FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
29-06-21 21:54  [Nowość] Card Fleet No.9 American Somers class destroyer USS "Sampson" DD-394
NEPTUNIA   

Mam przyjemnosc zapowiedziec ze jest juz dostepny nasz nowy model amerykanskiego niszczyciela
USS "Sampson" DD-394 ,ktory wychodzi z numerem 9 w jedynie slusznej skali 1:200. Model pokazuje stan na 1943 rok w pieknym bialo-niebieskim kamuflazu (tzw Thayer Blue) z 1943 roku, chyba najbardziej oczywista opcja co do malowania tego okretu. Pozbawiony jednej tylniej wiezy w porownaniu do Somersa ale z bogatym uzbrojeniem plot.W modelu dalismy 2 wersje wiez artleryjskich, jedna z ciemnymi niebieskimi dachami wg instrukcji malowania a druga bez. Mamy bogata dokumentacje w zasadzie cala sekwencja zdjec z tego okrsu i mielismy problem z interpretacja...na jednych zdjeciach wyraznie widac ciemne dachy a na drugich sciany zlewaja sie z dachami.Osobiscie robilbym z ciemnymi dachami ale jest wybor.

Sam model jest bardzo zdetalizowany i dla doswiadczonych modelarzy.



W sumie sam zeszyt ma 48 stron z czego poszczegolne arkusze jak ponizej:

16 arkuszy A4 karton kolor
4 arkusze A4 cienki offset z czesciami szkieletu
2x A3 rozkladowka z Planami Generalnymi
28 stron opisu I instrukcji czarno-bialej
Cena sugerowana 75PLN

…...sama instrukcja ma ponad 80 rysunkow montazowych a kazdy z nich zawierajacy czesto kilka innych w sobie.
Ponad 230+ szablonow drutow.

Autorem opracowania jest Krzysztof Wasylewicz . To nie jest jego ostatni model jaki u nas wyjdzie gdyz zostal jeszcze jeden ale wkrotce podamy zajawki na stronie i ryjbooku. Tak, to bedzie kolejny amerykanski niszczyciel.

Obecnie mamy dostepne tylko blachy, zaraz beda szkielety ale moze byc duzy problem z masztami i lufami gdyz jestem daleko w kolejce do zrobienia i sie doczekac nie mozemy wyprodukowania tychze czesci.Bede edytowal ten post jesli dojda nowe zestawy.

MB-CF009 – zestaw metalowych luf plus syrena na kominie -nie dostepny na razie
PE-CF008 -zestaw blach fototrawionych- 2 arkusze -cena sugerowana132PLN- 2 duze blaszki, jedna na 0.2mm braz , druga cieniutka 0.1 na nowym srebrze glownie dla siatek i supercienkich elementow.
MST-CF009 -zestaw masztow -niedostepny
LCF-CF009 – zestaw laserowy - 50PLN....niesodtepny Lacznie 5 arkuszy A4. Poklady ciete na cienszym kartonie

Na naszej stronie jest okladka plus zdjecia surowki. W dziale Gallery na dole mozna zobaczyc 6 arkuszy pogladowych z czesciami i rysunkami montazowymi.

Ze wzgledu na Brexit i papierologie plus deklaracje celne i extra koszty ceny podane jako sugerowane moga byc nieco wyzsze. Nie jestesmy w stanie idelanie dopasowac cen do takich jakie bysmy chcieli.I mysle ze to zrozumiale. W Polsce moze bedzie dostepny za 10-14 dni, w zaleznosci jak pojdzie z przesylkami.

--
http://www.neptunia-hobbies.com

 
30-06-21 08:44  Odp: [Nowość] Card Fleet No.9 American Somers class destroyer USS "Sampson" DD-394
SeWo77   

Świetna wiadomość, czekamy na kolejne USS.

 
03-04-22 19:40  Odp: [Nowość] Card Fleet No.9 American Somers class destroyer USS "Sampson" DD-394
Varran 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 7
 

Witam, gdzie moglbym kupic ten model? w popularnych sklepach internetowych nie jest dostepny a nie chcialbym bym go kupowac za funty ze sklepu neptunii.

