FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
27-10-21 12:43  [R]Mk VI Crusader MkII(I) 1:25 /WAK+scratch
Rzeznik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 8
 

Dzień dobry,
Wiadomo, że warsztat próżni nie znosi, no to pora ruszyć z budową kolejnego modelu. Tym razem coś z Wysp Brytyjskich. W Przeciszowie udało mi się nabyć drogą kupna Mk.VIA Crusader IICS. Jest to model w polskim malowaniu, jednak (pewnie ku wnerwieniu niektórych) myślę nad zmianą malowania - celuje w Afrykę. Ale co najważniejsze chciałbym zaprojektować nową wieżę i uzyskać Crusadera MkIII. I związku z tym mam pytania do fachowców:
Rozumiem, że kadłuby nie różniły się z zewnątrz między MkII a MkIII?
I czy gabaryty wież MkII i MkIII były zbliżone? Jednie przednia płyta była ustawiona w pion i delikatnie przesunięta do przodu oraz zmieniony właz z takiego odsuwanego w tył na dzielony otwierany na boki?

A teraz całe trzy fotki. Na początek piękna okładka. Ciekawe kto ją malował? Nie no tak naprawdę wiem i pochwalę się, że znam autora osobiście!(⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■) Świetna robota Tomku.


Przeanalizowałem sobie fotki kilku różnych egzemplarzy czy to MkI, MkII czy MkIII i na wszystkich zdjęciach otworów w gumowych bandażach jest 30 a nie tak jak proponuje autor 36 więc wyrysowałem swoje bandaże - będę miał co dziergać:


No i sklejony i częściowo oklejony szkielet:


Jak widać kleję z kserówki, bo uznałem, że jak i tak model mam przerabiać i malować to szkoda ciąć oryginał. Może się komuś w przyszłości przyda.

To na razie tyle. Pozdrawiam.

--

--
Ukończone: PaK40 | Type 2 Ka-Mi | L6/40 | Renault FT | T34-85 | Crusader Mk.III | HL-2 Haroldek

Na warsztacie: plastik

Post zmieniony (15-03-24 12:43)

 
27-10-21 14:33  Odp: [R]Mk VI Crusader MkII(I) 1:25 /WAK+scratch
Rzeznik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 8
 

@Mucha: Bardzo mi miło!
@danielw: W końcu ktoś kto mnie rozumie, ja tez gdzieś na forum pisałem, że lubię wykonywać pojazdy w ich "naturlanym" kamuflażu i oznaczeniach.
Wiem o modelikowym Crusaderze ale wybrałem właśnie WAK bo pewnie jest lepiej opracowany.

Dzięki za wyliczenie zmian. Co do szczegółów takich jak układ peryskopów itp to sobie poradzę, chodzi mi o "uchwycenie" gabarytów nowej wieży.

Bardzo mnei zainteresowałeś tym malowaniem caunter scheme. Masz może jakieś materiały z Krzyżowcami w tym kamuflażu? Bo szukając na szybko znajduję jedynie MkI

@yak: Dzięki, sprawdzę!

--
Ukończone: PaK40 | Type 2 Ka-Mi | L6/40 | Renault FT | T34-85 | Crusader Mk.III | HL-2 Haroldek

Na warsztacie: plastik

 
29-10-21 07:52  Odp: [R]Mk VI Crusader MkII(I) 1:25 /WAK+scratch
Rzeznik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 8
 

@pawlo100: Cześć! Dzięki, ale niestety nie mam FB.
@messer. No to teraz mam zagwozdkę, po co projektować od podstaw wieżę ja ma się pojawić model. Kiedy planowane jest wydanie? W sprawie monografii napisałem maila.
@kudłaty: Będzie mi bardzo miło!
@Piotr: Cieszę się!
@danielw: Dzięki na wyczerpująca odpowiedź. Masz na myśli to malowanie?
https://www.o5m6.de/western/img/wd_Cruiser%20A15%20Crusader%20III%20Left_small.jpg

--
Ukończone: PaK40 | Type 2 Ka-Mi | L6/40 | Renault FT | T34-85 | Crusader Mk.III | HL-2 Haroldek

Na warsztacie: plastik

 
20-12-22 10:00  Odp: [R]Mk VI Crusader MkII(I) 1:25 /WAK+scratch
Rzeznik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 8
 

Dzień dobry,
Czy mnie, a bardziej tę relację Państwo jeszcze pamiętają? No to żyję, ale co to za życie? Crus też nie umarł.

