FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Poprzednie wiadomości  |  Następne wiadomości 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
11-10-21 21:02  [G] Kostel sv. Jilji (Dukase 1:150)
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Sznurki i szmatki na Wolfie są ciekawe, ale czasem trzeba pomiętosić karton. A nie ma nic bardziej kartonowego niż modeliki starych budowli, które uwielbiam od czasu do czasu skleić.



Nie jestem pewien, czy dobrze podałem nazwę wydawnictwa. Autorem modeliku natomiast jest pan Ladislav Dousek. Cóż można powiedzieć o modeliku? Wydawał się prosty, ale okazuje się, że każdy modelik można sp... znaczy nieco zepsuć. Szczególnie w kość dała mi kopułka (wytrwałem chyba tylko dzięki terapeutycznemu klejeniu na sne) i malutkie krzyże, które zresztą i tak wyszły krzywo. Krzywych elementów jest zresztą więcej, ale w ogólnym widoku na szczęście tak bardzo tego nie widać. To chyba tyle ze słabych stron, chyba, że Wy coś jeszcze zauważycie.

Sama wycinanka jest natomiast bardzo przyjemna w budowie. Ładnie wszystko pasuje, grafika bardzo atrakcyjna (o ile lubi się stare budowle i ich modele) no i oczywiście temat, czyli zapomniany, stary budyneczek. Dość delikatny jest natomiast karton. Ale z tego co rozmawiałem z ludźmi nieco bardziej znającymi modele tego wydawnictwa - one tak właśnie mają. Większość elementów i tak podkleiłem na 1mm tekturę, a wszystkie listki, które zaproponował projektant, właściwie z elementów usunąłem. No, ale to już każdy skleja jak lubi.

Modelik mały to i galeria nieduża. Serdecznie zapraszam.











Jest jeszcze jedna przyjemna okoliczność związana z tym tematem - wreszcie skończyłem jakiś model!

 Odpowiedz na tę wiadomość  |  Tematy/Start  |  Wyświetlaj płasko   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 

 Tematy Autor Odsłon Data
 [G] Kostel sv. Jilji (Dukase 1:150)  nowe
Mariaszek 1702 11-10-21 21:02
 Odp: [G] Kostel sv. Jilji (Dukase 1:150)  nowe
Waldek K 64 11-10-21 21:39
 Odp: [G] Kostel sv. Jilji (Dukase 1:150)  nowe
Spychacz 83 11-10-21 23:29
 Odp: [G] Kostel sv. Jilji (Dukase 1:150)  nowe
PAWEL 159 12-10-21 00:37
 Odp: [G] Kostel sv. Jilji (Dukase 1:150)  nowe
PAWEL 75 12-10-21 01:18
 Odp: [G] Kostel sv. Jilji (Dukase 1:150)  nowe
StuGu 94 12-10-21 09:15
 Odp: [G] Kostel sv. Jilji (Dukase 1:150)  nowe
Ziga 54 12-10-21 15:45
 Odp: [G] Kostel sv. Jilji (Dukase 1:150)  nowe
El Comandante 54 12-10-21 17:55
 Odp: [G] Kostel sv. Jilji (Dukase 1:150)  nowe
Bizon 140 12-10-21 18:36
 Odp: [G] Kostel sv. Jilji (Dukase 1:150)  nowe
Mariaszek 58 12-10-21 20:49

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024