny 1:100 - inwencja własna - luźny związek z Małym Modelarzem 4-5-6/2016
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

To może przygarnąłbyś jeszcze mnie. Mam, co prawda, wyleniałe futro i nie sikam do kuwety, ale za to opróżniam barki i wyżeram z lodówki.
To jak będzie?

--
serwusik

 
11-08-23 22:35  Odp: [R] STS "LWÓW" żaglowiec szkolny 1:100 - inwencja własna - luźny związek z Małym Modelarzem 4-5-6/2016
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Posłuchaj kolego Lelum.
Jeżeli.
Jeżeli masz w sobie niekłamaną szczerość zamiarów oraz tego co czynisz, bezinteresowne oddanie i przywiązanie, delikatność i wrażliwość.
Jeżeli wszystko to masz,
zapraszamy 😊
PS. Nie zapomnij od czasu do czasu podrzucić żywej myszki oraz upolowanego ptaszka, ale niezbyt często!

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
12-08-23 00:48  Odp: [R] STS "LWÓW" żaglowiec szkolny 1:100 - inwencja własna - luźny związek z Małym Modelarzem 4-5-6/2016
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Kot to zuo.
Skoro przygarniasz każdego futrzastego, to czepiam się lodówki tak jak Lelum, pod warunkiem że tam jest wegetariańska zapchajkicha (nie wegetariańską nie pogardzę, byle nie tłusta) i zupa chmielowa. :-)
ps. poszrpiem ci linki na żaglowcu jak trza ;-)

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
04-12-23 09:38  Odp: [R] STS "LWÓW" żaglowiec szkolny 1:100 - inwencja własna - luźny związek z Małym Modelarzem 4-5-6/2016
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Witajcie,
zima, więc pora właściwa dla okrętów, przynajmniej w moim przypadku.
Materiału mam trochę więcej, ale będę dodawał po trochu.

Tematem wpisu jest pompa zęzowa.

Często posiłkuję się stopklatkami z filmików niemal bliźniaczego, wciąż pływającego barku: „Star of India”. Tym razem z tego miejsca: https://www.youtube.com/watch?v=XLcegwYeENc




Na nielicznych zdjęciach pokładu z „Lwowa” można dostrzec pompę tu i tam:



Tutaj widać tylko uchwyt korby w gmatwaninie bucht linowych nagielbanku




Wykonanie i zamontowanie pompy na pokładzie modelu





--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
04-12-23 10:17  Odp: [R] STS "LWÓW" żaglowiec szkolny 1:100 - inwencja własna - luźny związek z Małym Modelarzem 4-5-6/2016
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Pompa - REWELACJA !
Do kolekcji - "Lwów" w Brazylii



Pozdrawiam,
Ryszard

 
04-12-23 10:51  Odp: [R] STS "LWÓW" żaglowiec szkolny 1:100 - inwencja własna - luźny związek z Małym Modelarzem 4-5-6/2016
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Ryszard, tego zdjęcia nie znałem, na nim też widać pompę zęzową.
Jak Ty to wyszukujesz kurdelebele :)

Teraz dziobię przy wyciągarce na śródokręciu, mam kilka zdjęć, więc coś tam da się odtworzyć. Jednak mnie bardziej interesuje to, w jaki sposób transportowano np. beczki, które widać na poniższej fotografii.
Gdzie była przytraczana talia, do rei? Ktoś pomoże?

Nie ukrywam, że zamierzam zamarkować takie transportowanie. Boć "Lwów" zarabiał na siebie takimi właśnie biznesami.



--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 17 z 20Strony:  <=  <-  15  16  17  18  19  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024