Skopałem trochę kadłub i porobiły mi się straszne zapadliska, które poprawiałem szpachlówką:


dodałem z tyłu żaluzje, a następnie je uzbroiłem w różne detale:




Przystąpiłem do oklejania kadłuba poszyciem, tutaj pozwoliłem sobie trochę pomodzić (było tak dawno, że dokładnie na pamiętam co zmieniałem - chyba układ nitów):




Walka z kołami cd:


I w końcu wykluły się jakieś konkrety dotyczące malowania. Bardzo kusi mnie to (wiem, że za wiele nie widać, ale nie mogłem znaleźć schematu w lepszej jakości):


Fajne, bo spód wieży oraz lufy jest malowana na biało.

No to na razie tyle. Do zobaczenia w następnej odsłonie, która nastąpi już w w 2023 roku. Korzystając z okazji chciałbym wszystkim modelarzom życzyć zdrowych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia. Wielu sukcesów modelarskich w nadchodzącym 2023 roku.



[size=150]Do zobaczenia![/size]


--
Ukończone: PaK40 | Type 2 Ka-Mi | L6/40 | Renault FT | T34-85 | Crusader Mk.III | HL-2 Haroldek

Na warsztacie: plastik

Post zmieniony (15-03-24 12:49)

 
28-12-22 06:51  Odp: [R]Mk VI Crusader MkII(I) 1:25 /WAK+scratch
Rzeznik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 8
 

@messer: Cholera, niestey mało znam wielki modelarski świat i również dopiero po konkursie pokojarzyłem, że Ty to Ty i dodatkowo jesteś autorem Crusa. Żałuję, że nie zamieniliśmy kilku słów.

Dziękuję za doping, na pewno się przyda.

--
Ukończone: PaK40 | Type 2 Ka-Mi | L6/40 | Renault FT | T34-85 | Crusader Mk.III | HL-2 Haroldek

Na warsztacie: plastik

 
10-01-23 11:29  Odp: [R]Mk VI Crusader MkII(I) 1:25 /WAK+scratch
Rzeznik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 8
 

@Tommy: może podnieś najniższą krajową?

=============================================================

Cześć wszystkim!
Prace nad modelem posuwają się do przodu w iście żółwim tempie. Troszkę podziałałem nad budką kierowcy:




Tutaj dosłownie moja krwawica:


Kontynuowany jest także temat kół jezdnych:



I tak się dzieje życia cud. Pozdrowienia!

--
Ukończone: PaK40 | Type 2 Ka-Mi | L6/40 | Renault FT | T34-85 | Crusader Mk.III | HL-2 Haroldek

Na warsztacie: plastik

Post zmieniony (18-03-24 07:42)

 
27-01-23 09:04  Odp: [R]Mk VI Crusader MkII(I) 1:25 /WAK+scratch
Rzeznik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 8
 

Dzień dobry,

Czas na kolejny czwarty już odcinek przynudnawego serialu pt. Crusader. Zamontowałem i zamknąłem "karmnik" :) oraz uzbroiłem kadłub w drobnicę. Wykonałem także 2 zasobniki (?). Więcej chyba nie ma co się rozpisywać, pora na foty:













Obecnie walczę po trochę z błotnikami, kołami, i innymi głupotami, ale wolno to idzie bo opracowuję nowe techniki robienia przetłoczeń, walczę z kołami jezdnymi by nadać im wygląd przetłoczonego elementu i zaokrąglić krawędzie.