--
Pozdrawiam ;)

W budowie:
Barka HMCS LCI (L) 125 |
HMS Abercrombie | Jeremiah O'Brien
Gotowe:
Artilleriefährprahm typu D3 | USS PGM-17 | USS PC-553 | K-335 GIEPARD | K-670 Skat | ORP ORZEŁ III | 705 Lira (Alfa)

 
03-04-22 20:31  Odp: [Nowość] Card Fleet No.9 American Somers class destroyer USS "Sampson" DD-394
yak   

https://www.drafmodel.pl/modele/modele-kartonowe/plywajace/uss-sampson-dd-394-card-fleet-nr-9.html

 
04-04-22 13:29  Odp: [Nowość] Card Fleet No.9 American Somers class destroyer USS "Sampson" DD-394
Varran 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 7
 

Dzięki yak, 135zł :/ w sklepie GPM stał za 80zł tyle że teraz jest czasowo niedostępny :/

Chyba poczekam aż się gdzieś jeszcze pojawi.

--
Pozdrawiam ;)

W budowie:
Barka HMCS LCI (L) 125 |
HMS Abercrombie | Jeremiah O'Brien
Gotowe:
Artilleriefährprahm typu D3 | USS PGM-17 | USS PC-553 | K-335 GIEPARD | K-670 Skat | ORP ORZEŁ III | 705 Lira (Alfa)

 
04-04-22 13:54  Odp: [Nowość] Card Fleet No.9 American Somers class destroyer USS "Sampson" DD-394
Mariusz80   

Też mnie ta cena odstraszyła. Trzeba czekać.

 
05-04-22 14:32  Odp: [Nowość] Card Fleet No.9 American Somers class destroyer USS
NEPTUNIA   

W ramach info handlowego. Obawiam sie ze naszych modeli to juz nie bedzie. Hurtownicy z PL poinformowali nas ze nie beda brali naszych produktow wiec moge tylko polecic brac to co jest albo kupowac u nas. "Sie" co niektorzy poobrazali chyba na nas i na Brexit ze to tez nasza wina wiec tak to wyglada. Dla jasnosci nie mamy wplywu na ceny naszych produktow bo z polskim urzedem celnym to jest ruletka. Taniej niz w UK to na pewno nie bedzie bo za byle przesylke jest oplata no i duzo papierkowej roboty z tym zwiazanej. Nie wiem kto negocjowal to wszystko ale latwiej handlowac z Japonia i Chinami niz z Unia Europejska i nie zanosi sie na zmiany, wrecz przeciwnie eksporterzy maja wiecej papierkow i kosztow. Modeli na rok 2021 i 2022 nie bedzie wiec kolejny nasz numer wyjdzie raczej w 2023 no chyba ze sie jakis cud stanie.

--

Post zmieniony (05-04-22 15:00)

 
05-04-22 14:49  Odp: [Nowość] Card Fleet No.9 American Somers class destroyer USS "Sampson" DD-394
wieslaw_ 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

@NEPTUNIA ja nadal wiernie czekam na Orkana i czekać będę. To model za którego dam prawie każdą cenę i urząd celny mi w tym nie przeszkodzi :)

--
Relacje: IJN Fuso, ORP Piorun
Galerie: ORP Piorun,
Poradniki: Przygotowanie do druku 3D

 
05-04-22 18:05  Odp: [Nowość] Card Fleet No.9 American Somers class destroyer USS "Sampson" DD-394
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Wyjdzie że lepiej wsiąść w tanie linie przywieść i nadać z Polski :-)
Ale ci Angole namieszali...
Pzdr

 
05-04-22 19:24  Odp: [Nowość] Card Fleet No.9 American Somers class destroyer USS
SeWo77   

Neptunia czekamy na Orkana i USS zapowiedziany z tyłu Sampsona. Wasze modele to absolutny top okrętowy.

Post zmieniony (05-04-22 19:24)

 
05-04-22 20:56  Odp: [Nowość] Card Fleet No.9 American Somers class destroyer USS "Sampson" DD-394
orkan   

Też wyglądam Orkana.

--
,,Dwojaka jest natura Polaka"

 
05-04-22 21:42  Odp: [Nowość] Card Fleet No.9 American Somers class destroyer USS "Sampson" DD-394
Varran 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 7
 

czy ktoś kupował ze strony Neptunii?

http://neptunia-hobbies.com/products--shop--erratas.html

jak to wychodzi bo z tego co na stronie to jednak cena jest lepsza niż w jakimkolwiek sklepie w Polsce. czy oplata za wysyłkę to wszystko? czy jeszcze jakieś cło się opłaca?

