FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Poprzednie wiadomości  |  Następne wiadomości 
 Strona 1 z 11Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
16-11-21 20:30  Odp: [R] Revenge 1:96 Shipyard
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

O! Załoga się zebrała ;) Cieszę się, że temat się podoba i czuję się obserwowany!
Że pojawią sie (wiem oczywiście, że żartobliwie ;) ) komentarze typu "znów łódka? już kolejna?" to miałem świadomość, ale znam siebie i wierzcie, nie służy mi pustka na warsztacie, nieraz trzeba dać się ponieść emocjom, żeby po chwilach zwątpienia stwierdzić "tak! to był dobry temat do wrzucenia na matę!". Oby tak było i w tym przypadku. A jak się za długo zastanawiam to kończy się to tym, że kupuję 4 nowe modele, obejrzę, dołożę do półmetrowej sterty i dalej nic nie wiem.

StuG -wiem, że trochę Cię zawiodłem, ale jakoś nie mam w 100% pewnego pomysłu na pojazd. Jednocześnie nie wykluczam, że takowy, jako przerywnik, się pojawi ;) Też ubolewam, że obecny tutaj niejaki Kudłaty zdradza żagle z samolotami, ale co zrobić, wszystkim naraz nie dogodzisz :))
Odnośnie lawet to fakt, są jednolicie pomalowane, ale tak jak mówiłem -poza fragmentem przedniej ścianki lawety ostatecznie nic nie będzie widać. To i tak cud, że taki leniuch jak ja zrobił je w całości i pomalował. W relacji Alerta już pisałem, że następnym razem nadam lawetom trochę "kształtu" poprzez coś w rodzaju washa i chyba to będzie dobra opcja; oczywiście dla artylerii, która będzie widoczna na wierzchu -tam nie popuszczę ;) Mam nawet na warsztacie 4 czy 5 odcieni brązu pactry, ale w tej skali na tak małych elementach próby oddania czegoś na kształt faktury drewna mogłoby wyglądać kiepsko ...ale sprowokowałeś mnie, testy na pewno przeprowadzę. Jednocześnie trzeba przyznać, że tym, którzy nie kleją w standardzie i malują elementy poszycia mieszaniną zalecanych przez wydawcę akryli wychodzi to bardzo ciekawie.

Piotr P. -ta łajba w połączeniu z fornirem to może być świetna kombinacja. Mam nadzieję, że wskrzesisz powiększoną bestię!

Tomasz K. -owszem, jest kawał modelu :)
Niestety, jest to wydanie z wydrukiem laserowym. Najbardziej się obawiam obłości na poszyciu kadłuba, gdzie ze zwykłym offsetem można by coś poczarować z BCG, tutaj będzie mniej przyjemnie. A sam połysk nawet mi nie przeszkadza. Na Czarnym Kruku (choć z modelem poległem) wyglądał ten połysk znośnie i nawet miał swój urok. Nie błyszczy się to jak kreda.

Pozdrawiam

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 Odpowiedz na tę wiadomość  |  Tematy/Start  |  Wyświetlaj płasko   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 

 Tematy Autor Odsłon Data
 [R/G] Revenge 1:96 Shipyard  nowe
Guciu 15518 15-11-21 21:00
 Odp: [R] Revenge 1:96 Shipyard  nowe
Hastur 153 15-11-21 23:33
 Odp: [R] Revenge 1:96 Shipyard  nowe
kudłaty 236 16-11-21 08:46
 Odp: [R] Revenge 1:96 Shipyard  nowe
StuGu 163 16-11-21 08:50
 Odp: [R] Revenge 1:96 Shipyard  nowe
Piotr P. 428 16-11-21 16:29
 Odp: [R] Revenge 1:96 Shipyard  nowe
Tomasz K. 359 16-11-21 16:52
 Odp: [R] Revenge 1:96 Shipyard  nowe
Guciu 148 16-11-21 20:30
 Odp: [R] Revenge 1:96 Shipyard  nowe
Mariaszek 145 16-11-21 23:03
 Odp: [R] Revenge 1:96 Shipyard  nowe
kudłaty 165 17-11-21 10:50
 Odp: [R] Revenge 1:96 Shipyard  nowe
Guciu 176 17-11-21 19:10

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024