Dziękuję za uwagę.
.

--
Ukończone: PaK40 | Type 2 Ka-Mi | L6/40 | Renault FT | T34-85 | Crusader Mk.III | HL-2 Haroldek

Na warsztacie: plastik

Post zmieniony (18-03-24 07:46)

 
14-02-23 12:32  Odp: [R]Mk VI Crusader MkII(I) 1:25 /WAK+scratch
Rzeznik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 8
 

Dzień dobry,
Zapraszam do zapoznania się z małymi postępami prac nad Krusaderem. Trochę prywaty: początkiem lutego miałem niestety ponad tydzień przerwy. Ogólnie przeważnie jest tak, ze ja coś składam lub kleję, tym razem to mnie składali:


Także rekonwalescencja trwa. Udało mi się usiąść do warsztatu, jednak jak na razie bez korzyści dla tempa prac, mimo, ze ręce zdrowe, to wyjście np. do łazienki to większa wyprawa :)

Crusader wyposażony jest w różne maści haki i to będzie tematem tego odcinka. W sposób obrazkowy przedstawiony proces produkcji przykładowego haka:


i gotowe:


Teraz inny rodzaj. I tutaj po wycięciu pierwszych elementów miałem pewnie skojarzenie. Czy tylko ja tu widzę rozbawione Velociraptory?


I gotowe gadziny:



Ostatni rodzaj:


w tak zwanym miedzyczasie rozpocząłem prace nad kołami napinającymi. Piasta:



Wykonane bandaże:


A tu piasty na miejscu wraz z dodanymi żeberkami:


No to próbuję walczyć dalej z materią w przerwach między rehabilitacją :) Pozdrawiam!

--
Ukończone: PaK40 | Type 2 Ka-Mi | L6/40 | Renault FT | T34-85 | Crusader Mk.III | HL-2 Haroldek

Na warsztacie: plastik

Post zmieniony (18-03-24 07:54)

 
17-02-23 11:31  Odp: [R]Mk VI Crusader MkII(I) 1:25 /WAK+scratch
Rzeznik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 8
 

@97 Paaanie, ja nigdy nart na nogach nawet nie maiłem.

@jhradca: od lekarzy ciężko było cokolwiek się dowiedzieć, ale podobno tragedii nie ma. Za rok czy dwa chcą mi to wyciągnąć, przecież będą następni połamani :)

--
Ukończone: PaK40 | Type 2 Ka-Mi | L6/40 | Renault FT | T34-85 | Crusader Mk.III | HL-2 Haroldek

Na warsztacie: plastik

 
24-02-23 17:35  Odp: [R]Mk VI Crusader MkII(I) 1:25 /WAK+scratch
Rzeznik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 8
 

@danielw: dziękuje za miłe słowa, jednak co do tempa nie mogę się zgodzić!

============================================================

Cześć! To znowu ja!

Odcinek 6.

Wykonałem hak holowniczy. Najpierw podstawa:


I sam hak. I tutaj dalej pociągnę wątek paleontologiczny. Wcześniej były velociraptory a tym razem hak kojarzy mi się z fororakiem. Zresztą porównajcie sami!


Cały zespól w komplecie:


Uzupełniłem "karmnik" o detale oraz wykonałem taką sobie listwę na przedniej płycie:



Udało się także dorobić "obsadę" kół napędowych oraz błotniki:






Niestety nie widać tego za bardzo na fotkach ale błotniki mają wykonane te podłużne przetłoczenia. Było trochę z tym walki ale się udało. Na ten moment to tyle. Wszystkiego dobrego!

--
Ukończone: PaK40 | Type 2 Ka-Mi | L6/40 | Renault FT | T34-85 | Crusader Mk.III | HL-2 Haroldek

Na warsztacie: plastik

Post zmieniony (18-03-24 08:00)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024