--
Pozdrawiam ;)

W budowie:
Barka HMCS LCI (L) 125 |
HMS Abercrombie | Jeremiah O'Brien
Gotowe:
Artilleriefährprahm typu D3 | USS PGM-17 | USS PC-553 | K-335 GIEPARD | K-670 Skat | ORP ORZEŁ III | 705 Lira (Alfa)

 
06-04-22 07:31  Odp: [Nowość] Card Fleet No.9 American Somers class destroyer USS
SeWo77   

W GPM kupiłem swoje 2 sztuki po 80zł.

Post zmieniony (06-04-22 07:44)

 
06-04-22 08:04  Odp: [Nowość] Card Fleet No.9 American Somers class destroyer USS "Sampson" DD-394
Mariusz80   

Czyli widać, że można bez 75% marży.

 
06-04-22 09:19  Odp: [Nowość] Card Fleet No.9 American Somers class destroyer USS "Sampson" DD-394
wieslaw_ 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Varran - ja brałem bezpośrednio od Neptunii ale potem musiałem dopłacić kilkanaście złociszy za cło. Nie pytaj mnie ile bo nie pamiętam, natomiast trzeba się liczyć z pewną dopłatą.
Natomiast w temacie dodatkowych kosztów... Kupowałem przed wojną na Ukrainie modele bezpośrednio u wydawcy i sprzedał mi następujący patent, mianowicie wysyła paczki za granicę deklarując je jako prezenty co wiąże się z niższymi kosztami na cle. Nie mam pojęcia jakie są przepisy w UK ale może jest to opcja do przetestowania dla Neptunii?

--
Relacje: IJN Fuso, ORP Piorun
Galerie: ORP Piorun,
Poradniki: Przygotowanie do druku 3D

 
06-04-22 14:58  Odp: [Nowość] Card Fleet No.9 American Somers class destroyer USS "Sampson" DD-394
Varran 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 7
 

Dzięki wieslaw_ :)
Zapytam Neptunie dzisiaj bezpośrednio.

--
Pozdrawiam ;)

W budowie:
Barka HMCS LCI (L) 125 |
HMS Abercrombie | Jeremiah O'Brien
Gotowe:
Artilleriefährprahm typu D3 | USS PGM-17 | USS PC-553 | K-335 GIEPARD | K-670 Skat | ORP ORZEŁ III | 705 Lira (Alfa)

 
06-04-22 15:00  Odp: [Nowość] Card Fleet No.9 American Somers class destroyer USS "Sampson" DD-394
NEPTUNIA   

Zapewniam wszystkich ze "patent" na prezent tez nie dziala......wysylajac "nic" i tak jest oplata 8.50PLN minimum extra.Cwiczone w innych krajach jak Niemcy i Wlochy oraz Francja.Wszyscy placili extra kozty.Jest to niesprawiedliwe ale panstwa Unii jakos tak dzialaja...co smieszne nie dziala to w druga strone i nic jeszcze nie zaplacilem za male przesylki z PL...ba, nawet paczki z ksiazkami przychodza po 10kg i zero oplat.Nie wiem jak to dziala ale tak jest.

--
http://www.neptunia-hobbies.com

 
06-04-22 18:16  Odp: [Nowość] Card Fleet No.9 American Somers class destroyer USS "Sampson" DD-394
Varran 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 7
 

Opłata 8.50zl nie jest żadnym problemem.
Czekam na wypłatę do piątku i to będzie mój debiut z płaceniem przez paypal'a :/

--
Pozdrawiam ;)

W budowie:
Barka HMCS LCI (L) 125 |
HMS Abercrombie | Jeremiah O'Brien
Gotowe:
Artilleriefährprahm typu D3 | USS PGM-17 | USS PC-553 | K-335 GIEPARD | K-670 Skat | ORP ORZEŁ III | 705 Lira (Alfa)

 
06-04-22 19:01  Odp: [Nowość] Card Fleet No.9 American Somers class destroyer USS "Sampson" DD-394
wieslaw_ 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

NEPTUNIA - no cóż warto było zasugerować, chyba UE naprawdę się obraziła na Brytoli.

