FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Poprzednie wiadomości  |  Następne wiadomości 
 Strona 1 z 1 
24-11-21 23:03  [G] T-72 M1R (Angraf 1-25)
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Witam wszystkich.
Tym razem "nowa "wersja starego T-72M1. Ten model chodził mi po głowie od czasu jak tylko pokazano pierwsze zdjęcia tej "zmodernizowanej" maszyny. I w końcu DOKONAŁO się :)))
Model powstał na bazie wycinanki T-72M1 z wydawnictwa Angraf. Coś tam odjąłem,coś dodałem i gotowe. Oczywiście nie tak od razu. Troszkę to zajęło. Dokończenie "budowy"modelu blokował mi brak żywicznych śrub i nakrętek 0,8 mm ze sklepu MarioModelario. Jako,że pan Mariusz od dawna nie odpisuje na wiadomości i nie uaktualnia asortymentu,byłem zmuszony zakupić taki asortyment na ależdrogo wycięty laserem w kartonie przez wydawnictwo Modelik (przynajmniej tak wypalono laserem na kartoniku). Z łbów śrub jestem zadowolony,ale w nakrętkach praktycznie nie widać końcówki śruby - mało efektowne.Może gdyby wypalano je w grubszym kartoniku ..? Oczywiście jak w poprzednim moim T-72M1 wykonałem nieco części z żywicy. A dokładniej prawie cały układ jezdny, lampki obrysowe (czy jak tam one się zwą) wykorzystałem z BWP-1 (mam zapas takich żywicznych drobiazgów na wypadek gdyby przyszło mi do głowy sklejenie BWP-2). Model kleiło się tak jak poprzedni,bez większych zawiłości. Odjąłem reflektory podczerwieni, z lewej strony wieży dodałem zasobnik taki sam jaki znajduje się z prawej,wywaliłem tylny zasobnik i DOWALIŁEM ten WIELKI KOSZ NA BUTELKI PO WÓDCE :))))) Tak ,wiem żałosny żarcik :( A między koszem,a lewym zasobnikiem miejsce znalazła jakaś skrzyneczka.Kosz zrobiony z drutów łączonych na CA. Plandeka to tekturka pomalowana na jakiś tam kolorek :)) Przeróbki robiłem na podstawie zdjęć więc mogą nie do końca odzwierciedlać oryginał. To samo dotyczy malowania. Korzystałem ze zdjęć znalezionych w necie,więc na pewno nie jest to malowanie jakiejś konkretnej maszyny,choć jak widziałem fotkę z hali montażowej ,to wszystkie czołgi miały bardzo podobny układ plam. Oznaczeń "przynależności" do konkretnej jednostki też brak bo na fotkach ich nie było. W modelu brakuje też karabinu wraz z łożem na wieżyczce dowódcy. Wycinankowe są kiepskie.Jak dopadnę coś lepszego,albo sam coś wymodzę to dorzucę fotki . No ,dość marudzenia - popatrzcie sobie i się pośmiejcie :)



Jak tylko pogoda pozwoli,to wyprowadzę na taras Oba T-72 i BWP-y żeby zrobić "Rodzinną" fotkę :)

Pozdrawiam i miłego oglądania :)

--
Modele rolnicze od podstaw
KZB 3B Vistula,DUTRA Ue 28,BIZON Z056,DUTRA D4K-B,Ursusy w natarciu,ZETOR ZTS 16245,John Deere 6150M,Ursusy C-385

 Odpowiedz na tę wiadomość  |  Tematy/Start  |  Wyświetlaj płasko   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 

 Tematy Autor Odsłon Data
 [G] T-72 M1R (Angraf 1-25)  nowe
rodrus 1932 24-11-21 23:03
 Odp: [G] T-72 M1R (Angraf 1-25)  nowe
Piterpanzer 78 25-11-21 00:18
 Odp: [G] T-72 M1R (Angraf 1-25)  nowe
Viking_BB 195 25-11-21 10:26
 Odp: [G] T-72 M1R (Angraf 1-25)  nowe
Winek 168 25-11-21 13:04
 Odp: [G] T-72 M1R (Angraf 1-25)  nowe
rodrus 134 25-11-21 13:33
 Odp: [G] T-72 M1R (Angraf 1-25)  nowe
Sławek 86 25-11-21 14:21
 Odp: [G] T-72 M1R (Angraf 1-25)  nowe
97 107 25-11-21 14:58
 Odp: [G] T-72 M1R (Angraf 1-25)  nowe
QN 242 25-11-21 18:47
 Odp: [G] T-72 M1R (Angraf 1-25)  nowe
Borowy 314 26-11-21 20:33

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024