--
Relacje: IJN Fuso, ORP Piorun
Galerie: ORP Piorun,
Poradniki: Przygotowanie do druku 3D

 
06-04-22 20:17  Odp: [Nowość] Card Fleet No.9 American Somers class destroyer USS "Sampson" DD-394
Piotr74 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6
 

Gwoli wyjaśnienia...
- każda przesyłka spoza UE podlega opodatkowaniu podatkiem VAT (najczęściej 23% od wartości przesyłki RAZEM z kosztami pocztowymi/kurierskimi),
- przesyłki o wartości poniżej 150 eur nie podlegają generalnie pod oclenie,
- 8,50 PLN to opłata za obsługę celno-skarbową pobierana przez pocztę polską niezależnie od tego ile jest do zapłaty potencjalnego cła/VAT (firmy kurierskie raczej nie pobierają takiej opłaty, ale zdarzają się opłaty za tzw. składowanie)

 
07-04-22 16:45  Odp: [Nowość] Card Fleet No.9 American Somers class destroyer USS "Sampson" DD-394
Varran 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 7
 

ok, Sampson zamówiony, jak dojdzie podzielę się informacja jakie to cło było

--
Pozdrawiam ;)

W budowie:
Barka HMCS LCI (L) 125 |
HMS Abercrombie | Jeremiah O'Brien
Gotowe:
Artilleriefährprahm typu D3 | USS PGM-17 | USS PC-553 | K-335 GIEPARD | K-670 Skat | ORP ORZEŁ III | 705 Lira (Alfa)

 
07-04-22 22:28  Odp: [Nowość] Card Fleet No.9 American Somers class destroyer USS
NEPTUNIA   

Obecnie jestem na urlopie wiec wysylka bedzie w przyszlym tygodniu.

--

Post zmieniony (13-04-22 21:41)

 
08-04-22 04:36  Odp: [Nowość] Card Fleet No.9 American Somers class destroyer USS "Sampson" DD-394
Varran 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 7
 

Luzik

--
Pozdrawiam ;)

W budowie:
Barka HMCS LCI (L) 125 |
HMS Abercrombie | Jeremiah O'Brien
Gotowe:
Artilleriefährprahm typu D3 | USS PGM-17 | USS PC-553 | K-335 GIEPARD | K-670 Skat | ORP ORZEŁ III | 705 Lira (Alfa)

 
13-04-22 21:42  Odp: [Nowość] Card Fleet No.9 American Somers class destroyer USS "Sampson" DD-394
NEPTUNIA   

Varran, czy moge priosic o kontakt na priv. Wyslalem maila odnosnie przesylki ale moje maile z adresu Neptunii nie dochodza bo interia ma jakas blokade.Sorry za pisanie tutaj ale nie ma innego sposobu. Pisalem rowniez z adresu prywatnego na adres a PayPala ale rowniez bez odzewu.

--
http://www.neptunia-hobbies.com

 
15-04-22 07:19  Odp: [Nowość] Card Fleet No.9 American Somers class destroyer USS "Sampson" DD-394
Varran 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 7
 

Dziwna rzecz, ale nie mogę wejść na profil "NEPTUNIA" na forum, tak samo jak nie mogę wejść na żaden profil użytkowników udzielających się w tym wątku którzy nie maja pod swoim avaterem żadnej galerii albo relacji.

Dlatego wysłałem dwie wiadomości z moich dwóch mail, na Wasz mail podany na stronce: info[at]neptunia-hobbies.com

--
Pozdrawiam ;)

W budowie:
Barka HMCS LCI (L) 125 |
HMS Abercrombie | Jeremiah O'Brien
Gotowe:
Artilleriefährprahm typu D3 | USS PGM-17 | USS PC-553 | K-335 GIEPARD | K-670 Skat | ORP ORZEŁ III | 705 Lira (Alfa)

 
15-04-22 10:10  Odp: [Nowość] Card Fleet No.9 American Somers class destroyer USS "Sampson" DD-394
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Jeśli ktoś tak jak ja, chciałby łatwo pooglądać o czym tu mowa, to tu jest do obejrzenia wycinanka:
http://neptunia-hobbies.com/gallery.html#
A tu galeria modelu:
http://neptunia-hobbies.com/index.html
;-)
Czy można by prosić o zamieszczenie zdjęć surówki w lepszej jakości?
Piękny model wydaliście, gratulacje!
:-)

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
15-04-22 13:52  Odp: [Nowość] Card Fleet No.9 American Somers class destroyer USS "Sampson" DD-394
NEPTUNIA   

Varran, wyslalem maile na obydwa adresy z naszego sluzbowego maila ale jak nie dojda prosze dac znac tutaj , wtedy pocisne z prywatnego.

Waldek, fotki sa w super rozdzielczosci ale w momencie zaladowania do galerii program redukuje jakosc i to nie zalezy ode mnie. Oczywiscie musze tez zmniejszac nieco wielkosc pliku bo bedzie sie za dlugo ladowac pozniej. Te galerie maja tam pozostac na dluzej wiec trzeba "szanowac" internautow , ktorzy maja slebe i wolne lacza.

--
http://www.neptunia-hobbies.com

 
15-04-22 16:34  Odp: [Nowość] Card Fleet No.9 American Somers class destroyer USS
Varran 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 7
 

dzięki NEPTUNIA na pocztę outlook'a doszło, na gmaila nie.

Już odpisałem :)


EDIT: GMAIL nie wiedzieć czemu zaklasyfikował Twoj mail jako spam i na początku tego nie zauważyłem, dopiero ten drugi mail zauważyłem i pooznaczałem jako nie spam.


EDIT 2:
jeżeli chodzi o cło to zamówiłem SAMPSON'a i PORTER'a i dla tych modeli cło wyniosło 19,50zł. myślę ze zdecydowanie lepiej zamawiać bezpośrednio w neptunii niż płacić u nas u pośredników.
Warunkiem jest zamówienie więcej niż jednego modelu, zakup pojedynczego modelu z anglii jest bez sensu.


--

Post zmieniony (29-04-22 19:12)

 
21-04-24 22:28  Odp: [Nowość] Card Fleet No.9 American Somers class destroyer USS "Sampson" DD-394
NEPTUNIA   

W zwiazku z licznymi zapytaniami gdzie i czy mozna kupic nasze modele w Polsce informujemy ze od kilku dni wszystkie wycinanki sa dostepne na stronie wydawnictwa Fantom. Za jakis czas mamy nadzieje ze akcesoria rowniez. Ceny umiarkowane. Mam nadzieje ze uda sie podtrzymac nasza oferte w tym wydawnictwie przez dlugi czas.

--
http://www.neptunia-hobbies.com

 
21-04-24 23:22  Odp: [Nowość] Card Fleet No.9 American Somers class destroyer USS "Sampson" DD-394
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Nice, mega fajna wiadomość, szczególnie że jak widzę, ceny są naprawdę przystępne.

--
Zwodowane: Shima, HMS Fiji
Stocznia: pampers HMS Suffolk, USS Somers
Wymęczone: zbiornik M6oA2


 
22-04-24 07:37  Odp: [Nowość] Card Fleet No.9 American Somers class destroyer USS "Sampson" DD-394
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

No to jest wiadomość :-)

Jakby tak jeszcze jakaś nowość przyszła ;-)

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
22-04-24 19:13  Odp: [Nowość] Card Fleet No.9 American Somers class destroyer USS "Sampson" DD-394
wieslaw_ 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

@NEPTUNIA - fantastyczna wiadomość.

--
Relacje: IJN Fuso, ORP Piorun
Galerie: ORP Piorun,
Poradniki: Przygotowanie do druku 3D

 
24-04-24 11:11  Odp: [Nowość] Card Fleet No.9 American Somers class destroyer USS "Sampson" DD-394
Ozzy Reess 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Pytanie do Neptunii, z góry przepraszam, jeśli sprawa była już wyjaśniona, ale nie mogłem znaleźć: Czym spowodowany jest brak i czego brakuje pod nr 5 oraz, czy można oczekiwać uzupełnienia tego braku? (lub nowości?) Pozdrawiam.

 
24-04-24 12:27  Odp: [Nowość] Card Fleet No.9 American Somers class destroyer USS "Sampson" DD-394
NEPTUNIA   

Pod Nr 5 ma byc ORP Orkan , ktory nie zdazyl sie zmaterializowac na czas a kolejny model juz wchodzil...ta dziura ciagnie sie kilka lat ale bedzie uzupelniona...

--
http://www.neptunia-hobbies.com

 
24-04-24 13:09  Odp: [Nowość] Card Fleet No.9 American Somers class destroyer USS "Sampson" DD-394
Ozzy Reess 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Dzięki za odpowiedź. Nie każcie zbyt długo czekać ... ;) Powodzenia z Orkanem.

 
25-04-24 09:29  Odp: [Nowość] Card Fleet No.9 American Somers class destroyer USS "Sampson" DD-394
wieslaw_ 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

@NEPTUNIA - czekam na Orkana z niecierpliwością. Przyznam szczerze, że nadzieja wróciła po ostatniej wiadomości.

--
Relacje: IJN Fuso, ORP Piorun
Galerie: ORP Piorun,
Poradniki: Przygotowanie do druku 3D

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024